Bestiář (2007)

Velmi příjemné překvapení letošního jara. Po Vratných lahvích další český film, který snese velmi přísná měřítka kvality. Irena Pavlásková dokázala z povrchního bestselleru vyzobat ty nejlepší momenty a opentlit je řadou nových a zajímavých postav. Ústředním motivem je tu samozřejmě vztah mezi Karolínou a Alexem, skvěle zahraných Danicou Jurčovou a nedostižným Karlem Rodenem. Jejich vztah má patřičnou hloubku a napětí, takže vás bude stále zajímat, co dalšího se mezi nimi stane, ale ani ostatní Karolínini muži nejsou bez zajímavosti. Marek Vašut exceluje v postavě ministra, kterého pojal seč sympatickou nadsázkou, Kryštof Hádek coby dychtivý studentík, Miroslav Etzler ve skvělé miniatuře muzikanta, se kterým se Karolína vyspí. Pointa jejich mikropříběhu je velmi temná, ale působivá. Pavlásková umí dokonale navodit atmosféru, je jako malíř, jednou máchne štětcem a je to. V čemž jí výborným způsobem pomáhá F.A.Brabec, který znovu prokazuje, že je daleko lepší kameraman než režisér. (snad jen těch pár prvoplánově turistických italských obrázků si mohl odpustit). Producenti zjevně na ničem nešetřili a film podle toho, myslím to v dobrém, vypadá. Je to skutečně evropský film, svěže a moderně natočená romance.

Bez slitování (2007)

Od toho filmu jsem nečekal nic zvláštního, ale nabídl vynikající psychologické drama o vině a pomstě. Příjemné překvapení

Bez tváře (2008) (TV film)

Dal bych 4*, ale při té nespravedlivé smršti výtek vůči téhle nadmíru chutné náladovce s několika pozoruhodně bezprostředními scénami (a s úžasným výkonem Petra Lněničky, Susan M. Pratt, ale hlavně Mirka Karfíka Vladyky) a úžasnou hudbou, ji musím lehounce nadhodnotit, protože si to vlastně dost zaslouží...

Bez vědomí - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Ten konec nezazvoni tak, jak by člověk čekal, ale i tak - klobouk dolů a pánbůh s námi.

Black Widow (2021)

Ukecana pseudopsychologicka cosi...

Blbec k večeři (1998)

Ta divadelní předloha je na tom znát, ale čert to vem, když ten film baví od začátku do konce

Bojovník (2019) (seriál)

Ufff. Ta premira mačisticky zduřelých eg mi hejbala žlučí

Bouřlivé víno (1976)

Nemůžu si pomoct, ale ačkoliv z toho ta ideologie stříká, lidskost převažuje. Je to plný úžasnejch herců (jako vždy nepřekonatelnej Menšík, Janžurová, ale i Vala a Hlinomaz), vtipnejch scén, ale hlavně - krásná kamera a úžasná hudba.