xzajox

okres Senec

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 12.3.2019  23:02

S tromi a viac hviezdami za (pred týždňom zhliadnutým) T1 + pár pivkami môžem jasne prehlásiť úplnú spokojnosť s týmto pokračovaním. Autori ozaj dobre dorazili dokončenie príbehu z T1. Áno, nie je to už tak úplne "dope", nie je to "high", ale namiesto toho to má v sebe kopec "maturity", veď predsa chlapi už kapánek dospeli, už nemôžu byť totálne pod vplyvom, je tu treba už trošken dospieť. A to je hlavný znak T2 - to, že každý z predstaviteľov sa po 20 rokoch istým spôsobom zmenil. Áno, sú tu silné vplyvy minulosti, ale dnes už je svet iný. Zmenil sa. A my tiež, poďme veci skúsiť vybudovať od nuly, pričom ostaneme v hĺbke stále sami sebou. Silná je tu nostalgia, čiže ak si tiež 30-nik, ktorý fičí na nostalgii, tak sa tu nájdeš. Ak nie, pozri si T1 a pár dní na to, tento snímok. Ak ťa to trafí, neoľutuješ. Ak nie, je to škoda, ale úplne to pochopím. Dobre zahrané, skvelý scénár, úžasná atmosféra. Za mňa čisto subjektívne 4* - 80%.

• 26.1.2019  12:54

Oslava vlajúcich vlasov a plášťov, japonský chaotický štýl, keď sa v každej novej scéne o super týpkovi objaví ďalší ešte viac super mega týpek, no a zopár nezmyselných situácií a dierok v scenári... to je asi všetko, čo by som tomuto animáku vyčítal. Veľmi silným prvkom je tu práve nevedomosť diváka, čiže si dajte pozor na spoilery, lebo o veľa môžete prísť. Každý zo supermanov má nejaké vlastnosti, nejaké slabosti a tajomstvá. Ich postupné odkrývanie som si užil a dobre sa bavil. Príbeh je dobre vymyslený a ten chaos, čo vzniká veľkým množstvom hrdinov a anti-hrdinov tu zvládajú držať na uzde. Fakt slušný DC animák a pobavil aj dodatok po titulkoch :) 75% - 4*

• 19.11.2018  21:49

Ano, je to B-čko jak vyšité. B-čkoví herci, B-čkové vizuály (aj keď tých zopár na začiatku zvládli slušne). Príbeh je dosť jednoduchý. Choďte preskúmať planétu, všetci tam kľudne podochnite, ale hlavne splňte misiu! Negatíva tu rozpisovať nebudem, pretože každý normálny divák tomuto dá hviezdu alebo menej. Klasicky pre chýbajúcu logiku, zlé herecké výkony, nezmyselný dej, atď atď. Prečo ja som dal 3? Tak po prvé, bavil som sa na B-čkovosti tohto B-čka :D :D (áno chod tam, zdochneš presne takto... HA vravel som ti). Po druhé, chválim aspoň tie začiatočné vizuály z vesmíru a tá syntka mala v tých elasťákoch celkom pekné krivky ;) No a po tretie... po tretie KU**A atmosféra!!! Už pol roka fičím na Retro/SynthWave. Počúvam to hodiny denne a aj keby celá táto sr*čka bola len o počúvaní, tak to hviezdu dostane. SynthWave forever. Aj keď sú na svete lepší interpreti a albumy ako "Meteor - Voyage Into Fear", ale aj tak mňamka. Silno subjektívne 61% - tesné 3*

• 17.11.2018  20:22

Aj keďd tieto krvavé animáky moc nemusím, pomimo toho bol CCoD Movie celkom dobrý. Príbeh, démoni, atmosféra, anglický dabing, záver... Celkom pobavilo. Dej je zhruba o tom, ako John Constantine pomáha priateľovi z detstva oslobodiť dušu jeho dcéry zo zajtia mocného démona, ktorého John pred rokmi sám vyvolal. Zo začiatku sa zdá, že je mnoho vecí, ktoré ten, kto nepozná seriál bude mať problém pochopiť, no film sa vysvetľuje viacmenej sám. Do vzhliadnutia seriálu sa asi nechystám, no čas strávený pri tomto neľutujem. Slušných 68% - 3*

• 31.10.2018  07:29
    The Orville (TV seriál) (2017)

Ak by som Orville hodnotil len ako sci-fi paródiu StarTreku, nedopadlo by to dobre. Napriek skvelým vizuálom a celkom uspokojivým hereckým výkonom ma niekoľko krát riadne vytočili diery v scénári, chýbajúca logika, nesúrodé charaktery postáv (teraz sa mi hodí, aby to bol idiot, tak v tomto dieli bude idiot...). Nie, tieto prvky sú len nosič, podnos, kde nám servírujú rôzne aktuálne témy. Seriál ich divákom predstavuje (niekedy doslova hádže do tváre) a tiež ich rieši (a karikatúrou ukazuje, akí sú niektorí z nás). Toto veľmi podporujem, aj keď: 1. Seriál to robí nasilu a je to cítiť, čiže verím, že to môže hlavne tých dotknutých odradiť - mission failed. 2. Nie vždy ten problém predstavia dostatočne do hĺbky a len to za 40 minút preletia + riešenie je nakoniec nereálne jednoduché - message transmission interrupted. 3. Nie vždy je jasné, ktorá strana chce čo povedať, napríklad v jednej veci som mal opačný názor ako posádka, pričom nakoniec tam bol môj názor presadený... - message lost in translation 4. Toto všetko silno vyvodzuje pocit, že Amerika sa nám snaží nanucovať svoj názor - palivo pre proti-US vetvu našej spoločnosti, ako keby ho už nemali dosť od čias X-files a podobných. Aby bolo jasno, seriál sa mi veľmi páči, užívam si vizuály a nápaditosť a mám rád keď sa niekto venuje aktuálnym spoločenským témam. Ale z chýb v deji už ma bolí čelo aj dlaň a tie témy by som určite riešil iným spôsobom. 58% - 3*

• 21.10.2018  22:39

Určite som videl už aj lepšie animáky. Toto však vôbec nesklamalo. Ako už je zvykom, je tam pár vtipov aj pre rodičov, trochu napätia, a deťom sa to samozrejme páčilo. Malé plus tiež dávam za to, že deťom pripomínajú, aké je dôležité sa pýtať. Nielen prijímať pravidlá od autorít, ale klásť im otázky. Spokojnosť a malé plus = 70% - 4*

• 6.11.2017  12:36

Veľmi dobré. Chválim ako predlohu, tak aj jej spracovanie a herecké obsadenie. Dej bol možno trochu predvídateľný, no to vôbec nevadilo. Teším sa na ďalší diel. Spokojnosť 78% - 4*

• 19.10.2017  17:11

Doslova a do písmena "mind f**k". Zatiaľ najlepšia epizóda, hlavne z pohľadu poviedky - predlohy. Aj keď opatrnejšie, ale predsa, som sa niekde od polovice začal dobre baviť. Veľmi mi nesedela herečka hrajúca hlavnú hrdinku v budúcnosti, no dalo sa to zvládnuť. Ostatní fajn. Je to tesné, ale dávam 81% - 5*

• 14.10.2017  23:17

Story o herečke po tridsiatke, ktorá sa kvôli svojej namyslenosti a blbosti dostane až na dno a potom zázračne späť. Nielen, že toto je všetko, čo sa o tom dá povedať, ešte je tá story vyrozprávaná zbrklo a nasilu. Uprostred filmu som tej luzerke vážne prial, nech skončí na dne. Takto hlúpo by sa nesprával ani človek po 15-tke, nieto ešte starší. Aj ostatné postavy sa charakterovo menili, ako sa scénáristovi hodilo. Nebola to úplná katastrofa, ale nepozeralo sa to ľahko. Tri hviezdy tomu nedám. Podpriemer 45% - 2*

• 12.10.2017  15:56

No, tretia séria sa nám rozbieha veľmi sľubne. Uspokojivo poskytli odpovede na zopár malých otáznikov, pričom stále ponechali dosť, aby mal divák záujem pozerať ďalej. Nechýba ani kus akcie. Prekvapivo dobrý dojem na mňa urobila aj nová postava "uh-huh" pohodového týpka. Dúfam, že sa zasa nepotopíme príliš hlboko do priepasti Elliotovho vnútra a naozaj to v tomto tempe bude pokračovať. Zatiaľ total spokojnosť 95% - 5*

• 17.7.2017  12:21
    Génius (TV seriál) (2017)

Seriál je vynikajúci z mnohých strán. Herci sú výborní. Dej nie je vôbec nudný. Na prvé miesto by som dal, že sa tvorcom podarilo divákovi predstaviť Einsteina viac ako len smiešneho vlasatého vedca, a autora teórie relativity či e=mc^2. A teda ako zásadového človeka, ktorý mal reálny život s reálnymi problémami, a ktorý žil v ťažkej dobe. Divák tak spozná jeho osobu hlbšie a uvidí tie časy z jeho pohľadu (nižšie postavenie žien, rivalita vedcov, politika, nástup fašizmu...). Divák má tiež často chuť dohľadať si k tomu viac (palec hore, National Geographic). Druhé miesto patrí spoznaniu celej škály teórií, ktoré Einstein skúmal, a s ktoými obrovskou mierou prispel k modernej vede. Z tejto strany je seriál niečo ako vzdanie úcty. Je fajn, že sa nezachádza až do úplných detailov, takže aj z podporou grafického znázornenia sú jeho teórie ľahko zhruba pochopiteľné pre každého. Seriál má iste aj zopár chýb, ale moje hodnotenie nijako výrazne neznížili. Niekedy beží príliš rýchlo. Ako už spomínal Fabe, postavy sa objavujú a miznú, spoločenské udalosti (napr. vojny) sa dejú niekde v pozadí, potom strih, a sme 5 rokov dopredu... trochu rušivé a človek má pocit, že určite niečo dôležité vynechali. Druhá chyba je, že človek nevie, nakoľko tým informáciám v seriáli má veriť. Napríklad o jeho žene Mileeve sa veľa nevie a viacmenej sa dočítame len dohady. Taktiež neverím, že filmári videli do jeho hlavy (aj keď mozog teoreticky vidieť mohli)... Takto mi po pozretí zostáva pocit, do akej miery šlo o fakty a kde začínajú dohady, či dramatizovanie tvorcov. Napriek tomuto všetkému seriál určite odporúčam vidieť. Skvelých 90% - 5*

• 20.6.2017  14:56

Animácia skvelá, až na tú poslednú vec, ktorú Japonci nie a nie doladiť a to je mimika tváre. Príbeh je typický REvilácky, [[SPOILER]] vírus, zombíci, cez ktorých sa treba prebojovať až k bossovi, toho zabiť, aplikovať liek na nakazených a vyhrali sme (to, že zmením naspäť na človeka zombíka, ktorý práve dojedol posledný kúsok tváre svojej starej mamy, to už je jeho problém) [[/SPOILER]] Teda príbeh nenadchne a hlavne takmer ničím nevynikne. Zvuk a hudba je ok, ale tiež nič, čo by som si šiel zháňať. Najviac mi tu vadili drobné chyby, najmä ku koncu. [[SPOILER]] Nelogická streľba z 1 metra, ktorá trafí hádajte koľko. Ak som obor na streche mrakodrapu, kam hodím nepriateľa, ktorého mám v rukách? No predsa do múru! Tu máš bastard! Potom, keď chcem zachrániť princeznú (lebo jej dekolt s hnusnými čiernymi žilami nie je taký pekný), tak si najprv pozriem ohňostroj... no a zopár ďalších... [[/SPOILER]] Ale bolo tu aj zopár prekvapení. Pár znovu použitých vecí z iných RE, jedno podivné prekvapenie (spiderman? WTF?), a jedno príjemné (Gauss??? WOW!!! Vystreľ ešte raz, prosíííím). Celkovo to nie je zle strávená hodinka a pol, ale ak nie ste zarytý fan RE, pripravte sa, že... meh. 64% - 3*

• 26.5.2017  12:37
    Mr. Robot - Série 2 (série) (2016)

Viacmenej súhlasim s ostatnými komentármi, DaViD'82, Spiker01, MartinezZ... Keďže Elliota je v tejto sérii o pár % menej (a aj keď tu je, viac rieši svoje psycho problémy, než hacking, a tiež sa menej rozpráva so mnou), páčila sa mi táto séria menej. Mind-f*cky by som ešte rozchodil, nečakané zvraty tiež, no niektoré časti doslova šliapli vedľa a vôbec ma nebavili. Koniec samozrejme trošku prekvapil, trošku uspokojil a trošku tiež nasr.. naštval a neubránil som sa pocitu, že tretia séria bude tak trochu nasilu. No nechajme sa prekvapiť. Stále verím a ostávam pri tesných 4* - 70%

• 26.5.2017  12:27

Jedna s najviac zapamätateľných častí, hlavne vďaka koncu. Vlastne všetky posledné časti mávajú tendenciu eskalovať dej vyššie, ako tie predošlé. Inak, mne to síce nevadí, ale hudba v posledných minútach mi pripadá ako "požičaná" od Daft Punku. Konkrétne zo soundtracku pre Tron Legacy, skladba "Armory".

• 10.4.2017  07:29

Originál som videl už dávnejšie, no mnoho scén mi zostalo v pamäti. Dopomohol k tomu aj videoklip od Wamdue Project, hit roku 99 (tuším). Ako prvé je treba spomenúť, že scény, ktoré tu z toho anime originálu pretavili do CGI (a nie je ich málo) sa im podarili nielen zachytiť, ale aj značne vylepšiť. Ono vlastne možnosti CGI a kreslenej animácie ani veľmi nemožno porovnávať. Ako druhú musím vyzdvihnúť úžasnú atmosféru (videné v kine na SuperScreen). Počínajúc pri dokonale podivnom a do detailu prepracovanom prostredí a končiac pri excelentnom soundtracku, ktorý sa k deju veľmi hodil. Miestami sa doťahoval aj k môjmu favoritovi, soundtracku na Tron Legacy. Scarlett sa do svojej role Majorky perfektne hodila a hrala veľmi dobre. Medzi ostatnými tiež nebolo badať nejaké chyby. K negatívam by som dokázal nájsť len detaily. Trochu rušivý bol maskovací kostým Majorky. Javil sa ako guma, ohýbal sa a pridával jej na tvar postavy všelijaké faldíky. Alebo napríklad to, že z dávky z dvoch UZI predsa nemôže ten zlý trafiť dobrého, všetko ide napravo a naľavo od neho. Ale to sú ozaj len drobnosti. Film som si užíval od začiatku až po koniec. Bez váhania 90% - 5*

• 31.1.2017  07:41

Taký celkom zdravý mix spokojnosti, sklamania, hnevu a radosti. Na jednej strane bol prehnaný strih v kombinácii so zlým svetlom, čiže divák mohol kľudne zatvoriť oči a o nič by neprišiel. Aj tak ledva stíhal sledovať. (Videné v kine, 3D, nič extra). Ľakačky boli také klasické a niekedy očakávateľné. Dej viacmenej predvídateľný a nemálo logických a fyzikálnych prešľapov. Na strane druhej bol slušný návrat ku kvalite jednotky, a k pár rekvizitám odtiaľ. Z vizuálnej stránky úplná spokojnosť. Potvory tiež nesklamali, aj keď tu už IMO hrali len taký komparz v pozadí. Z príbehu a jeho zakončenia mám zmiešané pocity. Je fajn, že z toho bordelu, ktorý si predošlými dielmi navarili dokázali vytvoriť aspoň nejaký viacmenej zmysluplný koniec, no ostal som z neho taký nekompletný. Z hlavných postáv nesklamala Milka (aj keď už má predsa len trošku viac rokov ako kedysi), dobrý bol aj záporák v oboch verziách. Ostatní... no, keďže je to horror, niekto predsa musí aj umierať. Celkovo film hodnotím dobre, len je asi zbytočné ísť do kina (3D a ešte aj prehnane ozvučeného, čiže ľakačky boli viac praskačky bubienkov). Lepší priemer 61% - 3*

• 20.12.2016  16:23

Čo som čakal, dostal som. Úchvatná animácia a detaily postáv, mnoho krát až na nerozoznanie od živých. Nespočetné prvky fantasy a sci-fi v krásnej harmónii. Hrdinské bitky, obrovské monštrá na strane dobra aj zla... Iste, snímok má kopec nedostatkov. Ako prvý je vždy prítomný japonský chaos, na ktorý si našinci buď nevedia, alebo ani nechcú zvyknúť. Divákovi, ktorý nepozná FF a nevidí do hĺbok tohto univerza, jednoducho k tomu celému bude chýbať podstata, vyšší cieľ. Potom záleží už len na jeho trpezlivosti, koľko hviezd dá tomuto snímku dolu. Toto som cítil na začiatku a tiež vo finálnej bitke. Druhý nedostatok, ktorý mi vadil ešte viac ako prvý, bola maximálne odfláknutá mimika úst a pohyb postáv (škoda pri tej grafike a ostatnej animácii). Ústa skoro vôbec nesedeli s rečou a postavy sa pohybovali tak... umelo. Napriek tomu neľutujem. Bolo to veľmi príjemné pozeranie. 79% - 4*

• 20.9.2016  09:08
    ISRA 88 (2016)

Ako celok to nie je zlé, no ak čakáte vesmírne sci-fi, tak možno budete sklamaní. Áno, chlapi sú vo vesmíre a cestujú na jeho koniec, ale väčšina scén sa odohráva vo vnútri vesmírnej lode. Nápad je to celkom zaujímavý, herci sú v pohode, no myslím si, že zážitok zabilo strašné naťahovanie. Zrejme tomu chceli pridať atmosféru kľudného psychologického sci-fi. Dosť mi tu tiež vadí, že film pokladá veľa otázok a dáva málo odpovedí. Mierna nespokojnosť - 38% - 2*

• 22.2.2016  13:56

Viacmenej som z tohto sklamaný. Kladne hodnotím len dve veci. To, že som sa pár krát príjemne zasmial a to, ako dobre obsadili hlavného hrdinu. Chlapík toho trubiroha zahral celkom dobre. Ostatné postavy, možno ešte okrem Georgea už sa veľmi nevydarili. Možno je to ale iba tým, že nie som správne orientovaný na "švédsku" krásu. Ešte viac, ako postavy, ma však iritoval scénár. Tak umelé, neprirodzené a silené činy a reakcie som už dlho nevidel. Všetci sa správali tak neprirodzene, hlavne nech výsledok zapadne do príbehu. Vďaka tomuto sa mi často niečo vtipné až tak zábavné nezdalo, pretože to tam vtisli nasilu. Príbeh samotný tiež nemal čím prekvapiť. Možno to nešlo presne podľa šablón, ale nahrubo bol príbeh dosť dobre predvídateľný. Zážitok aj keď s úsmevom, ale nič moc. 38% - 2*

• 2.2.2016  14:22
    Akta X - Série 10 (série) (2016)

Po videní e01 sa zdá, kam sa nová séria bude uberať. Z jednej časti som spokojný, no z tej druhej nie. Na starej sérii bola pre mňa najviac atraktívna tá časť nadprirodzena, mimozemšťanov a čudných netvorov. Najmenej ma bavila časť s konšpiráciami a fajčiacim dedom. Preto ma posledné série starých XF bavili asi najmenej. Tu je to jasné. Hlavným ťahačom nového XF bude to, že sme dnes obklopení konšpiráciami na každom kroku, v médiách aj na internete. Dnešný konšpirujúci či paranoidný divák tak dostane do rúk to, o čom sa márne snaží "varovať" celý svet. Mimozemšťania, farmapriemysel, odpočúvanie, zlá vláda, chemtrails, zelené jaštery... Seriál tak bude vlastne zbierať plody toho, čo IMHO sám pred rokmi zasial - paranoju (alebo je to len moja konšpirácia?) Problém je, že napriek tomu, že tak, ako pôvodné série, aj táto je len fikciou (nanajvýš založená na skutočných dohadoch), sa iste nájdu ľudia, ktorých paranoja sa týmto ešte prehĺbi. Napriek tomu však mám z oživenia XF dobrý pocit. Návrat hercov potešil a k trom hviezdam za mimozemšťanov, nostalgiu a Gill, pridávam štvrtú za dizajn hlavného záporáka. No a teraz si idem pre chem-plynovú masku a výplatnú pásku od jašterov z tieňovej vlády USA. 70% - 4* EDIT: e02 indikuje, že rovnako, ako v starých sériách, konšpirácie budú aj tu len akýmsi zápachom cigariet v pozadí. V e03 zasa zisťujem, že sa neboja náladu trochu zjemniť trápne vtipnými epizódami. Hodnotenie zatiaľ ostáva.

• 21.1.2016  23:24
    Halo: The Fall of Reach (TV seriál) (2015)

V situácii, keď máte skvelú, rozbehnutú hernú sériu a k tomu zopár fajných animovaných filmov, môže prísť čas na plnenie dier v dejovej línii. Fall of Reach je presne o tom. Bolo nutné nám dopovedať, ako sa Chief vslatne stal Chiefom. V tomto smere som plne spokojný. Ide o relatívne pohodový prequel. Animácia je na rok 2015 trochu slabšia. Síce obraz vesmíru, lodí, textúry, tváre sú skvelé, pohyby postáv ako šimpanzov s kŕčami mi riadne vadili. Dej až na dva nelogické momenty uspokojivý, akcia tiež celkom fajn. Tieto animáky mám rád. Zaujaté hodnotenie fanúšika sci-fi animácií 72% - 4*

• 12.11.2015  12:05
    Red Herring (2015)

Veľmi slabá kriminálka. Úbohé herectvo, strih, réžia. Neviem o čo sa snažili s tými scénami kde zrýchľovali a spomaľovali. Pripadalo mi to, ako by chceli zakryť mizernú choreografiu súbojov. Viac ani neviem povedať. Jediná hviezda odo mňa je za zaujímavý krimi príbeh. Slabota 27% - 1*

• 3.11.2015  18:07
    Uncanny (2015)

Pre mnohých môže mať tento film jeden veľký nedostatok. Dosť sa tu rozpráva. A nie sú to obyčajné rozhovory, ale viacmenej technického a filozofického charakteru. Kto očakáva niečo podobné, ako Ex machina, nie je ďaleko od pravdy. Podobné to je. Umelá inteligencia a ako sa učí podobať tej ľudskej až kým sa to nedostane za istú hranicu. Tiež tu vyvstávajú morálne či spoločenské otázky. Trio menej známych hercov funguje celkom dobre, čo divák pochopí až na konci. Napriek snahe zakryť fakty, som koncom nebol prekvapený (možno len úplným koncom). Body však dávam za snahu. Atmosféra je okrem jednej akcie celkom príjemná pomalšia. a dopĺňaná príjemnou hudbou. Na môj vkus sa však dej rozbiehal príliš pomaly. Ak by som mal porovnať toto a ExMachina, tak Uncanny napriek dobrej snahe dostane o hviezdu menej. Tesných 68% - 3*

• 29.10.2015  15:45
    Supergirl (TV seriál) (2015)

Podobne ako aj seriál Superman, ide tu o slabý odvar filmu a jeho potenciálu. Obsadenie mi úplne nesadlo. Neskúsenosť hercov je cítiť na občasnom zaváhaní, ale nič hrozivé. Voľba dosadiť černocha do role Jimmyho bola prešľap, aj keď nejde o zlého herca. Hlavná hrdinka tiež nie je práve výhra, aj keď asi len potrebuje čas, aby si získala moje sympatie. Naopak zasa C.Flockhart do svojej role sadla perfektne. Tiež ma sklamal výber finálneho kostýmu (ktorýkoľvek z prvých pokusov v pilote by som bral radšej). Čo sa deja týka, začal veľmi pomaly a potom eskaloval až príliš rýchlo. Ako keby chceli tvorcovia vyložiť na stôl všetky svoje karty. Zatiaľ sa to dá, ale ubrali tak atraktivitu prípadným ďalším častiam. Osobne, ak by som nemal čo pozerať, pustím sa aj do tohto. Inak asi dám prednosť niečomu inému. EDIT: po videní 2. časti, žiadna zmena k lepšiemu, len utvrdenie môjho hodnotenia. Uplakaných 54% - 3*

• 23.10.2015  14:11
    SuperBob (2015)

Tento príbeh superhrdinu, ktorý je síce silný fyzicky, no slaboch úplne vo všetkom ostatnom ma nielen nebavil, ale dokonca až iritoval. Nápad, že by sa superhrdinom mohol stať hocijaký lúzer nie je zlý, ale v tomto prípade to poriadne prepískli. Zmena jeho charakteru z nechápavého tupého a zbabelého polo-autistu na samostatného rebela na konci bola predvídateľná, ale až príliš okato umelá a nasilu. Správanie ostatných postáv (britská riaditeľka, US senátor, moderátori...) bolo tiež neprirodzené a ak malo byt vtipné, tak som ten vtip asi nepochopil. Nakoniec aj romantická rovina nebola nič moc, pretože tie city nepôsobili prirodzene. Keďže film staval hlavne na absurditách, nemám už čo iné pochváliť. Nuž ja som veľmi nespokojný. 39% - 2*

• 20.10.2015  09:54

No a opäť úraduje tetuška Nostalgia. Je dosť možné, že práve vďaka tomuto filmu a hlavnému ťahaču - drsnému súboju Triceratopsa a Tyranosaura(?) sme sa so starším bráchom začali zaujímať o dinosaurov. Odvtedy ubehlo 25 rokov a tento bábkový stop-motion súboj pre mňa naďalej ostáva scénou č.1. Dej je veľmi jednoduchý a vlastne mu nie je čo vyčítať. Herci nehrali zle, občas to však dosť preháňali. Iste však nie len vlastnou vinou, myslím, že im tie opičie gestá a okatú agresiu mohla nariadit aj réžia. Najviac mi na filme vadili tie nezmysly, ako obria jašterica, pavúk či korytnačka, no tvorcom tej doby nemôžem nič vyčítať. Tiež som nepochopil, ako sa praľudia mohli dorozumieť len tými pár slovami. Určite museli mať jazyk aspoň trochu vyvinutejší. No a nakoniec je tu spád deja, ktorý sa mi zdal nudný, aj keď neviem prečo. Som rád, že som si túto vykopávku znova pozrel, no na vzdory očakávaniam mi nepriniesla ďalšie radosti, ktoré mi boli v detstve skryté. Dve hviezdy plus jedna od tetušky N. 52% - 3*

• 16.10.2015  17:24
    Circle (2015)

Minimalistická, sci-fi, napínavá, ale hlavne psychologicko-filozofická chuťovka. Odohráva sa v jednej miestnosti so svetielkami na zemi a čudnou vecou uprostred, ktorá postupne "šokuje" = zabíja po jednom z 50 ľudí. Keď tí ostatní zistia, že voliť ďalšiu obeť môžu oni, prichádza kolotoč výberov, odôvodnení, hádok, dohôd a ich porušení, a smrť ďalšieho... Pozor, na premýšľanie je však len limit 2 minúty, potom treba zvoliť. Film neohúri vizuálom. Toho je tam minimum. Herci okrem rozprávania, mávania rukami a strachovania sa, nerobia nič iné. Kamera sa prepína len vrámci kruhu. Hodnotiť môžem akurát hudbu, ktorá je len ticho v pozadí a dobre dotvára atmosféru spolu so zvukmi. Film však môže zaujať hlavne psychológiou v pozadí, myšlienkami a odkazom. Takmer každou smrťou sa spolu s postavami dozvedáme nielen niečo o tomto diabolskom zariadení, ale hlavne niečo sami o sebe, o ľuďoch, o spoločnosti... Aké majú argumenty, dôvody, a tiež ako ich za ne posúdi spoločnosť. "ZAP!" :-D Niekedy je to naozaj vtipné, inokedy dosť smutné. Hlavná zábava pre mňa bola sledovať ich plány a predpokladať ich voľbu. Niekedy som zistil, že mám iný názor ako väčšina (ale to aj vo všetkých demokratických voľbách v SR :-) ). Film silno odporúčam každému, kto pri pozeraní rád premýšla a zabáva sa tým. Aj keď k filmu vizuál ani veľmi nemohli pridať, niečo mi tam chýbalo. Tesných 81% - 5*

• 13.10.2015  12:57
    Garm Wars (2014)

Sci fi rozprávka, plná znakov anime (zásluhovu Mamoru Ošii - Ghost in the Shell), ktorá ma v prvej tretine úplne ohúrila animáciami, epickou hudbou, nápaditosťou čo sa týka technológií a zdanlivo kvalitným skĺbením animácie a živého prostredia + hercov. Celé to je zahalené v akejsi snovej atmosfére. Hercov som veľmi neriešil, pretože naozaj vyzerali, že to zvládajú veľmi dobre (dokonca aj Henriksen). Druhá tretina bola tak trochu útlm, no v pozornosti ma držal príbeh, ktorý sa veľmi zaujímavo a nepredvídateľne odvíjal. Začínali tu ale trochu priveľa kecať, pričom preberané myšlienky len nadhodili a ďalej nerozvíjali. Posledná tretina bola pre mňa sklamaním. Prišli chyby hercov, strihu, zlé zladenie CGI s prostredím, priveľa rečí a tiež pár dier v scenári. Hlavný fail tu vidím v postave psa s priblblým flegmatickým pohľadom. Točilo sa okolo neho toľko riadkov scenára a záberov kamery (dokonca aj čúranie), že by divák očakával od neho nejaký väčši zmysel... Prdlajs, proste natočili, ako čúra v lese! :-D Môj dobrý dojem ako tak ešte zachránila konečná animovaná scéna, no mohli ju ešte o minútku dve rozšíriť. Animácie som si naozaj užíval plnými dúškami. Koniec mohol byť trošku jasnejší a hlbší, ale dáva silné znamenie, že príde pokračovanie. Dávam 61% - silné 3*

• 13.10.2015  10:10
    Mr. Holmes (2015)

Veľmi príjemná dráma o tom, čo zo Sherlocka zostalo v jeho 93 rokoch. Nie je toho málo, ale vek je na ňom badať veľmi výrazne. Tu vyniká skvelý McKellenov herecký výkon podporený dobrými maskérmi. Skvelé je tu prostredie: Watson o Sherlockovi vydal knihy a bol o ňom natočený nejeden film. Sherlock sa tým príbehom smeje, pretože sú značne prikrášľované, až kým sa mu jeden nezazdá až príliš nesprávny. Problém je, že kvôli veku si už na detaily toho prípadu nemôže spomenúť. K tomu mu pomáha sympatický výnimočný chlapec, tiež celkom dobre zahraný (M.Parker) spolu s matkou (L.Linney). Sila príbehu je zvýraznená striedaním časov, dej v prítomnosti a postupné odhaľovanie minulosti. Pomalý spád dáva divákovi dostatok času zahĺbiť sa do deja a vstrebávať múdrosti a postrehy stále vnímavého starca, čo som pri mladom Sherlockovi niekedy nestíhal. Dráma nie je iste pre každého, no na mňa spravila silný dojem. Ideálne pre tichý večer pri krbe vo dvojici 89% - 5*

• 24.9.2015  11:40

Duchárska dráma, s troškou detektívky. Postup deja je strašne pomalý, ale to práve divákovi umožňuje, aby premýšľal a pokúsil sa do hlavnej postavy či niektorej vedľajšej vcítiť. Toto je podľa mňa ťahač filmu, žiadny horror, ale psychológia. Chybou je, že to vcítenie je ťažké. Hlavne preto, lebo hlavný hrdina je nepredvídateľný, mierne praštený a vrcholne nesympatický. Vlastne takmer celé herecké obsadenie mi nesedelo, ale nakoniec som zistil, že aj na Írov sa dá zvyknúť. Napriek nesympatiám, to Sheenan zahral celkom dobre. Miestami som sa síce nudil, no pozornosť som udržal. Jednohubka, ktorá mohla byť možno o 15 min kratšia. Priemer 52% - 3*

<< předchozí 1 2 3 4 6 7