Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

celá série je DOKONALÁ, přičemž samozřejmě novější díly jsou technicky kvalitnější, ale je to super všechno. Už se se synem moc těšíme na nové díly a dohadujeme se kdo tam asi bude hrát, jestli ta parta důchodců a kdo bude nový

Wolverine (2013)

asi díky Japonsku na které jakožto milovník Murakamiho trpím dávám 4, ale je to fakt po všech stránkách povedený film kvalitně naplňující osvědená schémata a klišé

Policajt nebo rošťák (1979)

absolutně zbožňuju tuhle parádičku. Je to taková už retro vzpomínka na dětství, kdy jsem se v do rodičů díval na mistrovské filmy Belmodovky:o) DOkonlaý příběh, skvělé herecké výkony, FANTASTICKÁ HUDBA

Kundun (1997)

Sedm let v Tibetu je o stejné hrůze, ale líbí se mi více. Tady je trochu více dopodrobna zobrazeno "osvobození" Tibetu Čínou. To je prostě "krása" až běhá mráz po zádech a člověk má chuť jít pochcat tu jejich ambasádu a do okna si dát Tibetskou vlajku:o) Svobodu Tibetu rozhoně!!! Ale ono už se to myslím blíží. Byl jsem hrdý na Havla, na to co a jak dělal a že byl první prezident, co Dalajlamu přijal a přijímal a byl bych hrdý ještě víc, kdyby na hradě nesedělo teď to prase a byl tam zase někdo za koho bych se nestyděl a konal tak jako Havel. Všechno je pomíjivé:o)

Sedm let v Tibetu (1997)

krásný film o děsivé době, podle mého mnohem lepší než Kundun, asi je to tím příběhem navíc, který tam chybí. Svobodný Tibet rozhodně!!!

Turbo (2013)

jeden ze slabších animáků, bez zásadního nápadu, za čárku

Osamělý jezdec (2013)

teda to je hodně zmatená záležitost. Ze začátku to vypadá dobře, pár výbornejch nápadů, ale čím více se blíží konec, tím více se chce spát

Jack a obři (2013)

vynikající film. Napínavý, narvaný dějem a akcí. Dokonalý hlavní hrdina, jen ta princezna je trochu slabší, ale je tam tak málo že to neva:o)Hvězdné obsazení, starý známý příběh v trochu novém hávu a s koncem který slibuje pokračování.Už je skoro pravidlem, že když čtu špatné kritiky, tak se bavím a naopak a tady to platí na 100%. Rád se u filmů stávám klukem, který se může identifikovat s hrdinou, mám moc rád středověké souboje a výpravné scény kde je vidět že se nešetřilo, mám rád když výtězství dobra nad zlem probíhá v trošku netradičním duchu. Tenhle film mi to všechno dal.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

opět příjemně zvláštní film jak je u Tima zvykem. Přiznám se, že nesdílím názor, že černobílé je lepší než barevné a v tomto případě už vůbec nechápu proč to bylo ČB. Takové ty rádobyintelektuání žvásty o síle prožitku které barva vadí atd. jsem nikdy nechápal a nesdílel. Takže jsem si jistý, že kdyby to bylo barevné, líbilo by se nám to se synem více, tedy třeba jako Koralína. Ale film je to jink fajn.

Lásky čas (2013)

Curtis je režisér mých nejoblíbenějších filmů a opět se mu to povedlo. Britský film je pro mě to co tento pán tvoří společně se svojí skupinou spřízněných duší. Opět jsou tam scény kdy se nepřetržitě smějete hláškám, popleteným postavám, opět je to velmi citlivé a na hranici kýče, ale opět vybalancované. Opět skvěle vybraná hudba, opět skvělý Bill Nighty, prostě spokojenost. Z kina jsem šel s krásným pocitem a těšil se na odpoledne se synem:o)Moc se těším až se na tento film budu dívat podesáté, podvacáté