Jan Hus (2015) (TV film)

tak po trojce jsem trošku lépe naladěný. Skoro bych se nebál říct, že třetí díl byl dobrý a zajímavě udělaný. Jednička a dvojka byla zoufalá. Prostě to mělo mít dva díly maximálně. Kocábova hudba děsběs. Mám rád Matěje, ale ten jeho soprán byl k nevydržení, hudba nevázala s dějem, někdy vysloveně rušila. Vadila mi kamera, kdy se střídala scéna celá žlutá, a pak celá zelená a pořád samý detail, pořád rozmazané a zakouřené.... V celém díle jsem postrádal jediný pořádný celek, nadhled. Představa, že když je to sředověk musí to být pořád ponuré a zakořené je hodně mimo:o/ Viděl někdo z tvůrců hru o trůny, Tudorovce, Vikingy, prostě něco ze současné historické tvorby? Tohle působí jako by se to točila na kavkách v ateliéru, taková trošku lepší inscenace, přitom vím, že techniky schopné natočit to moderně tam bylo hromady... Přes značný rozpočet je znát že nebylo na velké komparsní scény-pohled na dav polootevřeným oknem v druhém díle byl až komický. Spousta nelogičností, kdy nejdřív Hus s arcibiskupem kostnickým mluví německy a pak v jeho společnosti s papežem česky?!?Příjezd Husa do Kostnice byla až parodický. On unaveně vjíží branou a na ulicích hromadně osahávají kardinálové kurvy:o) to jsem se fakt musel smát. Velmi ambiciózní projekt ani zdaleka nenaplnil očekávání a je to škoda.Šaptné kostýmy-všichni chodí v levné pytlovině a královna má furt ten samý, špatné a stísněné lokace. SMutné, bez origináního nápadu a sebemenší kreativity. Prostě dějepis za čárku. Ach jo

Fotograf (2015)

dobře natočeno, celkem silný příběh. Klasicky výborný Roden a moc dobrá Málková

Rozkoš (2013)

velmi milé překvapení, skoro jsem dal 5. Převládá jedinečná a nečeská atmosféra v koncertu Plodkové a dalších.Užil jsem si to:o)

Fair Play (2014)

nádherné zachycení té překrásné doby budování socialismu. Toho propracovaného systému usurpování a udržování moci na životem lidí. Bylo mi při tom hrozně moc smutno a zároveň jsem tak rád, že už moje děti žijí svobodně

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

výborný seriál, jehož epizody jsou stále lepší. Kdybych platil televizní poplatky, byl bych rád, že toto je jeden z výsledků:o)

Pojedeme k moři (2014)

klasická ukázka přehnaného očekávání. Tolik jem o tom slyšel, že jsem fakt smutnej jak to není ani dobrý. Natož výborný. Hergot to jsme na tom fakt tak špatně, že když někdo trochu vybočí, všichni jsou vedle že je to super kvalita? Není. Je to hluboko za kvalitou třeba Ropáka a to točil student. Lidi proberte se! Kvalitní českej film je Díra u Hanušovic. Tohle je průměr. Horší.

Cesta ven (2014) odpad!

přehlídka katastrofálních nehereckých nevýkonů, hromady nevěrohodných scén, rádoby sociální drama spoléhající se, že společnost z pocitu viny udělá přesně to co udělala. Bude tu sračku vynášet do nebe a oceňovat.

Andělé všedního dne (2014)

koukal jsem na slabej fim, protože miluju Melíškovou a byl v škou, že v titulcích vidím Alici Nellis