Houbičky (2007)

Předvídatelný horor který snad ani nemohl dopadnout jinak. Mimochodem jaká partička teenagerů letí z Ameriky do nějaké díry v Irsku, aby tam zbaštili pár halucinogenních hub. Už samotný námět nedává smysl natož zbytek filmu. S klidným srdcem nemohu doporučit jako horor to na mě moc nepůsobilo.

Survival of the Dead (2009)

Netuším jak tento film objektivně ohodnotit. Je to prostě kokotina nejvyššího rázu, ale ono se to tak i prezentuje, navíc příběh je stupidní až to bolí. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, nějaký nápad to mělo, ale mezi dobré zombie filmy bych to rozhodně nezařadil. Navíc hlavní záporák je prostě debil.

Zkáza Ecobanu (2003)

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi ten film více líbil nebo nelíbil. Jasně byla zde spousta podivných WTF scén, ale na podobné věci jsou i asijské animované produkce víceméně zvyklý. Samotný svět jsem taky moc nechápal, máme zde dvě cesty, jednu čistou a jednu špinavou a ta čistá je evidentně lepší. Přesto se záporáci drží svého dogma zuby nehty a stejně z toho nic mít nebudou, o peníze jim nejde a jelikož jím nejde ani o lidi tak o nadvládu taky ne, takže o co tady do háje de. Další věc co mě naprosto iritovala byla až přílišná artovost, respektive pocit, že z tohoto tvůrci chtěli udělat poloartovou záležitost. Jinak animace je pěkná a poměrně netypická, nemůžu si pomoct ale přišlo mi to jako kombinace ruční a renderované kresby. Tohle je jeden ze snímků na který si holt musí každý udělat názor svůj a i tak to rozhodně není pro každého.

Let (2012)

Mám Denzela Washingtona docela rád, ale tohle byla víceméně ždímačka citů. To, že je možné dopravní letadlo otočit vzhůru nohama je jedna věc, to že celá tato scéna je zde jenom kvůli tomu aby vám bylo hlavního hrdiny skutečně líto, protože je to uber cool borec, je věc druhá. Je však pochopitelné, že se tvůrci takto snažili postavu vykreslit, když prakticky celý zbytek filmu ho mají za totálního alkoholika, feťáka a ztroskotance. Kdyby s tím letadlem ale přistával nějakou více typickou (čti realističtější) metodou vyšlo by to úplně nastejno. Jinak je film taky poměrně natahovaný, minuty a minuty naprosto nikam nevedoucích dialogů zde jsou na denním pořádku. Každopádně nejlepší postava byla od Johna Goodmana.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Hodně, ale opravdu hodně špatný film, který navíc nedává nejmenší smysl. Například poslední věta ve filmu kdy se oba muži setkají s tím, že si mají hodně o čem povídat, byla naprosto mimo mísu. Oni dva muži se znali tak deset minut celkově a víceméně se ani neměli rádi. Martin Sheen mění stanoviska a názory rychlost blesku, jednou je pro to pomáhat, podruhé zase ne. Navím když už chtěli pomáhat tak proč proboha toho senátora vysadili tam kde ho vysadili, mohli ho klidně zavézt na Pearl Harbor. A výbuch helikoptéry, podotýkám vojenské helikoptéry, byl neskutečný výsměch. Tohle je proste krávovina i na nostalgické poměry, nedává to vůbec smysl a celkově je to prostě debilní. Nehledě na to, že premisa příběhu byla docela fajn, docela rád bych viděl film kdyby se do té bitvy fakt zapletli. Jinak tohle opravdu doporučit nemůžu, za celých 103 minut se zde vlastně nic nestane, čirou náhodou zemře 6 lidí, vybuchne helikoptéra, žvaní se o ničem a i tak je to admiralitě po závěrečné návštěvě docela šumák. Mimochodem jak je možné, že se ty letadla vrátily zpět taky, když při přechodu všichni upadli do bezvědomí? Neměli někde havarovat?

Simone (2002)

Nechtěl bych žít ve světě kde z vás jeden film udělá takovou celosvětovou hvězdu přestože o vás nikdo neví vůbec nic. Zařazení do žánru sci-fi se v tomto případě taky nehodí a osobně komedie je to taky jenom tak trochu. Je to úsměvný film, ale že bych se u toho nějak extra bavil?

Hotel Transylvánie (2012)

Výtečná animovaná komedie? Hmm neřekl bych. Na můj vkus docela velká nuda a ani ta animace to nezachrání. Navíc si myslím, že námět nebyl úplně špatný a z těch postav se dalo vytřískat skutečně víc. Asi jsem už na tuto zábavu opravdu starý a pokud není animák skutečně ujetý a nebo se v něm nevyskytuje moc popkulturních narážek, tak už to není nic pro mě.

Mučedníci (2008)

Čekal jsem klasický revange film, mučili jste mě tak já budu mučit vás. To se nestalo a začalo to být napínavém tím, že vlastně vůbec netuším o co tady jde. Takže první polovina filmu skvělá, bohužel potom přijde druhá polovina a odkrývá se velký plán a zde už ta napínavost končí a začíná to pravé mučení. Krvavé to úplně brutálně není, ale ta zápletka je poměrně divná a posledních dejme tomu 20 minut je naprosto neuspokojivých a celý dojem naprosto ničí. Jako horor tento film funguje pouze ve své první polovině, to co nastalo potom je vskutku těžké hodnotit, závěr poté dojem naprosto kazí a vlastně ani to na co tvůrci lákají se na konec nedozvíme.

Žena v černém (2012)

Já se nudil, nemůžu si pomoci, navíc jsem u hororu usnul a to by se u tohoto žánru asi dít nemělo.

Ladíme! (2012)

No ty vole, jsem si začal říkat v posledních deseti minutách a začal se stydět, že na tohle vůbec koukám. Dobře připouštím, že to nebylo tak strašné jak jsem očekával, ale abych to mohl označit za dobré, musel by to stejně být úplně jiný film. Příběh byl předvídatelný až běda, už jsem viděl milion variací podobných slátanin s úplně stejnou premisou. Co oceňuji je ne příliš velká fekálnost, naopak neoceňuji nadměrnou divnost. Kdo může proboha přijmout do kapely skoro němou aziatku? Proč se chová tak divně a proč mele ty krávoviny taky nikdo neřeší. Válení se ve zvratcích je potom už jenom vrcholem ledovce. Nemůžu ani opomenout relativní nudnost. Zajímalo by mě kdo si mohl myslet, že stopáž bez mála dvou hodin bude tak akorát, 60 minut by stačilo. Ani ty skladby nejsou nijak extra a navíc se i opakují, očekával bych aspoň jistou variabilitu ale všechny prostě znějí úplně stejně. Dvojice moderátorů je kapitola sama o sobě. Pokud vám je tedy víc než 12 a podobných filmů jste viděli již spousty tohle klidně vynechejte. Každopádně na odpad to není.