Rogue One: Star Wars Story (2016)

Neobyčajne podarené rozvinutie hviezdnej ságy, ktorá nás baví už 39 rokov! Pre mňa asi najlepším nápadom je osamostatnenie filmu, a nie pokračovanie v hlavnej dejovej línii, aj keď sa jej bezprostredne týka. To znamená nie bezhlavo kopírovať už zabehnuté veci, ale mierne ich pozmeniť počnúc vynechaním uvedenia do deja v podobe textu smerujúceho do vesmíru; podobných, no nie rovnakých hudobných námetov; obsadenia doteraz menej známych hercov (slepý majster Ip v SW?) a tak ďalej. Mám z toho oveľa lepšie pocity ako po zhliadnutí 7. dielu. Verdikt: 88%

Kód Enigmy (2014)

zaujímavý film, ktorý donúti človeka zamyslieť sa nad tým, čo všetko sa odohrávalo za oponou vojny. Nie len vojaci v prvej línii sa stávali hrdinami. Často krát nimi boli práve takýto nenápadní neznámi čudáci balansujúci na hranici geniality a vyšinutosti. Dnes je ťažké predstaviť si, aká zodpovednosť sa preniesla na ich plecia po tom, čo sa snažili len trochu prispieť k ukončeniu vojny. Dlho som sa tešil na zfilmovanie tohto príbehu a bolo to lepšie ako som pôvodne očakával. Verdikt: 78%

Elysium (2013)

Ďalší zaujímavý film od Blomkampa, ktorý ma zaujal hneď od začiatku. Je vidieť rozdiely medzi "vyvolenými" a ostatnými ľuďmi, ktorí zostali na Zemi a to nie len sociálne rozdiely ale hlavne tie v myslení. Aj keď mohli viac priblížiť život na Elysiu, ktoré vypadalo pekne futuristicky. Damon svoju úlohu zvládol dobre, Foster mala málo priestoru. Copley bol super. Všetko uzatvára parádna hudba. Verdikt: 82%

Loupež na úrovni (2013)

Celý čas sa to tvári ako nejaký veľkolepý kasový trhák ale popravde žiadne veľké BOOM sa nekoná. Všetko ľahko predvídateľné, postavy nevýrazné, kamera slabá...aspoň tá dĺžka filmu je prijateľná. Film je dobrý tak na nedeľné popoludnie, kedy ledva fučím po výdatnom obede a nevládzem ani hýbať rozumom. Verdikt: 38%

Muž z oceli (2013)

Je pekné konečne vidieť, že Superman sa naučil, že červené slipy sú spodné prádlo. Konečne nám tvorcovia aspoň trochu priblížili Kal-Elovu rodnú planétu, začiatky malého Klarka až po premenu na Supermana. Obaja otcovia boli báječne obsadení. Čo sa podľa môjho názoru nedá povedať o Lois Lane. Záver bol asi trochu prepísknutý (záverečný boj ako vystrihnutý z posledného Matrixu). Supermana tvorcovia tentokrát šetrili a nedovolili mu rozvinúť všetky svoje superschopnosti. No páni Zimmer a Snyder nesklamali, naopak príjemne prekvapili. Verdikt: 74%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Keď som písal v predchádzajúcom diely o súboji dvoch steroidmi napichaných holohlavých maníkoch, ešte som nevedel, čo bude nasledovať tu (záverečné súboje v lietadle). Duo Diesel-Walker stále dobre spolupracuje, duo Gibson-Ludacris stále vtipné. A teraz tie horšie stránky: Film neprehľadný, scény nedotiahnuté do konca. Hudba nebola taká sympatická ako v iných dieloch. Nebol najlepší ťah vzkriesiť Letty znova k životu. Za toto moje hodnotenie klesá. Päťka nasadila tejto sérii latku príliš vysoko. PS: Uvidíme, či odchod Justina Lina sérii pomôže alebo ju totálne pochová. Verdikt: 63%

Thor: Temný svět (2013)

Lepšie, kvalitnejšie, zaujímavejšie, vtipnejšie ako jednotka. Tentokrát dostala okúzľujúca Portman viac priestoru a myslím, že to nebola chyba. No škoda, že viac priestoru nedostali Thorovi najvernejší, určite zaujímavé postavy. Aj keď miestami až nepekná podobnosť s inými filmami, ako celok to fungovalo skvele. Verdikt: 70%

Tísňová linka (2013)

"It's already done!" Krásne napínavá jednohubka sa síce pomaly rozbieha ale potom krásne beží skoro celý film. Berry emocionálne fenomenálna, no Eklund sa tiež nenechal zahambiť. Jeho psychopat sa takmer dostal na úroveň toho Hobkinsonovho. Ale záver to trochu pokazil. Škoda. 4/5 filmu boli na 5*. Verdikt: 87%

Útok na Bílý dům (2013)

Príjemne prekvapivá oddychovka s dobre obsadenými hrdinami. Škoda že sympatický Clarke nedostal viac priestoru. Tatum nie najhorší no vie to aj lepšie. Rozhodne lepšie spracovanie ako ten druhý film. Verdikt: 83%

Zmizení (2013)

Na takú dĺžku filmu som od toho čakal niečo viac. Scenár bol schopný, Jackman herecky kvalitne zúfalý, Dano zaujímavo psychopatický...ale stále tomu niečo chýbalo. Posledný tretina mohla byť lepšie vygradovaná. Verdikt: 65%