After: Polibek (2019)

Ďalší veľmi krásny, romantický teenagerský film, ktorý sa naozaj vydaril. Nejedná sa o žiadnu lacnú tuctovú americkú klasickú romantiku, bolo to predsa len čímsi iné. Príjemná, krásna herečka, dobrá hudba, celkový dojem rozhodne 5 hviezd, nech hodnotí kto chce ako chce, mne sa to veľmi páčilo.

Keď život prestane chutiť (2019) (TV film)

Veľmi pekne a citlivo spracovaný dokument o mentálnej anorexii a bulímii doplnený zaujímavými výpoveďami 3 dievčat, ktoré sa dostali do tohoto štádia. Celý dokument je veľmi vhodbe a zaujímavo doplnený rôznymi umeleckými kresbami, ktoré dokonale dotvárajú danú tému a dej, o ktorom sa práve rozpráva. A mix zvuku a hudby a sa postaral vynikajúci hudobný skladateľ Ján Boleslav Kladivo, keďže pre tento dokument nevytvoril hudbu pôvodnú, ale bol spomenutý len v súvuslosti s mixom zvuku, do popisu hore ho neuvádzam. Opäť ďakujem Slovenskej televízii za uvedenie podobných zaujímavých dokumentov.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Vynikajúci, strhujúci horor, z ktorého som mal zimomriavky od začiatku do konca. Veľmi kvalitné a pre mňa presvedčivé spracovanie, nato, že je to USA, veľmi sa to priblížilo Španielskym hororom, ktoré považujem za najkvalitnejšie horory.

Punk je hned! (2019)

Vcelku slušne a autenticky natočený film. Súhlasím, že s Punkom to nemá nieč spoločné avšak bohužiaľ dnešná doba je aj takáto. Tak to vyzerá, keď niekto nemá žiadne záľuby a celý deň len zháňa čo by kde ukradol aby mal na drogy, smutné, ale je to tak. Takíto ľudia by nemali mať deti, ale je to presne naopak, práve takíto ľudia spravia deti a potom nevedia čo s nimi, zatiaľ čo normálne usporiadané páry majú problém otehotnieť, alebo jednoducho práca a kariéra nadovšetko a na deti akosi nevychádza čas. Ale nechcem tu teraz moralizovať. Na film som sa vybral dnes v stredu podvečer lebo som akosi nemal nič iné na práci a zaujala ma téma a aj to, že sa jedná o slovenský snímok. V kine nás bolo presne 12 aj tak dobré číslo.

Skleněný pokoj (2019)

Musím povedať v prvom rade, že mi vo filme veľmi chýbali mimo iného roky a všetko ubiehalo akosi rýchlo, strácal som v tom prehľad. Určite to bolo lepšie napísané, ale sfilmovanie akosi nevyšlo. Každopádne videl som a neľutujem, ale už si tento film asi nikdy nepozriem.

Ukradený stát (2019)

Musím napísať, že tento dokument ma veľmi zaujal, ba priam pripútal o sedačku v kine. Téma bola veľmi zaujímavá ako aj výber ľudí, ktorí vypovedali pred kamerou. Tiež musím pozdvihnúť aj to, že politiku a tieto veci vôbec nesledujem a teda pre človeka nezasveteného do danej problematiky bolo všetko vysvetlené viac než jasne a to si veľmi cením. Veľmi ma potešila aj skvelá pesnička od skupiny Živé kvety na záver. Zuzka len tak ďalej!!!

Dubček (2018)

Určite nehodnotím filmy tak prísne a prekvapilo ma, že tento film má také slabé hodnotenie. Samozrejme pre slovenské filmy mám slabosť. Oceňujem skvelé herecké výkony a aj masky no veľmi sa mi páčil aj prestrih, v ktorom ukazovali archívne zábery versus hrané zábery dokopy. Príjemne ma prekvapilo, ako to bolo všetko zvládnuté do detailov. Veľmi zaujímavý film od začiatku do konca.

Pepa (2018)

Tento film mal naozaj miestami, hlavne na začiatku a na konci úplne viditeľné znaky filmu Americká krása, akoby sa niečomu takému chcel podobať, ale ani zďaleka. Určite nemôžem povedať, že by som sa tu i tam nezasmial a malo to celkom dobrú myšlienku, ale celkový dojem, taký priemer.

Všechno bude (2018) odpad!

Už dlho som nevidel film, ktorý mi prišiel taký nezáživný, nebavil ma, zápletka nula bodov, všetko sa to tam plietlo piate cez deviate, nachvíľu ma potešila tá stopárka, možno keby účinkovala dlhšie dám aspoň jednu hviezdu, takto pre mňa čistý odpad. Išli mi na nervy aj herecké “výkony” oboch protagonistov. Neviem ako som to dokázal dopozerať dokonca.

Závislosť sa ťa dotýka: Toluén, marihuana (2018) (TV film)

Veľmi dobre spracovaná dokument. Páčilo sa mi aj to, že to bolo dopĺňané zaujímavými myšlienkami, že tam hovorili známe osobnosti a hlavne, že to nebolo len o drogách, pretože o drogách sa toho natočilo a nahovorilo dosť. Dokument hovorí o závislosti ako takej, či už ide o vzťah, o závislosti na materiálnych veciach dokonca o závislosti na sláve. Oplatí sa si to pozrieť.