• Krátkometrážní

Nezlomná vůle (2006)

"Keď ľudia hovoria o veľkých mužoch myslia na mužov ako Napoleon...mužov násilia. Zriedka myslia na mužov pokojných. Takýmto mužom sa dostáva úplne odlišné prijatie, keď sa vracajú domov z bojov. Napoleon sa vracia v sláve a moci. Muža, ktorý dosiahol vrchol pozemského snaženia však v snoch bude prenasledovať úzkosť vojny. No William Wiberforce sa vráti domov k manželke, položí hlavu na vankúš a bude vedieť, že obchodovanie s otrokmi skončilo"....William Wiberforce musel byť úžasný človek...oddnes má pre mňa pieseň Amazig Grace úplne iný význam a viem, že vždy keď ju budem počuť spomeniem si na tento film.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Tajomný a krásne spracovaný príbeh o Kellsoch o snahe o napísanie knihy, ktorá zachytáva ich kultúru a to kým a čím sú... Brendan malý chlapec z pevnosti musí prekonať nejednu prekážku na ceste za dosiahnutím tohto cieľa. Prekonať strach z neznámeho, spoznať iný svet a kultúru čo ho naučí nebáť sa sveta okolo a uveriť v samého seba a vo vlastné schopnosti. Prevzatie zodpovednosti v živote a prijatie poslania je vyvrcholením príbehu. Príbeh však okrem úžasnej vizuálnej stránky tvoria aj ostatné jeho časti. Škoda príliš uponáhľaného záveru v porovnaní s natiahnutým úvodom tak by to bolo možno aj za 5 hviezdičiek .

Hezké sny (2007)

Skvelá psychologická štúdia stagnujúceho vzťahu postupne sa dostávajúceho do hlbšej krízy, kedy sa každonočné milujem ťa stáva bremenom a nie dôkazom lásky....do toho všetkého sa pripletú zvláštne sny hlavného hrdinu, ktorý v snahe dostať sa hlbšie do sveta svojich snov stráca kontakt s realitou. Skutočne prepracovaný príbeh, natočený veľmi pomalým a ponurým spôsobom nesadne možno každému, pre mňa to však bola skvelá štúdia vzťahov, lásky a snov, ktoré veľakrát znamenajú oveľa viac ako si dokážeme pripustiť.

Slečna Marplová - Sittafordská záhada (2006) (epizoda)

Samotnej slečny Marplovej síce v tomto diele nebolo veľa, iba keď na záver, len tak mimochodom, odhalila kto je vrah. Hneď od začiatku ma fascinovalo fantastické herecké obsadenie počínajúc skvelým Timothy Daltonom, cez môjho obľúbenca Jamesa Wilbyho až po Michaela Brandona a Jamesa Murraya. Príbeh veľmi zaujímavý, podtrhnutý výbornými hereckými výkonmi, v ktorom som sa ani chvíľočku nenudila a s napätím som čakala kto bude tým obávaným vrahom :-) V tomto prípade nemôžem inak ako dať 5 hviezd, bol to skutočne skvostný diel :-) !!

Modigliani (2004)

Zaujímavý a najdrametickejší výsek, žo života tohto neveľmi známeho umelca. Veľmi smutný príbeh o človeku, ktorý ako liek na citlivú a ranenú dušu používa alkohol, drogy či iné oblbováky, aby zabudol na krutosť sveta okolo neho a na chvíľu z neho unikol. Jediné čo mi prekážalo, bola neprepracovanosť postáv, čo spôsobilo ťažkú pochopiteľnosť ich konania pre diváka nepoznajúceho skutočný príbeh. Buď sa mali sústrediť len na vzťah Picasso a Modigliani, alebo na vzťah Moglianiho a Elsi, bolo by to určite oveľa prehľadnejšie!

Zamilován (1984)

Môj najobľúbenejší romantický film, ktorý si rada pozriem kedykoľvek. Veľmi príjemná, skvele zahraná a realistická romantická dráma! V tomto prípade si pät hviezdičiek neodpustím. A prvá veta platí stále...takže s veľkou radosťou opätovne videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.

Jen proto, že jsme jiní (2008)

Príbeh bol zaujímavý a možno aj na zamyslenie, ale okrem niektorých až nereálnych reakcií okolia mi vadili aj časové nezrovnalosti, kedy v priebehu dvoch týždňov (pozor nasleduje SPOILER) došlo nielen k testom na neplodnosť ale aj k umelému oplodneniu a následnému uspešnému otehotneniu...nuž neviem, ale to už bolo na mňa veľa!

Jááánošííík (2004) (divadelní záznam)

Jááánošííík po 300 rokoch ...videné nedávno naživo v divadle...a skvelé !!! :-)

Adam (2009)

Váhala som a stále váham medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. Samotný dej a celkové vyznenie príbehu na mňa dá sa povedať nijako nezapôsobili. Zdal sa mi napriek citom chladný, čo sa v prípade aspargara, asi aj dá očakávať, ale mne sa práve tie city zo strany Adama zdali oveľa skutočnejšie ako tie zo strany Beth, tam som o láske nebola presvedčená skôr mi to pripomýnalo zvedavosť..Čo sa týka, ale samotnej tématiky bola skutočne zaujímavá a Aspargarov syndróm asi zatial najlepšie vystihnutý s tých málo filmov čo na túto tému poznám. Nakoniec sa teda prikláňam k tej štvorke, nakoľko si predsa len myslím, že táto téma vzhľadom k jej komplikovanosti, bola v tomto filme zvládnutá nadmieru dobre.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nemala som prehnané očakávania a možno práve preto ma tento film v žiadnom prípade nesklamal. Nedá sa povedať, že to bolo brilantné, ale minimálne dobré. Jednoznačne je to film, ktorý je asi nevyhnutné vidieť v kine, aby si divák dokázal dokonale vychutnať, všetky tie efekty, ktorými sa to v celom filme neustále hemží. Samozrejme treba rátať s povrchným spracovaním príbehu a postáv, ktoré padali za obeť týmto efektom. Star Trek mám napozeraný najmä zo seriálovej verzie a čo to teda o postavách viem, čo bolo možno pri pozeraní z istého pohľadu prospešné, ale myslím si, že dej filmu bez problémov pochopí aj ten kto predtým o Star Treku ani len nepočul :-). Áno je to zjednodušené, akčné a plné efektov, ale priznám sa vôbec mi to nevadilo, naopak páčilo sa mi to !!