Karate Kid (1984)

Jak je možné, že hlavní roli dostal takový třasořitka? Jeho karate jsem nevěřila ani ve svých dvanácti. Ale co, když budou dávat Karate Kid v televizi, stejně se ráda podívám.

Krvavý sport (1988)

Klasický karate-film 80. let s řádnou popovkou a božským zadkem mladičkého Van Damma. Mně tam nechybělo nic.

Osvícení (1980)

Jediné, co bych filmu mohla vytknout je zdlouhavost některých scén. A souhlasím s Kingem, že postava Jacka Torrance, by měla být víc seriózní, což Nicholson není, i kdyby se za sekeru chytal. Jinak nadčasová paráda, pro mě bohužel s nejasným koncem.

Madonna: Bilance s tajemstvím (2005)

S Madonnou v posteli přes kopírák. Šnůru teď však provází náboženské poselství namísto sexuálního harašení. A kupodivu mi to vůbec nevadí.

Dál než se zdálo (2010)

Tenhle film jsem obcházela hodně dlouho, romantická trapárna s D. Barrymoore a nesympatickým protějškem, říkala jsem si. Ale vůbec ne, CHA! Nakonec z toho vylezla děsně vtipná komedie, se zážitky a prožitky reálného života dvou třicátníků. Dokonale mě to oslovilo a Christina Applegate u mě zabodovala na plné čáře. Kéž bych o tom dokázala slovy lépe vystihnout. Můžu jen doporučit.

Mama (2013)

Jeden z nejlepších hororů co jsem za poslední dobu viděla. Kytice hadr. Casting super, větší hrůzu ve mě pomalu vyvolávala malá Lilly než Máma a dost mě v obsazení potěšil Jamie Lannister. Jen si pořád říkám, proč v těch hororech ukazují celkovou podobu (ne)mrtvých, tim to vždy celé poserou. Zde musí být prostor pro fantazii! Takže za čtyři.

Králova láska (2011)

Trochu jako Evita a Edith Piaf dohromady. Spíše romantický příběh stalkerky a vévodského páru. Řemeslně dobře odvedené, jen ten příběh současné ženy je krapet nudnější. Bohatě by to stačilo, kdyby se příběh točil jen kolem královského páru. Ve filmové tvorbě Madonna patří spíš za kameru ne před ni, o tom mě tento film aspoň přesvědčil.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Horor tak pro děti. Pro dospělé spíš akčňák a ještě nudnej. Trochu to zachránil soundtrack, ale i tak bych nedoporučila. Na 99% to bude mít pokračování. Bohužel. Nebo jsem si to měla pustit v 3D?

The Carrie Diaries (2013) (seriál)

Kdo má rád Sex ve městě, oblíbí si i Deníčky Carrie. Hlavní hrdinka do toho dala všechno, aby se podobala Té staré Carie a povedlo se. Ženské, tedy dívčí dialogy zůstávají i Samantin ironický sarkasmus. A k tomu výborný devadesátky! Seriál se může stát modlou spíš -náctiletému publiku, kterému je koneckonců určen. Já se docela těším na další řadu.