xzajox

okres Senec

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.7.2020  23:20

Filmu musím pochváliť, že sa mu podarilo na mňa preniesť úplne všetko z tej doby. Bezmocnosť, udavačstvo, každodennú neistotu, nedôveru a vôbec celú tú pochmúrnu atmosféru. Pripúšťam, že to s vykresľovaním toho všetkého mohli aj prehnať, ale možno ani nie. Prvá polovica filmu je hlavne krutý a ponurý obraz doby a toho, čo ľudia museli podstupovať, aby sa dožili ďalšieho dňa. Divák len celý čas čaká a háda, čo bude ďalej, kedy to zlo skončí a začne sa diať niečo pozitívne. Leo nie je hrdina, ale obyčajný muž, ktorý v tomto prostredí robí svoju prácu nech je aká je, ale aspoň s ľudskou tvárou. To však len dovtedy, pokiaľ sa režim neotočí proti nemu a nezrazí ho na kolená. Paradoxne vtedy sa mi prvý krát trochu uľavilo, od dna sa dá odraziť. Objavilo sa svetlo na konci tunela, nádej, že sa z týchto sr*čiek dostane, vyrieši záhadu a dostane to monštrum (aj to druhé). Nebudem spoilovať, každopádne film ma úspešne hnusil (to bola jeho úloha) a teda bavil až do konca. Herci vrátane Noomi zahrali svoje role bravúrne, plus ten ruský akcent bol úplne úžasný. Klobúk dolu. 81% - 5*

• 6.7.2020  00:53
    Wendy (2020)

Celkom milá a realistická adaptácia príbehu Petra Pana a všetkých tých ideí za tým, ako napríklad "najlepšie je nikdy nevyrásť" a podobne... Pozor však, pre menšie deti to asi vhodné nebude, ak nechcete aby vám skákali na vlak túžiac po dobrodružstve. Žáner fantasy to síce je, ale na môj vkus ho do reality vsadili dosť nešikovne. Diery v logike by som odpustil, ak by sa týkali tej vymyslenej časti, no ak sa týkajú reality, nene. Nakoniec ale uznávam, stálo to za to vidieť. Príbeh je fajn, aj odkaz v ňom sa mi páči. S hercami až tak spokojný nie som, no u detí človek nemôže čakať výkony. Na Petra Pana by som asi vybral iného chlapca, kľudne aj černoška, ale tento mi jednoducho nesedel. Wendy fajn, jej dvojbráško tiež. Taký lepší priemer. 63% - 3*

• 1.7.2020  15:15
    Sexy párty (2002)

Keď som sa k tomuto vrátil asi po 15-tich rokoch, pocity sa zmenili len mierne. Stále ponechávam svoje hodnotenie. Tu som spoznal sympatického Reynoldsa ako herca a odvtedy filmy s ním s obľubou vyhľadávam. Jeho humor a postavy mi proste vyhovujú. Ide o celkom klasickú crazy-teen-komédiu, ale s tým rozdielom, že tie ostatné, napríklad American pie, by som už dnes vidieť nechcel. Niektoré vtipy stále rozosmejú, postavy bavia a hrajú dobre, možno s výnimkou T.Reid. Teraz mi pripadala dosť umelá (pričom predtým mi nevadila, nuž dospievame :) Tiež ma pobavio, ako sa tam na chvíľu objavil Howard z teórie veľkého tresku, či chytila nostalgia pri počutí Sugarbomb - Hello na konci. Určite si to ešte niekedy rád pozriem. 80% - 5*

• 13.6.2020  12:44

Nedá sa to nazvať inak ako videoklip s náznakom príbehu. Ak patríte k milovníkom SynthWave, DarkWave, ak sa vyžívate v svetelných efektoch (aj na privátnych miestach), máte radi pohľad na ženské prsia (veľa maličkých a nakoniec jedny gigantické), ak vám nie je zle z predstavy sexu so strojom, prípadne ak ste na strane boja za rovnoprávnosť žien, mali by ste zvážiť pozrieť si to aspoň s pretáčaním. Dej tu nie je skoro žiadny, a aj ten, čo je, nedáva veľký zmysel, herci teda nemusia veľa hrať, a nemajú veľmi čo pokaziť. Úžasná je tu atmosféra, distopická až humusná budúcnosť, naháňanie holého zadku vesmírom, krvácajúce stroje a ich pomsta. Dáva Vám to zmysel? Ani mne, ale užil som si to. Nezdravá uletená audiovizuálna synth-emócia. 76% - 4*

• 9.6.2020  23:00
    Půjčovna masa (TV seriál) (2018)

Prvé, čo človeka zaujme, je námet. Na prvý pohľad možno tuctový sci-fi nápad, no keď sa zamyslím a zapozerám, otvorí sa mi nespočetne veľa možností a smerov, kadiaľ by sa dala tá idea rozvíjať. Verte, či nie, tvorcovia mysleli na väčšinu z nich a s radosťou Vám ich ešte teplé streknú do tváre, pričom nezabudnú na pravidelný bonus - vždy malé vajíčko s prekvapením. Toľko k námetu a scenáru. Postavy sú IMO vynikajúco prepracované. Vzťahy, orientácia a umiestnenie v takto vytvorenom prostredí, charakterové vlastnosti... a to všetko veľmi kvalitne stvárnené hercami, z ktorých som spoznal snáď len boháča Bancrofta a vtipálka Carnage :) Faktom je, že radšej mám čistejšie sci-fi, menej násilia a krvi, menej humusáckych nápadov, ktorých je tu fakt že neúrekom, no s radosťou sa zbavím predpojatosti a vychutnám si, čo (mimo týchto "chýb") mi seriál prestrie na stôl. V skratke - veľká spokojnosť - 82% - 5*

• 6.6.2020  22:04
    Childhood's End (TV seriál) (2015)

Z minisérie mám zmiešané, no viac pozitívne pocity. Prvé pozitívum je námet, idea a hrubý príbeh. Už len z traileru a krátkeho popisu mi bolo jasné, že to chcem vidieť. Ďalším je celkom reálne zobrazenie toho, ako by sa v takomto prípade zachovalo ľudstvo, alebo niektoré spoločenstvá. Obzvlášť cirkev, ktorá sa jednoducho musela rozpadnúť, teda až na tých najviac presvedčených. Tretie pozitívum pre mňa boli chvíle, ktoré ma skvele pobavili, opisovať ich nebudem, každý si tam niečo nájde. Skvelý bol koniec prvej epizódy a ako sa v tom momente išlo pár ľudí udusiť prekvapením. Negatív tu však tiež nie je málo. Najviac mi prekážalo akési naťahovanie, najmä citových pasáží. OK, miloval ju, umrela mu, nech sa s tým zmieri, nech miluje terajšiu živú ženu a nemusí na to spomínať 10 minút v každej epizóde... No ale nevadí, aj keď bez toho mohlo ísť o príjemnejších 3x80minút. Ďalej mi vadilo niečo, čo filmom neodpúšťam - nezmysly. Naozaj by ľudstvo v utopickom svete prestalo spievať, maľovať, robiť umenie? Tvrdo pochybujem. Nakoniec mi tam chýbalo celkové vysvetlenie toho všetkého. OK, toto sa s nami malo stať, toto vám bolo rozkázané, ale prečo? Lebo medveď... nie, to je málo. Nuž, uvažoval som nad tromi, ale nakoniec dávam 70% - 4*

• 3.3.2020  22:40

Ak pri tomto animáku očakávate pohľad druhej strany na súboj "Komunizmus vs. Demokracia", nezabudnite - stále to točili amíci... Teda nie je to proti môjmu presvedčeniu, ale tá miera, v akej celý dej doslova smrdí trápnym vyzdvihovaním amerického štýlu života, dokonalosťou demokracie (aj keď priznali že s chybami), ma sakramentsky iritovala celú dobu pozerania. Tož však asi všetko, čo sa týka negatív. Naozaj, ale že fakt dobre som sa bavil. A to nielen na trápnosti a predvídateľnosti vyššie spomínaného, ale napríklad aj na alternatívnom rozmiestnení známych postáv z DC univerza v príbehu - Batmana na prvom mieste :-D Celkovo, ak sa vyprdneme na trápne pokusy o zodpovedanie otázky "Bol by komunizmus relevantný a účinný, ak by mal na čele dokonalého vodcu?", na ktorú asi aj tak poznáme odpoved, dokážeme si ten príbeh vcelku dobre užiť. Odporúčam prívrženocm oboch politicko-názorových klubov, a samozrejme aj fanklubu DC - 78% - 4*

• 25.1.2020  12:46

Nemôžem povedať, že by bol film zlý, alebo že by ma nebavil. Zdal sa mi len taký nemastný neslaný, postavy mi neboli sympatické, humor mi nesadol a atmosféru to malo nevýraznú. skrátka celkom normálny film za nízky rozpočet. Pochváliť by som mohol len dej, scenár a konečnú scénu s démonom. K tretej hviezde mu chýbal len kúsok. Nakoniec 2*-48%

• 7.9.2019  20:35

Veľmi príjemne smutný snímok. Vlastne by som kľudne dal aj 4* pretože J.Depp to zahral výborne. Jeho výkon a humor, ktorý jeho postava v tejto vážnej téme predvádza je jeden z troch pilierov, na ktorých film stojí. Bohužiaľ ako jediný sa u mňa nezlomil. Druhým pilierom bola hra na city, ktorá veľmi nefungovala, a tiež neviem, či by ľudia okolo neho vždy v skutočnosti reagovali tak ako reagovali. Tretím pilierom boli všade prítomné múdrosti, ktoré chrlil či už študentom, blízkym, alebo len tak do vzduchu. Aj keď myšlienky to neboli zlé, no mám pocit, že väčšinu z nich by mi vypľul akýkoľvek náhodný generátor zrnka múdrosti na internete. Viac už k tomu nemôžem povedať, ani vyčítať. Napriek nižšiemu hodnoteniu odporúčam. Pohodová tragédia. 66% - 3*

• 7.9.2019  13:10

Švédske lesy cez deň, švédske lesy v noci. Záhadná atmosféra a pomalé, ale fakt pomalé gradovanie napätia s tým, že v pozadí sa neustále niečo zlé skrýva. Slepý dedo, matka, veľká dcéra, malá dcéra. Čakajú, kedy sa ich otec vráti z vikingskej výpravy. Je preč už dva roky a ony ako tak prežívajú. Potom nájdu raneného bojovníka a dozvedia sa pár vecí o tatkovi. Super, tešíme sa, no niečo stále nie je v poriadku... Verím, že divák, ktorý má rád pomalý vývin deja, trpieť až tak nebude, ale na mňa to bolo moc. Vlastne okrem zopár divných snov a vidín sa nedeje nič extra až do posledných cca 20 minút. A aj tá akcia podľa mňa za veľa nestojí. Musím síce uznať, tvorcovia do toho dali zopár pekných vikingských rekvizít, vierohodné kostýmy a ani herci neboli až takí hrozní až na to, že to ich mumlanie sa nie vždy dalo nazvať angličtinou. Celkovo idea Viking vs Zombie má potenciál a štipku originality. Ale museli by to spracovať oveľa lepšie. Tiež vymyslieť trochu lepší koniec. Slabšie 2* - 44%

• 3.9.2019  23:15
    Aladin (2019)

Príbeh je total gýč, vlastne tuším ani raz ma ničím neprekvapil. Klasická rozprávka s klasickou zápletkou, záporákom a koncom. CGI mám rád, a v moderných rozprávkach má svoje miesto, ale z Wilka Kováča podľa mňa spravili nového Blue Lantern, pretože CGI telo mu vôbec nesadlo a pôsobilo moc moc rušivo. Podobne aj opica a papagáj, s tými sa grafici mohli oveľa lepšie pohrať, prípadne im dať viac priestoru. Herci inak sympatickí a asi nikto mi neprekážal. Muzikály nemám veľmi rád a prekukol som snahu urobiť zo "Speechless" ďalšiu "Let it go". Silu a energiu pieseň má, je vložená do dobrej situácie a dobre zaspievaná, čiže uvidíme. Ale, čisto IMHO: podľa mňa týchto femme++ piesní už ani veľa netreba, časť chlapov už toto dávno pochopila, a tá druhá časť sa pesničkou určite presvedčiť nedá. Akurát môžete naďalej búšiť do dcér, nech sú silné a do synov, že s dievčatami sú si rovní. OK. Už som silent. Celkovo nie som sklamaný, ale inak ako s deťmi už si to asi nepozriem. A prisahám, ešte jedna pieseň a uberiem ďalšiu hviezdu. Dovtedy 62% - 3*

• 31.8.2019  17:58
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Odporučili mi, čitať najprv knihu. Bolo to správne rozhodnutie, pretože neviem, ako by som seriál vnímal, ak by som ju nečítal. Logicky, v seriáli museli strihať, vynechávať. A vynechali toho veru dosť, no stále má seriál more dobrého Pratchettovského humoru. Veľké plus je teda pre scénáristu, za to, že z "vývaru" knihy dokázal vytĺcť tak veľa. Ďalšie veľké plus je za herecké výkony. Sheen hrá svojho anjela perfektne autenticky a nezaostáva ani Tennant ako démon, či ostatní herci. Je pravda, že pri čítaní si postavu človek nejako predstaví a herci nie vždy splnili moje predstavy, no stále do svojich rolí sadli dobre. Plusom je tiež voľba úvodnej skladby a tak trochu celej atmosféry seriálu, ktorá je skrz naskrz napáchnutá Pratchettovskou groteskou. Preto sa seriál pozerá úplne pohodovo. Jediným mínusom, napriek snahe scénáristu, je pre mňa sklamanie z kopy vynechaných vecí z knihy, najmä vtipov. Možno ešte vzhľad a rola SMRTi. Ale od piatej hviezdy odo mňa seriál nemal ďaleko 89% - 4*

• 28.7.2019  17:34

Neviem ako, ale po toľkých sračkách, do ktorých Johnny stúpil, konečne zavítal na odvykačku Braňa Mojseja. Nanešťastie po návrate odtiaľ nielen že potreboval exnúť fľašu pálenô, ešte sa tam aj vrátil ozbrojený a nasratý. Teraz reálne. Psychedelický a nudný film, na ktorý som sa mal asi pripraviť dávkou LSD. Moja chyba. Trestom je, že som to musel dopozerať triezvy. 24% - 1*

• 29.6.2019  20:19
    Life Like (2019)

Dnes asi nie je deň na dobré filmy. Ani nie pred hodinou som si natrel čelo, a už ho mám znova červené. Nemohol som si pomôcť. Tak začnem od začiatku. Prvých 20 minút som mal chuť kopnúť tú večne nespokojnú ženskú, ktorá nevie čo chce a núti svojho manžela nech jej to "neviem čo chcem" splní, do prdele. A to nie preto, že mi od začiatku bola nesympatická. Potom som chcel kopnúť aj toho manžela za žo, že je taký slaboch, slepý a tupý že mu nedošlo, kde je problém. Potom už sa tá tuposť rozdelila rovnomerne medzi nich oboch... Celý film sa vyzerá, ako nejaký pokus o stvárnenie toho, ak sa niekto pokúša na štýl Pygmalliona učiť A.I. láske a ľudským citom. Ak to však robí párik tupcov, ktorí majú problém jeden z druhým a sami so sebou, môže to dopadnúť len a len zle. Obidvom bolo na začiatku vysvetlené, že ak bude robot robiť problémy, môžu urobiť niečo ako "factory reset" (aspoň tak som ja pochopil). Keby to spravili pri prvých náznakoch, všetko by skončilo inak... ale nechcem spoilovať. Najviac by si asi zaslúžil nakopať prdel scenárista, pretože práve ten mi teraz bude dlžný celú tubičku indulony. Mnoho krát obohraná pesnička o vzťahu A.I. a človeka, nelogické reakcie, zle zostavené profily postáv a jedna totálne zbytočná dejová línia o jeho novej práci... úplne zbytočné naťahovanie stopáže. Radšej mohli dať scénu o tom, ako Henry číta japonskú literatúru, bushido a sek pupku, to by pomohlo aspoň jednu vec vysvetliť. Nuž a konečné vyvrcholenie bolo nečakané, ale len preto, lebo bolo také nezmyselné a trochu nasilu. Nie, neodporúčam. 27% - 2*

• 29.6.2019  18:22

Už od začiatku som vedel, že viac ako dve hviezdy tomu nedám. Začiatok gýčovitý, trápne účelový, absolútne neprirodzený a teda som mu neveril. Čo nasledovalo ma takmer donútilo film nedopozerať. Logické chyby, zbytočné scény (WTF, scény so sledovaním a resuscitátorom na klinike). Ale aby som len nekritizoval, základná idea je ok, aj keď nie úplne originál. Posledná časť filmu sa už celkom dala a herci mi ani trochu nevadili, ale to je asi všetko. Scénár je asi najväčšou slabinou, bol odfláknutý. Idem si nakrémovať čelo, lebo ho mám po tomto snímku riadne oplieskané dlaňou. Za mňa 38% - 2*

• 16.5.2019  20:15
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Do prčic. Kto Rickyho pozná, asi si vie predstaviť, čo očakávať. Kto nie, tak moja malá rada je, neberte všetko osobne, ide o vtip, a jeho cieľom nie je uraziť, ale pobaviť. Tento stand-up je kombináciou kontroverzie až trápnosti, ale na druhej strane kopou úprimnosti a dôkazom, aký skvelý stand-up komik Ricky je. Vôbec nejde o tých pár momentov, kedy som zatvoril oči a so zamračeným úsmevom vrtel hlavou. Ide o ten zvyšok času, kedy som sa skvele bavil a 5-6 momentov, kedy som musel video pauznúť, dosmiať sa, vydýchať, alebo skontrolovať gauč pod zadkom, či to tam nezvlhlo. Ak ste open-minded, inteligentní ľudia, toto určite odporúčam. Stačí pochopiť, že on dobré aj zlé vtipy myslí dobre a ... sakra dobre sa pobavíte. 99% - 5*

• 12.3.2019  23:02

S tromi a viac hviezdami za (pred týždňom zhliadnutým) T1 + pár pivkami môžem jasne prehlásiť úplnú spokojnosť s týmto pokračovaním. Autori ozaj dobre dorazili dokončenie príbehu z T1. Áno, nie je to už tak úplne "dope", nie je to "high", ale namiesto toho to má v sebe kopec "maturity", veď predsa chlapi už kapánek dospeli, už nemôžu byť totálne pod vplyvom, je tu treba už trošken dospieť. A to je hlavný znak T2 - to, že každý z predstaviteľov sa po 20 rokoch istým spôsobom zmenil. Áno, sú tu silné vplyvy minulosti, ale dnes už je svet iný. Zmenil sa. A my tiež, poďme veci skúsiť vybudovať od nuly, pričom ostaneme v hĺbke stále sami sebou. Silná je tu nostalgia, čiže ak si tiež 30-nik, ktorý fičí na nostalgii, tak sa tu nájdeš. Ak nie, pozri si T1 a pár dní na to, tento snímok. Ak ťa to trafí, neoľutuješ. Ak nie, je to škoda, ale úplne to pochopím. Dobre zahrané, skvelý scénár, úžasná atmosféra. Za mňa čisto subjektívne 4* - 80%.

• 26.1.2019  12:54

Oslava vlajúcich vlasov a plášťov, japonský chaotický štýl, keď sa v každej novej scéne o super týpkovi objaví ďalší ešte viac super mega týpek, no a zopár nezmyselných situácií a dierok v scenári... to je asi všetko, čo by som tomuto animáku vyčítal. Veľmi silným prvkom je tu práve nevedomosť diváka, čiže si dajte pozor na spoilery, lebo o veľa môžete prísť. Každý zo supermanov má nejaké vlastnosti, nejaké slabosti a tajomstvá. Ich postupné odkrývanie som si užil a dobre sa bavil. Príbeh je dobre vymyslený a ten chaos, čo vzniká veľkým množstvom hrdinov a anti-hrdinov tu zvládajú držať na uzde. Fakt slušný DC animák a pobavil aj dodatok po titulkoch :) 75% - 4*

• 19.11.2018  21:49

Ano, je to B-čko jak vyšité. B-čkoví herci, B-čkové vizuály (aj keď tých zopár na začiatku zvládli slušne). Príbeh je dosť jednoduchý. Choďte preskúmať planétu, všetci tam kľudne podochnite, ale hlavne splňte misiu! Negatíva tu rozpisovať nebudem, pretože každý normálny divák tomuto dá hviezdu alebo menej. Klasicky pre chýbajúcu logiku, zlé herecké výkony, nezmyselný dej, atď atď. Prečo ja som dal 3? Tak po prvé, bavil som sa na B-čkovosti tohto B-čka :D :D (áno chod tam, zdochneš presne takto... HA vravel som ti). Po druhé, chválim aspoň tie začiatočné vizuály z vesmíru a tá syntka mala v tých elasťákoch celkom pekné krivky ;) No a po tretie... po tretie KU**A atmosféra!!! Už pol roka fičím na Retro/SynthWave. Počúvam to hodiny denne a aj keby celá táto sr*čka bola len o počúvaní, tak to hviezdu dostane. SynthWave forever. Aj keď sú na svete lepší interpreti a albumy ako "Meteor - Voyage Into Fear", ale aj tak mňamka. Silno subjektívne 61% - tesné 3*

• 17.11.2018  20:22

Aj keďd tieto krvavé animáky moc nemusím, pomimo toho bol CCoD Movie celkom dobrý. Príbeh, démoni, atmosféra, anglický dabing, záver... Celkom pobavilo. Dej je zhruba o tom, ako John Constantine pomáha priateľovi z detstva oslobodiť dušu jeho dcéry zo zajtia mocného démona, ktorého John pred rokmi sám vyvolal. Zo začiatku sa zdá, že je mnoho vecí, ktoré ten, kto nepozná seriál bude mať problém pochopiť, no film sa vysvetľuje viacmenej sám. Do vzhliadnutia seriálu sa asi nechystám, no čas strávený pri tomto neľutujem. Slušných 68% - 3*

• 31.10.2018  07:29
    The Orville (TV seriál) (2017)

Ak by som Orville hodnotil len ako sci-fi paródiu StarTreku, nedopadlo by to dobre. Napriek skvelým vizuálom a celkom uspokojivým hereckým výkonom ma niekoľko krát riadne vytočili diery v scénári, chýbajúca logika, nesúrodé charaktery postáv (teraz sa mi hodí, aby to bol idiot, tak v tomto dieli bude idiot...). Nie, tieto prvky sú len nosič, podnos, kde nám servírujú rôzne aktuálne témy. Seriál ich divákom predstavuje (niekedy doslova hádže do tváre) a tiež ich rieši (a karikatúrou ukazuje, akí sú niektorí z nás). Toto veľmi podporujem, aj keď: 1. Seriál to robí nasilu a je to cítiť, čiže verím, že to môže hlavne tých dotknutých odradiť - mission failed. 2. Nie vždy ten problém predstavia dostatočne do hĺbky a len to za 40 minút preletia + riešenie je nakoniec nereálne jednoduché - message transmission interrupted. 3. Nie vždy je jasné, ktorá strana chce čo povedať, napríklad v jednej veci som mal opačný názor ako posádka, pričom nakoniec tam bol môj názor presadený... - message lost in translation 4. Toto všetko silno vyvodzuje pocit, že Amerika sa nám snaží nanucovať svoj názor - palivo pre proti-US vetvu našej spoločnosti, ako keby ho už nemali dosť od čias X-files a podobných. Aby bolo jasno, seriál sa mi veľmi páči, užívam si vizuály a nápaditosť a mám rád keď sa niekto venuje aktuálnym spoločenským témam. Ale z chýb v deji už ma bolí čelo aj dlaň a tie témy by som určite riešil iným spôsobom. 58% - 3*

• 21.10.2018  22:39

Určite som videl už aj lepšie animáky. Toto však vôbec nesklamalo. Ako už je zvykom, je tam pár vtipov aj pre rodičov, trochu napätia, a deťom sa to samozrejme páčilo. Malé plus tiež dávam za to, že deťom pripomínajú, aké je dôležité sa pýtať. Nielen prijímať pravidlá od autorít, ale klásť im otázky. Spokojnosť a malé plus = 70% - 4*

• 6.11.2017  12:36

Veľmi dobré. Chválim ako predlohu, tak aj jej spracovanie a herecké obsadenie. Dej bol možno trochu predvídateľný, no to vôbec nevadilo. Teším sa na ďalší diel. Spokojnosť 78% - 4*

• 19.10.2017  17:11

Doslova a do písmena "mind f**k". Zatiaľ najlepšia epizóda, hlavne z pohľadu poviedky - predlohy. Aj keď opatrnejšie, ale predsa, som sa niekde od polovice začal dobre baviť. Veľmi mi nesedela herečka hrajúca hlavnú hrdinku v budúcnosti, no dalo sa to zvládnuť. Ostatní fajn. Je to tesné, ale dávam 81% - 5*

• 14.10.2017  23:17

Story o herečke po tridsiatke, ktorá sa kvôli svojej namyslenosti a blbosti dostane až na dno a potom zázračne späť. Nielen, že toto je všetko, čo sa o tom dá povedať, ešte je tá story vyrozprávaná zbrklo a nasilu. Uprostred filmu som tej luzerke vážne prial, nech skončí na dne. Takto hlúpo by sa nesprával ani človek po 15-tke, nieto ešte starší. Aj ostatné postavy sa charakterovo menili, ako sa scénáristovi hodilo. Nebola to úplná katastrofa, ale nepozeralo sa to ľahko. Tri hviezdy tomu nedám. Podpriemer 45% - 2*

• 12.10.2017  15:56

No, tretia séria sa nám rozbieha veľmi sľubne. Uspokojivo poskytli odpovede na zopár malých otáznikov, pričom stále ponechali dosť, aby mal divák záujem pozerať ďalej. Nechýba ani kus akcie. Prekvapivo dobrý dojem na mňa urobila aj nová postava "uh-huh" pohodového týpka. Dúfam, že sa zasa nepotopíme príliš hlboko do priepasti Elliotovho vnútra a naozaj to v tomto tempe bude pokračovať. Zatiaľ total spokojnosť 95% - 5*

• 17.7.2017  12:21
    Génius (TV seriál) (2017)

Seriál je vynikajúci z mnohých strán. Herci sú výborní. Dej nie je vôbec nudný. Na prvé miesto by som dal, že sa tvorcom podarilo divákovi predstaviť Einsteina viac ako len smiešneho vlasatého vedca, a autora teórie relativity či e=mc^2. A teda ako zásadového človeka, ktorý mal reálny život s reálnymi problémami, a ktorý žil v ťažkej dobe. Divák tak spozná jeho osobu hlbšie a uvidí tie časy z jeho pohľadu (nižšie postavenie žien, rivalita vedcov, politika, nástup fašizmu...). Divák má tiež často chuť dohľadať si k tomu viac (palec hore, National Geographic). Druhé miesto patrí spoznaniu celej škály teórií, ktoré Einstein skúmal, a s ktoými obrovskou mierou prispel k modernej vede. Z tejto strany je seriál niečo ako vzdanie úcty. Je fajn, že sa nezachádza až do úplných detailov, takže aj z podporou grafického znázornenia sú jeho teórie ľahko zhruba pochopiteľné pre každého. Seriál má iste aj zopár chýb, ale moje hodnotenie nijako výrazne neznížili. Niekedy beží príliš rýchlo. Ako už spomínal Fabe, postavy sa objavujú a miznú, spoločenské udalosti (napr. vojny) sa dejú niekde v pozadí, potom strih, a sme 5 rokov dopredu... trochu rušivé a človek má pocit, že určite niečo dôležité vynechali. Druhá chyba je, že človek nevie, nakoľko tým informáciám v seriáli má veriť. Napríklad o jeho žene Mileeve sa veľa nevie a viacmenej sa dočítame len dohady. Taktiež neverím, že filmári videli do jeho hlavy (aj keď mozog teoreticky vidieť mohli)... Takto mi po pozretí zostáva pocit, do akej miery šlo o fakty a kde začínajú dohady, či dramatizovanie tvorcov. Napriek tomuto všetkému seriál určite odporúčam vidieť. Skvelých 90% - 5*

• 20.6.2017  14:56

Animácia skvelá, až na tú poslednú vec, ktorú Japonci nie a nie doladiť a to je mimika tváre. Príbeh je typický REvilácky, [[SPOILER]] vírus, zombíci, cez ktorých sa treba prebojovať až k bossovi, toho zabiť, aplikovať liek na nakazených a vyhrali sme (to, že zmením naspäť na človeka zombíka, ktorý práve dojedol posledný kúsok tváre svojej starej mamy, to už je jeho problém) [[/SPOILER]] Teda príbeh nenadchne a hlavne takmer ničím nevynikne. Zvuk a hudba je ok, ale tiež nič, čo by som si šiel zháňať. Najviac mi tu vadili drobné chyby, najmä ku koncu. [[SPOILER]] Nelogická streľba z 1 metra, ktorá trafí hádajte koľko. Ak som obor na streche mrakodrapu, kam hodím nepriateľa, ktorého mám v rukách? No predsa do múru! Tu máš bastard! Potom, keď chcem zachrániť princeznú (lebo jej dekolt s hnusnými čiernymi žilami nie je taký pekný), tak si najprv pozriem ohňostroj... no a zopár ďalších... [[/SPOILER]] Ale bolo tu aj zopár prekvapení. Pár znovu použitých vecí z iných RE, jedno podivné prekvapenie (spiderman? WTF?), a jedno príjemné (Gauss??? WOW!!! Vystreľ ešte raz, prosíííím). Celkovo to nie je zle strávená hodinka a pol, ale ak nie ste zarytý fan RE, pripravte sa, že... meh. 64% - 3*

• 26.5.2017  12:37
    Mr. Robot - Série 2 (série) (2016)

Viacmenej súhlasim s ostatnými komentármi, DaViD'82, Spiker01, MartinezZ... Keďže Elliota je v tejto sérii o pár % menej (a aj keď tu je, viac rieši svoje psycho problémy, než hacking, a tiež sa menej rozpráva so mnou), páčila sa mi táto séria menej. Mind-f*cky by som ešte rozchodil, nečakané zvraty tiež, no niektoré časti doslova šliapli vedľa a vôbec ma nebavili. Koniec samozrejme trošku prekvapil, trošku uspokojil a trošku tiež nasr.. naštval a neubránil som sa pocitu, že tretia séria bude tak trochu nasilu. No nechajme sa prekvapiť. Stále verím a ostávam pri tesných 4* - 70%

• 26.5.2017  12:27

Jedna s najviac zapamätateľných častí, hlavne vďaka koncu. Vlastne všetky posledné časti mávajú tendenciu eskalovať dej vyššie, ako tie predošlé. Inak, mne to síce nevadí, ale hudba v posledných minútach mi pripadá ako "požičaná" od Daft Punku. Konkrétne zo soundtracku pre Tron Legacy, skladba "Armory".

<< předchozí 1 2 3 4 6 7