Strážci Galaxie (2014)

Epická vesmírná teamovka se sympatickými charaktery prošpikovaná úžasným retro soundtrackem a vtípky, které si berou na mušku filmová klišé. Po příběhové stránce se film dá shrnout v šesti slovech. O partě idiotů, co zachrání svět. U filmu, který by rád bořil klišé, mi to zkrátka nestačí.

Kamarád taky rád (2011)

Naprosto boží komedie postavená na skvěle napsaných dialozích. :-)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po pár dílech se pro mě stal tento seriál drogou. Fascinuje mě jeho komplexnost, vybroušené dialogy, skvěle napsané a vyvíjející se postavy, nečekané zvraty, atmosféra, syrovost...naprosto dokonalé. 1. série 100% 2. série 100% 3. série 4. série 110% 5. série 85% Pátá série si bohužel nedokázala udržet zběsilé tempo série předchozí. V některých lokacích se toho děje příliš málo a výprava do Dornu působí místy jako šlápnutí scénáristů vedle. Přes všechny chyby stále výborné.

Torchwood (2006) (seriál)

1. série - Po prvních třech dílech jsem si říkal: Hm, není to špatné, ale nic extra. Ale potom přišel briliantní 4. díl s kyber-ženou. S postupem času mě seriál začal blíže seznamovat s jednotlivými postavami a...tady v ten moment, kdy mi došlo, že stejně jako Doctor Who bude i Torchwood hodně o lidech, jsem se do toho seriálu zamiloval. Druhá polovina série začne gradovat, příběhy jsou dobře a chytře napsané a závěr série je luxusní. Shrnuto podtrženo: Je to drama které funguje. Má to emoce, je to syrové, vtipné, má to skvěle napsané postavy a dobrý soundtrack. Nebýt pár průměrnějších prvních dílů, nemá to chybu. 85% P.S. 9. díl lehká vykradačka filmu Duch a myšlenka 11. dílu až nápadně připomíná film Fight Club, ale vůbec to není na škodu. :-)

Vyšší princip (1960)

Příliš černobíle vykreslené postavy mi brání k plnému hodnocení.

Temný rytíř povstal (2012)

Tohle mě po výborném druhém dílu velmi zklamalo. Patetické dialogy, překombinovaný nesmyslný scénář a spousta klišé.