Total Recall (2012)

Vizuální stránka byla docela parádní. "The fall" - Výtah se mi moc líbil. =) Ale očekávání nepřehánějte... ;) Dvě hvězdy za kočky v hl. rolích, pro dámy Farrell... ;) Zkušeného sci-fi fanouška nepřekvapí ale pobaví. [7ynek][65%]

Sherlock (2010) (seriál)

Velmi povedené... =) Kdo má rád Sherlocka, tak se mu to jistě bude líbit, aniž by ho nějak urazilo převedení do moderní podoby. Naopak kdo nezná, tak mu možná "nový kabát" bude připadat bližší. Kromě dílu s čínským cirkusem, mi všechny přijdou velmi povedené. No a Sherlockova záhada přežití na konci 2.série... Teorií nikdy nebude dost. =) Budeme si muset počkat, co nám geniální sociopat nabídne jako vysvětlení. Nicméně, pořád je to jen seriál a tam je možné všechno... třeba nosí pod kabátem převlek supermana. ;)

Heavy Metal 2000 (2000)

Více než tři hvězdy to dostat bohužel nemůže, škoda. Kdysi dávno to byl můj první animovaný film, ze kterého jsem vůbec nechápal. Asi po deseti letech ale už mám jiné měřítko. [3*][7ynek]

Heavy Metal (1981)

Ihned po shlédnutí mám příjemný pocit (v oblasti koulí), že tohle vzniklo. Duch doby, nářezová muzika, sex, nahé baby, krev, smrt. Brčko, pivko, nerušit... Zasluhuje plný počet a vaši pozornost! ;) [5*][7ynek]

Já, legenda (2007)

Po dnešním shlédnutí musím říct, že alternativní konec, který jsem měl možnost shlédnout někde na internetu, se mi líbil víc. Ale nebudu prozrazovat, koho to zajímá, tak si to jistě najde. Jinak film zábavný, pro mě tak za 3a ½ hvězdy. ;) [7ynek]

Pozemšťan (2007)

Pro mě bezkonkurečně jeden z nejlépe podaných sci-fi příběhů, které se ke mně dostali. Nejenže nebylo potřeba zvláštních efektů a stačilo posbírat pár herců hodících se pro jejich role. Ale samotná síla příběhu, který je vám servírován jako suši po malých dávkách ale v mnoha chodech. Kdy přijde na řadu i nezbytná dávka wasabi aby vás snad pouhý příběh o nesmrtelném nenudil. Propojení s naší historií a křesťanstvím jak ho známe je převráceno vzhůru nohama. Co víc si přát. Pro všechny fanoušky sci-fi by tento film měl být přínosem. Dopuručuji za plný počet. [7ynek]

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Chachá! Tomu říkám mistrovský kousek! Nejenže vás tento „dokument“ zcela překvapí svým obsahem ale dokonce vám tak zamotá hlavu, že nevíte čemu věřit! Jedno z mála dílek, ketré jsem si byl ochotný pustit ihned po skončení znovu! A to se mi opravdu často nestává! Tleskám, klaním se a dávám plný počet! [7ynek]

Porco Rosso (1992)

Chybělo mi něco, co by mi utrhlo koule... ale jinak mám po shlédnutí velmi příjemný pocit. Pro milovníky hydroplánů a letadel vůbec je to potěšení. Hodina a půl mi utekla jako voda pod křídly...Vidina červeného elegantního hydroplánu na průzračné vodě v tiché zátoce, který se pohupuje na vlnkách. Zvuk motoru po nastartování...nějak mi to trefilo na strunku. [5*][7ynek]

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Rozhořčení nad podobou nového „Trpaslíka“ jsem ze všech stran slyšel hodně. Na shlédnutí těchto tří dílů jsem se velmi těšil. A srdce bušilo očekáváním. Sám se považuji za člověka odchovaného trpaslíkem a tento styl humoru je mi velmi blízký a díky trpaslíku je i součástí mého života. Jsem samozřejmě znalý filmu Blade runner, ze kterého se tady hodně vychází, což může být první věc, která spousta lidem unikla. Čeho jsem si při nedávném shlédnutí všiml, tak si myslím, že spoustě lidem by tam mohl chybět přidaný smích jako ve všech ostatních řadách seriálu. Možná proto zkrátka nevěděli, kdy se mají smát... =) Ale brali to, jakože tam něco chybí, při tom vlastně nevěděli co. Já vnímám Zpátky na Zemi jako takovou vsuvku mezi ostatními řadami Trpaslíka. Kde se samy postavy dostanou do konfrontace s myšlenkou, že nejsou skuteční. Celé jejich putování je odysea za přežitím, boj o existenci. Hodnotím maximálním počtem bodů a díky za Zpátky na Zemi!

Strážci - Watchmen (2009)

Tato báječná komiksová adaptace mě opravdu „dostala“ svojí komplexností až při třetím shlédnutí filmu a přečtení komiksové verze mezi druhým a třetím shlédnutím. To teprve doceníte všechny detaily, celou tu propojenost a ucelenost světa ve kterém Watchmeni fungují. Víte, jako první jsem viděl filmové zpracování tehdy v kině a prožil jsem zklamání nad nedostatkem „akčních“ záležitostí, nedostatkem superschopností, které vynahrazoval pouze dr. Manhattan. Prostě to pro mě nebyl komiksový film jak se patří, to sem si tehdy myslel. Zřejmě jsem do toho musel dorůst. Musím říct, že můžu jen doporučit si nejdříve přečíst předlohu, jak to tak bývá, vychutnat si děj a jednu z nejlepších "point" v dospělém komiksovém světě. Přinese vám to zamyšlení nad spoustou věcí. Jako například, co je a co není „normální“, jestli pro vyšší dobro se musí něco obětovat nebo třeba to, jestli si umíme připustit věci nepříjemné… pro mě filosofický-epický-hrdinský komiks, který zaslouženě nese přívlastek přelomový. [5*][7ynek]