Obecná škola (1991)

Svěrák a Svěrák. Vražedná kombinace:o) Voni ty komunisti nemaj špatnej program...Kde jsou moje blatníky?!?!?!?Jmenuji se !!!

Ať žijí duchové! (1977)

člověk tak rád odpustí tu socialistickou realitu když je to tak dobré. Svěrák trpí celoživotně takovou pekelnou nadprodukcí superkvalitních věcí, tady se tedy jen podílel, ale jeho rukopis je nepřehédnutelný. Díky svátkům opět jedna z připomínek:o)

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Skvělý Preiss, ještě děsivější než obvykle Bohdalová. To její pitvoření ještě umocněné záměrně špatným chrupem je schopno zavraždit všechny kolem:o) Na svátky celkem milá pohádka zdaleka nedosahující kvalit děl režiséra Stracha

Sněžný drak (2013) (TV film)

Českotelevizní slabota. Spousta peněz, spousta skvělých tvůrců a výsledek je prázdnota

Krev na křídlech (2010)

Moje teta je bývalá špičková baletka, sólistka ND a v dětství jsem vyrůstal na jejích hlavních rolích. Moc si jí vážím, stejně jak jejího přítele, stejně úspěšného sólisty ve stejném oboru. Oba už jsou dlouho mimo profesi, jen občas učí. Při jedné debatě jsem od nich dostal doporučení na tento film a vlastně až do konce jsem přes zjevnou nedostatečnost logického děje chápal jejich zalíbení. Ano ten film má s baletem hodně podobného, hudbu, atmosféru, velké vypjaté city, nijak zásadní děj. Chápu jak 5 od milovíka baletu, tak odpad od milovníka Transformers. Atmosféru to rozhodně má

Neviditelné děti (2005)

nesourodý mix sladkobolných hrůzosrajd, podprůměru a vyslovené hrůzy, pokus o doják a hraní na city, produkt vzniklý evidentně na zakázku, jediná Brazílie je koukatelná

Před půlnocí (2013)

nějak mně to trio filmů minulo a tak jsem jako první viděl tento poslední a byl nadšen. Ta úvodní předlouhá scéna nádherného lidského dialogu a pak pokračující neuvěřitelně kouzelné dialogy, prostě paráda. Celá trilogie je jednou z nejlepších sérií co jsem viděl. Je to taková směsice toho co mám rád v novém neotřelém mixu. W.Allen - W.Anderson - R.Curtis.

The American Astronaut (2001)

tak já nevím:o) Sama jsem objevil náhodou a jsem z něj stále nadšený, ale toto ani nevím jak hodnotit. Opakovaně jsem u toho usínal a stále nechápu a nenacházím nižádné kouzlo až na hudbu samozřejmě a zvláští magii pana tvůrce

Švindlíři (2003)

velice příjemná komedie. Mám rád tyhle obraty, kdy se najednou ukáže že je všechno jinak:o)

Království nebeské (2005)

dle mého skromného názoru dokonalý představitel historického velkofilmu