Casino Royale (2006)

Bajecny akcni restart legendy jmenem 007

Mulholland Drive (2001)

Vyborny film ktery si vychutnate jedine opili. Nicmene nepokousejte se ho nikdy pochopit.

Donnie Darko (2001)

Po druhem shlednuti nemuzu jinak nez za plny. Takhle nadherna ukazka psychadelickeho filmu se jen tak nevidi. Bravo.

Poslední skaut (1991)

Jsou filmy, ktere jsou pro me prumerne, ale i tak v zebricku oblibenosti stoji vyosko a ja se tomu nedivim. A vite co, tohle je presne jeden z nich, pro me vlastne obyceny akcni film, ale hlasky jsou paradni a herecke duo Willis Wayans funguje bravurne.

Stvoření světa (1957)

Tuhle animovanou taskarici jsem videl kdysi davno ovsem ani ted nevim cim si zasluhuje onen obdiv. Ano je to nezvykle zpodobneni jedne biblicke pasaze ale i tak. Pro me osobne je to pekny animovany film namluveny skvelym Janem Werichem ale jinak to u me spada do kategorie prumeru. I kdyz pripoustim ze v tomhletom pripade tomu vubec neskodi rad se na to kouknu znova a znova.

Zlo mezi námi (2003)

Uz asi v tretine filmu jsem si rikal ze sleduju jinou verzi filmu Klass, tim samozrejme nechci rici ze by to bylo spatne nybrz chci poukazat na jistou podobnost. Ve filmo sledujeme jakysi prerod z potizisty na zastance lidskych prav ktery se neda zlomit do konce filmu. Hlavni hrdina je proste sympatak a fandite mu po celou dobu az dokonce kdy se vsemi zamete. Ono vlastne prave onen konec to ale srazi trochu na kolena. Bylo mi celou druhou polovinu jasne ze to zkonci dvema moznymi zpusoby a to bud smrti hlavniho hrdiny a nebo nejakou oklikou. Kdyz uz jsem zminil Klass tak ten zkoncil tou prvni cestou a tim si u me vyslouzil punc jedinecnosti. Bohuzel nebo vlastne bohudik tento snimek si vybral druhy ponekud optimistictejsi zaver a to ten trochu vice klisoidni kdy se z hlavniho zaporaka vlastne stane zbabelec a vsichni zli dostanou co proto. Jak jsem uz naznacil tento zaver to pomerne srazi na kolena, jinak se jedna opravdu o vyjmecny film s dobrym hereckym obsazenim a kamerou. Vskutku nevsedni filmovy zazitek.

Čarodějův učeň (1977)

Temno a pesimizmus se z toho vali od prvnich minut za to to ma muj obdiv ale nic vyjmecneho se v tomhle pripade opravdu nedeje. Osobne mi to prislo pouze jako obycejna byt velice temna pohadka. Tak edituji a beru zpet co jsem rekl, myslim, ze zas tak obycejna neni a zaslouzi si aspon o hvezdicku vice.

Mafiáni (1990)

Mno pro me sice skvely mafiansky film ame v plejade jinych jde o slabsi kousek.

Sedm životů (2008)

Vyborny snimek u ktereho jsem se opravdu nenudil ale k vjmecnosti mu chybi jeste nejaky ten krucek. Presto vsem doporucuji.

Čas probuzení (1990)

Ustredni dvojici Robert De Niro a Robin Williams mam rad. No abych nekecal Robina Williamse mam rad o dost min ale to je v pdstate jedno. Tenhle film proste vypravi oosudech lidi trpici encefalitidou a o jejich zazracnem probuzeni k zivotu. Co o tom rici ono to je opravdu dobre a to docela hodne ale na opravdu vyjmecne to nema. Namet je sice originalni tedy svym zpusobem (zminme napriklad Prelet nad kukaccsim hnizdem nebo Princezna a bojovnik se kterymi toho ma neci malo spolecneho) ale proste nedosahuje kvalit takovych aby me proste uzemnil k zidli a uz nepustil. Jde o jednoduche vypraveni o kterem tak clovek vicemene ocekaval uz ze samotneho popisu o co asi tak pude. Opravdu mi to neda maximum dati nemohu.