Disturbia (2007)

Příjemné překvapení. Konečně nějaký thriller z jiného pohledu. Ten co vymyslel co a jak.. klobouk dolů. Návrh byl teda opravdu velmi povedený a samotný děj též. Akorát mě štve, že když už někdo něco pěkného vymyslí tak proč to na konci musí tak zvorat?!

Kronika (2012)

Letošní vydařená novinka, která stála za to! Parta kamarádu co se půjdou projít a narazí na neznámý předmět uvnitř v zemi a bum. Konec si můžete klidně vymyslet. Chronicle je výborně zpracovaný film u kterého jsem čekal úspěch, nevím proč to dostalo tak nízké hodnocení, ale mě se to rozhodně líbilo. Moc logiku v tom nehledejte, když předvádějí své schopnosti na veřejnosti a nikdo je nevidí... to mě celkem štvalo. Ale dějová linie je celkem dobrá a ještě k tomu ty schopnosti a kapka humoru. Řekli byste že je to nudná část, ale konec byl teda luxusní! Konec mi připomínal tak trochu jako u filmu (Cloverfield). Po technické stránce to bylo perfektně udělané, všechny ty efekty a zvuky.. prostě bomba. Avšak ke konci filmů... ten se mi ale opravdu nelíbil? co se stalo s tou holkou? a s jeho bratrancem? co dál? To je snad jediné co mě zklamalo, za to 1* dolů.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Nádherná podívaná z vězenského pekla. Konečně také jiné prostředí, kde se mohou uskutečnovat boje. Ačkoli zápasu si tu užijete velmi málo, tak za to stojí. Poprvé jsem čekal, že to bude nějaký Tournament, ale opak byl pravdou. Žádný pohár pro vítěze, ale svoboda a nadšení. Neporazitelný je důkaz o tom, že i dodnes se pořádají vězenské zápasy a mnoho z nás ani o tom neví. Úžasný nápad a skvěle vybraní herci. Nečekejte nic extra u děje, pro fanoušky bojových umění... tohle vás chytí za nohy! Ačkoli dávám filmu 5*****, tak musim i tak říct, že u některých scén byly zbytečné a nudné akce. Chápu, že to dodá víc efektů do filmu, ale nesmí se to přehánět. Snad jsme v aréně ne? Ne někde na breakdancu. To je snad jediné co se mi tam nelíbilo. Film si zaslouží 100ˇ% plný počet hvězdiček. Uvidíme co přinese 3ka.

Strážci - Watchmen (2009)

Ochránci světa v trochu jiné, ale i výborné podobě. Po dějové stránce je to překrásně zpracované, ale co se mi rozhodně nelíbilo bylo to, že film byl moc dlouhý a to vzbuzuje pak u diváka nudnost a ospalost. Kostýmy se povedly jen tak tak... Scény byly někde úžasně zahrané a někde zase k zbláznění. Osudy obyčejných lidí odehrávajicí se po časové linii.., naprosto úžasné! Bohužel nemohu dát plný počet 5*****, ale 3*** dávám za to, že to mělo v sobe to kouzlo komiksu a také nádherné Intro do uvedení děje.

Street Kings (2008)

Velkolepá podívaná s Keanu Reevesem. Nevím jak ostatní, ale mě se to rozhodně líbilo a obecně mě se líbí takový filmy s "policejní tématikou". Street Kings není jen film o zradě,zabíjení,gangu a osobního života strážníka. Jde tam o víc... Jednotka,banda,parta kamarádu a navzájem se takhle vyvraždí? Tomu říkám skvěle odvedená práce a ještě ten překrásný děj.Už začátek vás hodí do tranze, je pravda že některé scénky byly únavné a mělly by se smazat. Ale poslední minuty filmu byly nezapomenutelné.

Ong-bak (2003)

Thajský Bruce Lee, který fightí. Boje si tu užijete dost, ale že by něco extra jako v Ip manovi? nebo v Obávaném bojovníkovi? To opravdu ne. Ong-Bak je jen jednorázová bojovka na odreagování a na pročištění mozku. Možná to je dabingem, ale do děje mě to moc teda nevtáhlo, honička mezi uličkami to bylo naprosto úžasné,ale to je snad vše. Muay Thai!

Strašidelný dům (2003)

Celkem dobrý, vtipný filmeček, až na pár obrovských katastrof!!! Blbé hlášky, špatný výběr postav a když už komedie tak proč horor sakra? Kdyby to byl jenom horor s jinými herci, tak to by byl pravej film. Ne jak tahle šlamastika. Děj byl pěkný, hlavně jak miloval tu dívku,jak ji ten blbec otrávil. Mimochodem ten blbec, vypadal aspon na nějakou hororovou postavičku.Jinak nějaká cikánka.. ta at si jde vzít přídavky. 3 hvězdy za milostný děj a za nice soundtrack.

Rozsudek smrti (2007)

Film jak z podsvětí. James Wan opět dokázal,že není jenom specialista na horory jako je např. Insideous, SAW a nebo Zlověstné ticho. Je i dokonalý režisér v téhle branži. Film jsem si musel ihned stáhnout, jakmile jsem viděl jen ukázku v televizi a hned mě to dostalo. Ale nečekal jsem takové nadšení, tak skvělé výkony a ještě gang? Film vynikající a herci totéž. Co bych na tomhle filmu vytkl je to,že je příliš krátký, alespon pro mě. Nevím čím to je, že film dostal tak nízké hodnocení, ale hlavní hrdina mě opravdu dostal, jak pravá gangsterská pomsta.

Daredevil (2003)

Hrdina jako vyšinutý z nebe. Ano příběh to má, od začátku od jeho dětství až do jeho konce.Ale že by se mi to líbilo, to opravdu ne a to mám rád filmy od MARVELu.Daredevil se opravdu nepovedl. Nápad je sice hezký,že nevidí a místo toho vidí zvukové vlny a je elastický jak guma.Snad nejlepší moment v tomhle filmu byl,když hodil tu růži pro svého otce to bylo opravdu krásné ale zbytek na nic.

Mechanik zabiják (2011)

Blbostna druhou.Na to, že mám Stathama rád a strašně se mi líbí jeho akční filmy tenhle se mu vážně nepovedl.Děj není ani moc propracovaný,akční scény nic moc takže vlastně diváka to vůbec neupoutá.Čekal jsem opravdovou řežbu, něco jako u Bourna. Ale mýlil jsem se...