The Forgiven (2021)

Marocká púšť, uprostred nej oáza, v nej sídlo bohatých belochov. Kontrast chudobných domácich a skazených cudzincov je tu vykreslený spôsobom, až divák začne dúfať, že im tam napochoduje ISIS a svet bude krajší. Nehoda a zabitie domáceho chlapca spôsobí, že jeden z týchto namyslencov vezme svoju poslednú hŕstku cti a ide svoju chybu aspoň malým gestom napraviť. Jeho postupná zmena je až mierne neprirodzená, ale budiž. Inak toho film až toľko neukazuje. Bohémsky život a premúdrelé reči boháčov ma ani nebavili, ani nezaujímali. Naopak náhľad do toho, ako tam žijú domáci, bol celkom zaujímavý, akurát iba trochu povrchný. Herecké výkony boli fajn, hlavne hlavný pár, hostiteľ, domáci... a celková atmosféra tiež. Koniec sa mi zdal prehnaný a mierne ma sklamal, vôbec som nemal pocit, že to bolo nutné. Slabší priemer 51% - 3*

Resident Evil: Lék (2022) (seriál)

Seriál má mnoho nedostatkov, zvažoval som dať o hviezdu menej. Po prvé, v obsadení je priveľa hercov, ktorí mi absolútne nesadli a hrali otrasne. Tých pár lepších to ťahá ako s reťazou na nohe. Tiež napríklad Jade mladá a stará. Prvé dve epizódy mi mozog odmietal prijať, že je to tá istá postava. Po druhé, ak už musíte prerobiť starú známu "lore" pre seriálové potreby, je nutné to urobiť s citom a nie otočiť niektoré poznatky dolu hlavou a ďalších 10 si domyslieť. S takým prístupom mnohých fanúšikov môžete pekne nasr*ť, vrátane mňa. Po tretie nechápem modernému trendu, zo všetkého robiť teen-sr*čky v štýle DisneyJugend, kde hlavní hrdinovia počúvajú super popík, nosia účesy ako Justin Bobr a hacknú miliardársku farmafirmu za pol minúty s notebookom na školskej wifine... Po štvrté, bohužiaľ, celý seriál som viac očakával niečo zaujímavé ako sa niečoho dočkal. Aké má seriál pozitíva? Som fanúšik RE lore, možno tam bolo pár fajn scén, pár zaujímavých nápadov (červený a zelený feromón), a Lance a jeho total kluďaský hlas (nový Morgan Freeman). Druhú sériu možno ani nechcem vidieť, možno iba ak by prišla Millka. Mierny podpriemer: 49% - 3*

Beavis and Butt-Head Do the Universe (2022)

Klasické duo B&B: neustále omieľané narážky, tupé reči, a svet, ktorým stále zázračne prechádzajú bez väčšej ujmy na zdraví. Neprekvapili a vlastne ani nesklamali. Problém však je, že sa pred X rokmi prestali vysielať z nejakého dôvodu. A z toho istého dôvodu nemôžem dať viac. 45% - 2*

The Orville - Season 2 (2018) (série)

Pokračujú v rovnakom trende ako v 1. sérii, až sa mi zdá, že je to naschvál. Kašľať na logiku, prirodzenosť, kašľať na všetko. Chceme dokázať nejakú pointu, tak je jedno, či vznikla úplne dr*nuto a ešte dr*nutejšie ju vyriešime. Ukážeme pointu. Napriek tomu sa na tom dá aj celkom pobaviť. Meh, či nie meh. 57% - 3*

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Úroveň podobne fajn, ako 2 séria. Ani jedna epizóda nebola zlá, naopak. Jedna, či dve skvele pobavili. Favorit - Mini dead. Znova odporúčam 74% - 4*

Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Nepatrné sklamanie. Na jednej strane, žiadna epizóda nebola príbehovo extra zlá, ale taktiež mi zo žiadnej nespadla sánka. Čiže oproti S1 tu boli menšie výkyvy kvality, pričom priemer zostal bez zmeny. Animácia rovnako miestami úžasná. Aj pri S2 si teda myslím, že stojí za pozretie a teším sa na S3. 70% - 4*

Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (série)

Každá kratučká epizóda je iná, či už pribehom, alebo štýlom animácie (jedna či dve sú aj hrané). Príbehy sú väčšinou dosť drsné a často končia tragicky, zopár je ich tu vtipných, a zopár volovín, no vždy slušne pobavili. Animácia je občas ozaj dobre spravená a páči sa mi nápaditosť pribehov. Odporúčam a idem na sériu druhú. 70% - 4*

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série)

Aj keby som chcel, nemôžem dať lepšie hodnotenie. 6 prostredných epizód, ktoré prebiehali v 21. storočí sa nedá odpustiť. Ak sa tam niečo malo stať, napraviť, zistiť, mali to nacpať do jednej, dvoch, max.troch epizód a nie to natiahnuť takmer do celej série. Ani posledné dve, akokoľvek dobré aj s happy endom, už nezmazali moju frustráciu z toho, že stred bol sci-fi len okrajovo. Napriek tomu ma však ešte nestratili a budem dúfať, že tretia séria bude prebiehať viac vo vesmíre. Ak už môj facepalm role-model P.Steward už akciu fyzicky nedáva (má na to plné právo), nevadila by mi chvíľkami ani jeho CGI náhrada. Poslabšie, ale stále viacmenej StarTrek. 61% - 3*

Uncharted (2022)

Popravde sa čudujem, že sa AndyBandy alebo Tom "spíďo" na niečo takéto dali. Tomovi to v prvom rade vôbec nesadlo. Vlastne okrem známych mien a občasnej akcie tu nie je nič, čo by stálo za pozretie. Dej ide až príliš (a tým myslím k**va príliš) rýchlo a jednoducho vpred. Ako keby si scenáristi povedali "načo sa snažiť diváka prekvapiť, veď on aj tak vie, čo príde". Zážitok blízky nule. Doslova: "Máme kľúč, hľadáme dierku, aha tu je. Máme druhý kľúč, a aha tu je druhá dierka..." :-D Ostatné už ani nemalo šancu zapôsobiť. Ak ku gýčovej scéne zahrám epickú muziku, nebude menej gýčová. Tých pár momentov krátkeho uchechtu ani nestálo za to. Bavilo ma však hádať, kedy napodobňujú Indianu Jonesa, 007, StarTrek alebo pirátov z Karibiku. Dúfam, že ten tease na konci bol len také bububu a dvojku nenatočia. Slabota, 41% - ledva 2*

Odloučení - Série 1 (2022) (série)

Príbeh s originálnym nápadom, kde divák často nevie, čo môže v ďalších minútach očakávať ma celkom pohltil. Prvé časti boli možno len taký pomalší rozbeh a popri zopár odpovediach sa tu len vynárali ďalšie a ďalšie otázky, ale presne včas to začalo rolovať dolu kopcom a od vtedy som sa od toho nevedel odtrhnúť. Dúfal som, že v prvej sérii sa dostaneme k nejakému medzi-koncu, ale ako to je zvykom, musim dúfať, že ma uspokojí až druhá séria. Mark je mozno zo začiatku ksicht, ktorý by občas zaslúžil dostať po nose, ale časom som si zvykol. Ostatní celkom ušli, vrátane iritujúcej strigy. Škoda, že Walken nebol kľúčovejšou postavou. Celkom fajn, nenudil som sa. Tesne 71% - 4*