Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Kdyby kniha nebyla skoro úplně překopaná, například změna pohlaví postav, přidání zbytečných a naopak odebrání důležitých charakterů a vypuštěno spoustu zajímavých a zábavných věcí a film měl aspoň o hodinu více, byl by to dobrý film. Takhle nedosahuje ani zpoloviny kvalit knihy.

Šmejdi (2013)

Zažila jsem kdysi osobně, bohužel - nebo bohudík, si téměř nic nepamatuji, pouze vím, že to byla firma Beck. Byla to šílená komedie. Nicméně z tohoto výletu mám doma "zdravotní" polštář (ale nedám na něj dopustit!) a deky za x tisíc, protože jsem si ho jako malá holka vydupala, naštěstí ne z donucení od prodejců.

Thor: Temný svět (2013)

V porovnání s prvním dílem, pro mě slabý odvar. Mé dojmy nezachránilo ani to, že jsme byli na 3D projekci. Jediné oživení bylo s příchodem Lokiho a jeho vtípkem s kapitánem Amerikou.

Území mrazu (2013)

Někdo loví srnky, někdo zase holky.

Velký Gatsby (2013)

Jedno velké zklamání. Velice předvídatelný, zbytečně natahovaný příběh. Nejlepší částí bylo posledních deset minut. Co se filmu nedá upřít jsou výborné efekty a opravdu vynikající výkon Leonarda.

Vlhká místa (2013)

Film o tom, že "něžné" pohlaví dokáže být také pěkně nechutné a lepší je se neholit.

Zlodějka knih (2013)

Snad žádné filmové zpracování podle knižní předlohy mě nezklamalo jako toto. Kdopak že byl vlastně vypravěč? Pan Smrt? Všechno (snad kromě představitelky Liesel, Rudyho a Hanse) špatně.

Bídníci (2012)

Asi jsem konzervativní, ale Bídníci jako muzikál mě opravdu neoslovil. Šíleně dlouhá stopáž (někdy jsem opravdu umírala nudou) s dlouhými pasážemi rádoby zpěvu-místy mi to rvalo uši. Nezachránil to ani Hugh Jackman s Russellem Crowem. Na zpívající Helenu Bonham Carter a Cohena už jsem zvyklá ze Sweeneyho Todda, aspoň ti, spolu s kamerou, mě potěšili. Zlatí Bídníci se Gérardem Depardieu a Johnem Malkovichem.

Co všechno věděla Maisie (2012)

Takového otčíma bych taky chtěla.. Náhradní manželé rodičů (kteří jim měli pomoci svěřit dítě do péče) se spolu dají dohromady (což bylo jasné od jejich prvního setkání) a dítě si vezmou s sebou. Spíše než drama to připomíná telenovelu. Zachraňuje to však svým výkonem božská Julianne.

Dive (2012)

Luxusní postavička. Až na tu lacinou kérku.