Obchod za rohem (1940)

Americká situační komedie z centra Budapešti, která mi zlepšila vánoční náladu. Jako vždy realistická a rozvážně baječný James Stewart prožívá radosti a strasti svého života v mikrokosmu budapeštské galantérie, kde každý z hráčů vyšhvihnul svou roli na jedničku a všichni spolu stvoří báječný barvitý lidský příběh. V roli jeho partnerky bych spíše očekával někoho hvezdějšího a výraznějšího jako třeba Katharine Hepburnovou protože Margaret Sullavanová místy ztácela drajv a její role by zasloužila větší polarizaci a více emocí, aby mě to vzalo úplně. Taky mě překvapilo jak málo tam bylo maďarských jmen. Všechna ta příjmení byla spíš česko-vídeňská než maďarská.

Bourneův odkaz (2012)

Rachel to zde nesmírně sluší, skvěle hraje a úplně mám o ní strach. Rejža skara dobře umí dostat z herců co potřebuje. Celý film je solidní akční práce s dobrým napětím a vývojem děje. Nevím kdo dělal režii akčních scén, ale je opravdu fascinujíci a navíc ten jejich střih je fakt strhující. To smekám. Celý je to velmi slušná akční jednohubka s velmi dobrejma hercema. Ňáky kecy vo Bournovi už tam byly zbytečný.

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Todle je moc zábavně povrchní jednohubka a to rozhodně ne v opovržlivém významu. Od záčátku si to na nic nehraje a celkem si to udrží i nadhled až do konce. Story je jednoduchý, motivace je jednoduchá a díky tomu se to nedostane do trapnosti kdyby se to o něco snažilo. Mickey Rourka je ještě ve formě, těsně před tím než se z něho stane gumovej ksicht jako je teď. Don Jonson konečně v lepší poloze než jen starostivej hezoun s vyfoukanejma vláskama. Strašně mě bavěj jaký tam maj auta espézetky.Takovýdle detily oceňuju. :D

The Mandalorian - Kapitola 16: Záchrana (2020) (epizoda)

Konečně akce a super řežba, to bych chtěl v každým díle, ale pak to zazdí zoufalý melodrama. No fuj, úplně z toho tekl trapně uctivěj patos k předloze. Kurňa, SW jsou vo srandě, hravosti, lehkosti a vo hláškách a ne že se všichni posérou a čučej jak tvrdý Y páč dorazil ňákej ztuhlej hejhula. To bylo fakt trapný a vypadalo to jak z amatérskýho fanfilmu. Za to bych je nakopal. To mě fakt nedojalo. A já chtěl bejt dojatej. Jediný z koho šel trošku strach byl Giancarlo Esposito, ten to zahrál dobře.

Temný rytíř povstal (2012)

Dost zklamání. Tešil jsem jsem se na epickej komiksovej souboj zloducha a ochránce a místo toho nás počastovali patriotickou agitkou na policejní sbor, zoufale prvoplánovaým útokem na americké hodnoty a k tomu dali unylou catwoman jako vycpávku. Temnýmu rytíři to nesahá ani po podrážku. Školák Joseph Gordon-Levitt tam nemá co dělat, to byl přehmat.

Batman začíná (2005)

Jako jo, ale z některejch věcí mě cukali koutky. To jeho začínání bylo fakt jen takovej kostrukt, aby dosaženo dostatečného utrpení, ale výsledek byl takový samoúčelný a nereálně směšný a to mi zkazilo zážitek z jinak dobrý podívaný.

Tenet (2020)

Konečně zase propracovanej biják co je narozdíl od jinejch filmovejch srágor vymakanej dějově, zápletkou, dialogama, střihem a parádní muzikou co to posouvá dopředu a nedělá jen vycpávku. Z klišé jsou tam jen lehký náznaky. Dialogy jsou cool až uber cool. Hlavní borec je borec a držky Pattisona v blbě padnoucím obleku mě celkem bavěj. Asi to bude tím že jsem ho ještě nikde neviděl hrát nebo si ho nevšimnul. Zápletka je skvělá s minimem okatých drahých počítačových efektů, jen děsivě pokřivená realita, něco s čím se muselo vystačit za starých časů, nebo s čím pracují dnešní nezávislý filmaři, když dělají scifi. Nolan z toho vytěžil maximum a ještě využil dějovou vychytávku z jinýho svýho nedávnýho filmu. Slušný. Todle mě fakt bavilo.

Mistr mezi vyděrači (1992) (TV film)

Parádní Sherlock, bohužel formátově poznamenaný tím že byl točen pro dnes již malé televizní obrazovy, takže ty obří detaily hlav při dialozích jsou po čase na dnešních velkých LCD obrazovkách už dost obskurní navíc ještě v tom 4:3 ořezu. Šerlok, který je Šerlokem i bez svýho kostokovanýho kabátu a tý profláklý lovecký dvouštítkový čepice. Super výprava, kasting i herecké výkony tak jak to britové uměj. Děj i zápletka se skvěle odvíjí a udrží nás v napětí až do rozuzlení, které není špatné ale je špatně zdramatizované a člověk má pocit jako by tam chyběla půlka záběrů. Zajimostí je že představitel Sherlocka Jeremy Brett, který se svou mefistotelskou tváří tak báječné sedne do postavy detektiva je ten pěkně zpívající mladíček co se zakoukal do Lízy Doolitlové v My Fair Lady. https://youtu.be/lnfHYJFmmIk

Zlaté oko (1995)

Řežba s nadhledem která mě baví. Bond přesně v týdle poloze a s Brosnanem to je moje kafe. Novej Craig je z úplně jinýho těsta.