Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Jak má v něčem prsty Smoljak nebo Svěrák, je to naprostá záruka kvality bez výjimky. Ten jejich humor je jedinečný.

Bota jménem Melichar (1983)

Vtipný a pohodový Troškův film, na který se vždycky rád podívám znovu a to i přes fakt, že mám na školní prostředí alergii. Mimochodem s těma přezuvkama mi mluví z duše - neskutečná buzerace! :))

Hrátky s čertem (1956)

Dobré herecké výkony a krásné malované kulisy... Pěkná pohádka, dá se na to dívat furt.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Ulítlé a bláznivé filmy s Robem Schneiderem možná nesbírají Oscary, ale já se při nich vždy neskutečně bavím a když na to narazím v programu, nenechám si to ujít, proto nemám důvod držet se s hodnocením při zemi ať je to třeba sebeblbější!

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Velice dobrý film o statečnosti, cti a přátelství mezi vojáky britské armády a o jednom protekčním důstojníkovi, kterého k objevení těchto hodnot dohnaly až čtyři pírka zbabělosti. Herecké výkony byly výborné a Wes Bentley se snad v té uniformě narodil, jak šíleně k němu seděla. :))

O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996)

Nebylo to úplně špatné - ale rozhodně se to nedá považovat za snímek pro děti (záměrně nepíši za pohádku), už jen pro tu poezii, která nejmladší diváky nenadchne. Na druhou stranu, když to není pro děti, tak pro koho? Dospělého tento film zaujme snad ještě méně... Každopádně Filipu Blažkovi podobné role sedí dokonale a ani tady tomu nebylo jinak. To Ježková, jako princezna, už mi tam seděla méně, ale přežil jsem to...

Banderovci (2010) (TV film)

Ač jsou banderovci kontroverzní pro svou ochotu spojit se s nacisty, není sporu o tom, že jejich cíle byly vznešené - bojovali proti Stalinovi a komunistům, bojovali za svobodnou Ukrajinu - ale nebylo jim přáno...

Městečko South Park (1997) (seriál)

Žádná usedlá krávovina pro malý děti. Tohle je prostě totální mazec! Vulgární, nechutné a po okraj narvané dokonalými hláškami a narážkami, záruka zlepšení nálady. :-)

Můj vysvlečenej deník (2012)

Tři hvězdy za pěkný pohled na Kubařovou a za pár dobrých scén. Znova už si to ale asi nepustím...

Nacistická smrtící komanda (2009) (seriál)

Výborný dokument na velmi chytlavé a zajímavé téma. Perfektní zpracování. Je asi na místě, poukázat na to, že se mnoha zločinů na lidech z té či oné země nedopouštěli pouze uniformovaní příslušníci z řad německé armády, ale zejména samotní spoluobčané šikanovaných, kteří se k pobavení Němců vrhali na své vlastní krajany jako psi a odvedli tak za vojáky z popravčích jednotek spoustu práce sami. V tomto dokumentu je takových záběrů nemalé množství.