Gagarin: První ve vesmíru (2013)

děsuplná přehlídka všech představitelných i nepředstavitených klišé naróda gerója. Nepamatuju si kdy jsem se dobrovolně vystavil takové dávce jazyka, který jsem se nedobrovolně mnoho let učil a který s velkou nelibostí slyším stále častěji ve svém okolí. Způsobilo to myslím docela povedené natočení reálií, jenže čekání na další část letu jsem byl nucen trávit u spousty sladkobolných scén podbarvených nevkusnou hrdinskou hudbou. Nemám ty lidi rád a asi se to hnend tak nezmění. Rozhodně na tom nic nezměnil ten potěmkinovský film:o)

Země slepých (2006)

je to pořád dokola. Dějiny se neustále opakují a vždy s novou vervou a ideály přijde nový režim, aby s drobnou obměnou nakonec vytvořil to samé zvěrstvo atd. atd. atd. Jediné co se liší jsou hrdinové té které doby a někdy nám jsou jejich ideály a představitelé milejší, nekdy se nám z nich zedá kufr, jako momenálně mně ze všech u koryt počínaje Zemanem a rodící se vládou až na Bělobrádka konče. Kde jsou doby, kdy v čele stál idealista a kulturní, vzdělaný, kultivovaný Havel? Snad se ještě takového politika dožiju, pevně v to věřm a jsem rád že jsem osobně zažil hroucení komunismu a těch krásných pár let po revoluci:o)

Červený pás (2008)

sladkobolná nesrozumitelná sračka o tom jak si klucka kradou kuličky a jak jsou ženy prodejné kurvy a jak čest vždy vyhraje:o)

Ripper Street (2012) (seriál)

už mi chybí jen poslední díl druhé série, ale zvyšuji na 5. Je to jízda. Policejní tvrďáci používající ty nejmodernější metody, ale zároveň se ještě nemusí bát dát někomu do huby. Jsou tvrdý, ale všichni mají srdce na pravém místě, prostě být pod jejich ochranou, spal bych klidněji:o)Z každého dílka je znát určitá míra kalkulu, tady je to kompilace všech současných Kriminálek a Sherlocka, ale díky pověstné Britské dovenosti kalkul zafungoval a přiskočila jiskra, prostě stojí za to se podívat.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

moc dobrý seriál. Po konci třetí série zvyšuji na 5 hvězd. Brody mi bude chybět. Nevím do jaké míry a co alespoň vzdáleně odpovídá realitě, ale je to superkvalitně odvedená práce, plná napětí a dobrodružství a nejsoučasnějších problémů západní civilizace. Nemůžu si pomoct, ale vždy když vidím hlavní hrdinku, mám jí před očima jako Julii s křidýlkama, což byla myslím její první velká role a evidentně alespoň pro mně nesmazatelná. Je to tady taková frackoidní umanutá zamilovaná agentka, která vlastně není úplně kladnou postavou a Brody je její už vlastně jedidnou motivací. Ta nakřivo nakreslená hvězda je až dojemná.

S tebou mě baví svět (1982)

nesrmtelná klasika, viděl jsem v první řade na balkoně v kině Blaník:o) plné kino řvalo smíchy

České století (2013) (seriál)

Masaryk na úvod hodně slabej, velký rozčarování a stromy v řádách nepočítaných, nicméně každý další díl lepší a lepší. Nechápu dramaturgii. Proč se přestalo? Kdy a jak to bude pokračovat?Beneš byl zjevně king co se narodil do tak zasraný doby, že prostě chybu udělat musel, ale ptám se společně s autorem jednoho článku v novinách, kam na to Kosatík chodí?:o)

Sanitka 2 (2013) (seriál)

krom klasicky blbého scénáře, režie, kamery... mám hlavní výhradu jako ke všemu našemu:všichni furt strašně přehrávaj

Ledové království (2013)

tak přiznejme si, Na vlásku je o sobí délku lepší:o) TMoje tíletá dcera Rozárka miluje Na vlásku a vždy když jí mám u sebe(nežijeme s její matkou) ten film vyžaduje a s každým shédnutím je lepší:o) Dokonce i dabing je dokonalejší. Nicméně tnto film není špatný a pravda je, že sněhulák je stár. Takže dávám 4 a uvidím co to udělá po pátém shlédnutí.Bohužel na tomto filmu je nejlepší upoutávka...

Stingray Sam (2009)

to je teda správná ulítlost:o) mám rád takové filmy a tady po dlouhé době beru i že je to skoro čb. Je to takovej vymyšlenej svět sám pro sebe, kde v neuvěřitelném příběhu dvojice skvěle zpívajících kovbojů (hudba je dokonalá), zachraňuje holčičku v ponorce od Zemana. Asi to nebylo ani moc drahé ale rozhodně originální a zábavné. Zařazuji do svého zlatého fondu:o)