• Romantický
  • Pohádka

Bridgertonovi (2020) (seriál) odpad!

Vzhledem k opěvovanosti tohoto seriálu jsem se donutila dát mu šanci a dnes při žehlení si pustila 1. díl, připravena na nejhorší. Musím konstatovat, že seriál předčil veškerá má očekávání. Nenapsala bych, že je to slátanina, je to něco mnohem horšího. Je to odporná agitka času korektnosti, něco jako naše budovatelské filmy 50. let. Tak tam se teď nachází americká kinematografie a stvořila pro to Netflix. Lidé (spíše ženy) tu mohou psát, že je to fantasy, ale podle mě je to spíš fantas-magory. Něco, co začíná slovy "Londýn v roce 1813", prostě není fikce, může mít smyšlené postavy, ale musí být zasazeno do té doby a zde polovinu populace tvoří černoši, míšenci a hlavou je královna černoška. A teď se do mě můžete opřít jako do rasistky - není tomu tak. Stejně tak nesnesitelné by pro mě bylo, kdyby ve Vzpomínkách na Afriku hrál náčelníka kmene Kikuju Robert Redford. Cožpak to lidi, co to tu chválíte, nevidíte, jaká odporná manipulace s historickými reáliemi to tu je? Nesmím zapomenout na nesmyslné sexuální hrátky na veřejnosti a podobné nesmysly. A celkově scénář je neskutečně plytký a nudný. Vizuálně krásné? To jako že tam je spousta křiklavých barev a bije to do očí? Nic na tomto seriálu není skutečné, poutavé, poučné a ani zábavné. Je to nebezpečný manipulativní brak.

Emma. (2020)

Horda nesympatických herců, včetně Emmy a Knightleyho. Děsná neúcta ke knize, dávám horší dvě hvězdy.

Forman vs. Forman (2019)

Tento dokument si nezaslouží nízké hodnocení, pravdou je, že spoustu informací již známe z obsáhlého dokumentu Co tě nezabije..., ale i zde je mnoho věcí nových a hlavně, poslouchat Miloše Formana je vždy zajímavé a poučné a sledovat jeho cestu životem je vždy pro mě ohromující a jsem ráda, že zde jsem to viděla zase z trochu jiného pohledu. Jsem dojatá a opět jsem si uvědomila, jak moc filmu Miloš Forman bude chybět, zanechal tu nesmrtelné dílo.

Hodinářův učeň (2019)

Pro mě naprostý šok. Celý rok opěvovaná kinopohádka a takový nudný blábol bez jakéhokoliv nápadu, pointy, vtipu, prostě prachsprostý podvod, sterilita, nezajímavost, blábol! Měla jsem velký problém to dokoukat - např. scéna v hostinci s kukačkou, to nebylo k vydržení, pořád jsem čekala, co z toho vyleze a ono vůbec nic. A dobrá hudba? Mě tedy neskutečně lezla na nervy. Jediný, kdo mi připadal zajímavý, byla Jana Plodková, ale i to mě během filmu omrzelo a začlo mi to její pitvoření a hnědý zuby lézt na nervy. Už nikdy více!

MOST! (2019) (seriál)

Jsem asi z jiný planety, soudě dle zdejšího hodnocení, ale humor tohoto ražení mě opravdu míjí. Při sledování takového typu seriálu se mi dělá zle. Jen si tak říkám, kam spějeme, když se tohle tak líbí. Nehodnotím, jelikož jsem nedokázala dokoukat ani jeden díl, to se prostě nedá vydržet.

Teroristka (2019)

Rozhodně to není komedie, možná jedné scéně z toho filmu se můžeme smát. Ale řekla bych, že film dost silně evokuje naší politickou scénu, tedy převedenou do nižších politických sfér. A to mě nutí spíš plakat, než se smát, kam jsme to dotáhli. Ale jako obraz současné doby dosti pravdivé.

Yesterday (2019)

Vlastně ani nevím, proč dávám ty 2 hvězdy, snad z nostalgické vzpomínky na dřívější Curtisovy scénáristické počiny. Šla jsem do kina se smíšenými pocity, nečekala jsem od filmu nic zvláštního a to bývá většinou dobrý začátek, film často příjemně překvapí. Tady to ale nefungovalo vůbec. Začátek nezajímavý - nesympatický hlavní hrdina, kterého nikdo nebere - naprosto pochopitelně. Pak "velký třesk" a vida, naděje v podobě písní Beatles je na světě. To bych ještě pochopila, kdyby to v něco vykrystalizovalo, ale tak se bohužel nestalo, vyústilo to v naprostý kýčovitý happy end a mně vážně vadí, že nevím, proč lidi najednou neznali zrovna Beatles, Oasis, Coca-colu a Harry Pottera. Ale možná jsem už stará a nebo natvrdlá. Každopádně od tvůrce Lásky nebeské bych čekala něco víc. A to dnešní párování bělošky s Indem, nebo s černochem a nutnosti v každém příběhu zastoupit všechna etnika už mi leze krkem. Jednou větou slátanina, na kterou chci rychle zapomenout a už o ni nikdy nezavadit.

Bohemian Rhapsody (2018)

Neposlouchám rock, nejsem skalní fanynka Queen, ale opravdu se mi hodně líbí pár písniček a bezesporu Freddie byl neskutečný talent a jeho skladby jsou naprosto originální a hodně z nich je opravdu bombastických. Věděla jsem, že to bude hodně dobré a s tím jsem do kina i šla, ale film doslova předčil veškerá má očekávání, naprosto mě dostal. Něco tak strhujícího jsem už dlouho neviděla. Neznám Freddieho životopis, opravdu jen v kostce, ale jestliže si tady hraje někdo se slovíčky a vyčítá tomu autentičnost, tak je to směšné. Ten film, myslím, dost glorifikuje tuto osobnost, ale rozhodně ne nijak nevkusně a okatě, ano veškeré jeho přešlapy zde svádí na jeho okolí, ať už problémy v rodině, nebo lidi, kteří ho obklopovali. Ale takto vyjímečný člověk, kterým Mercury nesporně byl, takový život asi žil a těmto lidem bezesporu naprosto důvěřoval. Byl obětí své jinakosti a jako už spousta jemu podobných, na to i doplatil. Ale zpět k filmu. Přes svou délku film plyne ohromným tempem a ani chvíli nenudí. Je to nejen díky skvěle vystavěnému scénáři, ale lví podíl na tom má Rami Malek, který je prostě a jednoduše úžasný, naprosto nechápu, jak to dokázal, on opravdu je Freddie Mercury se vším všudy. Většinou se v koutku duše stydím, když nějaký herec hraje jinou známou osobnost a v určitých okamžicích to není ono. Ale tady takový okamžik nebyl ani náznakem. Neskutečné!!! A další neskutečný zážitek byla hudební čísla, která opravdu volají po shlédnutí v kině s kvalitním zvukem. Neskutečné plus filmu je i v tom, že nekončí jeho smrtí, ale úžasným vystoupením na monstrózní charitativní akci pro Afriku, to je vážně pecka, Rami Malek to tam rozbalí ve velkém. Na tento zážitek jen tak nezapomenu.

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

To už nikdo dnes nenatočí v České televizi slušný historický film, na který by se dalo koukat a byl by výpravný a shrnul by důležité události dané doby? Co to je za prapodivné "umění" ty kamenné tváře, dramaticky mlčenlivé, většinu času nic neříkající? Scénář o ničem, děj vás absolutně nevtáhne, jelikož vlastně ani nevím, co se tam přesně děje, nějaká změť prapodivných nicneříkajících obrazů. Jděte s tím do háje, už jsem opravdu znechucená. Nově natočený Jan Hus i Karel IV. dopadli prachbídně, ale vždycky jsem se oklepala a zase to zkusila znovu, protože BBC tohle umí a já pořád doufám, že alespoň trochu budeme "opisovat". Ale toto je ubohost a výsměch!!!