• Krátkometrážní

Utøya, 22. července (2018)

To si takhle jedete na ostrov, prý nejbezpečnější místo. No a co se dělo asi každý ví. Filmařsky odvážné dílo, které bylo točeno bez střihu což samo o sobě je dost netradiční. Nejdříve menší uvedení do děje a pak už jenom z dálky střelba, panika, útěky a schovávání. Natočeno velmi realisticky, ze začátku z toho až mrazilo, ale pak nevím proč, nějak jsem se o hlavní postavu nebál. Čekal jsem od toho určitě víc, než samotný film je spíš fascinující ta událost sama o sobě. Každopádně ale režisérovi fandím a dávám pěkné 3.

Alternative Math (2017)

Tak tohle nebylo vůbec vtipné, ale děsivě reálné a do dnešní zvrácené společnosti jak dělané. Ještě chybělo, že dítě bude černé a paní učitelka obviněná z rasismu. Tahle zasraná sluníčkářská ideologie to je zhouba lidstva.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Než samotný film, byl spíše zajímavý život Barryho Seala. Žil až teda neuvěřitelný život, dobrodrůžo jako blázen. Ono být "kamarád" s Medelínským kartelem a samotným králem Pablem Escobarem se nepoštěstí opravdu každému. Ale ona to taky žádná výhra nebyla. No, ale k samotnému filmu..natočeno celkem ve vysokém tempu, hluchá místa nebyla a film bavil od začátku do konce. Tom Cruise ať to není můj oblíbenec to zahrál skvěle a bavil mě. Jako fanoušek Narcos jsem si to užil i přesto že na 5 to nebylo.

Co tomu řeknou lidi (2017)

Jak může být někdo tak vyhráblej? Co to je za odpad tihle muslimáci? To ať si praktikujou někde v tý jejich odporný poušti a netahaj to sem. Jo já zapomněl, na to už je vlastně pozdě. Lidi, kteří evidentně nemají problém zavrhnout ba i zabít své dítě, protože je údajně zneuctilo? No a co pro ně asi znamenáme my tím pádem že?  Středověk hadr, neskutečný. Film mě iritoval jak blázen, ale co si budeme, dobře natočeno.

Dunkerk (2017)

Válečný film trochu jinak. Bezpochyby syrová podívaná, která nenechá vydechnout ať akcí nebo hudbou, ale stejně si nemůžu pomoct, pro mě na úkor příběhu. Velmi málo dialogů, což nebylo na škodu. Hlavní postavy mě neoslovily. Možná to byl účel aby ukázali, že to byli jenom lidi a ne nějací hrdinové, ale i tak. Kdyby se Tom Hardy na konci neobjevil bez letecké masky, tak bych zapomněl že tam hraje. Silné 3 hvězdy.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Budu se muset podívat znovu na jedničku, protože mě tento díl více stáhl do děje a do "sedačky" než první, což mi je divné. Ale tak může se stát. Skvělá akce, i humor, který tam seděl. Julianne Moore perfektní. Elton John pobavil. Tahle série určitě nebude poslední.

Logan: Wolverine (2017)

Celkem parádní akční podívaná, ne úplně typická Marvelovka, což je jedině dobře. Postav v latexových oblečkách sme tu měli v poslední době víc než dost. Příběh, který fungoval, sice bylo jasné jak to dopadne, ale to se dá odpustit. Ani délka nevadila, malá Dafne Keen tam perfektně seděla. Sice slabší, ale přesto plný počet.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Tohle si dnes ode mě 5 hvězd zaslouží. Ne nijak závratných, ale zasloužených určitě, už kvůli konci u kterého jsem si pobrečel ( no jo, tak jsem cíťa). Moc mile mě překvapili Julia Roberts a Owen Wilson, kteří zahráli rodiče perfektně. Hlavní hrdina Jacob Tremblay má před sebou určitě skvělou hereckou kariéru, což sme mohli vidět i ve filmu Room. Příběh samozřejmě silný a emotivní, ale naštěstí nijak nucený jak to u amerických filmů často bývá. No jo, děti umí být pěkně zlé co si budeme povídat, ale konec dobrý všechno dobré.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Eňos ňuňos aneb španělský skvost. Neuvěřitelně návykový, skvěle natočený seriál, který jsem hltal od začátku do konce. Inteligentní dialogy, zvraty ze kterých se tají dech. Všechno naprosto precizně promyšlené, až se tomu nechce věřit...no všechno vlastně taky ne:) A v neposlední řadě perfektně vykreslené postavy, které střídavě máte rádi a nemůžete ani cítit. Od Berlína po Tokio v čele se šarmantním ultrasympaťákem profesorem který tomu všemu velí. Určitě se najde i pár chybiček, které ale s radostí a mávnutím ruky přejdete, protože tady máte nachystanou absolutní bombu.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

No, tak to byla těžká paráda, film nabitý hláškami, které naštěstí nebyly trapné jak to občas v amerických filmech bývá. Podívaná ve 3D tomu samozřejmě něco málo přidala, ale i tak...i příběh byl zajímavý, nebylo to jenom o efektech, které byly teda skvělé. Člověk žasne, co se dá dnes natočit před zeleným plátnem. Sice jsem příznivec spíše "klubových" filmů založených na příběhu, ale tohle fungovalo skvěle. Lepší jak první díl. No a kdo by nechtěl malého Groota domů že:)