Motýlek (1973)

Skvely film plny zoufalstvi mizerie blaznovstvi a v neposledni rade i pratelstvi. Predevsim je to ale film o lidskem duchu a nadeji, jako takovy si stoji opravdu skvele. Jedine misto kde film trochu ztraci na dechu je ve stredu behem druheho uteku ale i tak jde pouze o malou cast filmu. A co bych hlavne chtel vyzdvihnout pro me zatim zivotni role Dustina Hoffmana.

Tenkrát v Americe (1984)

Nerad bych snizoval umeleckou kvalitu tohohle filmu. To vubec ne ale po pravde receno cekal jsem trochu vic. Je pravda ze kdyz ma clovek prehnana ocekavani tak to je to nejhorsi co muze u filmu udelat, ale nemuzu rici ze bych mel prehnana proste trochu vyssi. Prvne jsem uvazoval nad tim co to muze byt vlastne za film kde obycejna verze je o 90 minut kratsi nez reziserska. Videl jsem tu delsi tedy reziserskou, po umelecke strance je to opravdu skvost s nadherne propracovanou psychikou hlavnich hrdinu ale uprimne receno nektere sceny byly opravdu predlouhe a nedivim se ze se onech 90 minut opravdu vystrihat dalo ovsem pripoustim ze tim se ve filmu vytrati spousta detajlu ktere k vyslednemu dojmu z filmu mohou chybet. Sergia Leoneho si vazim od prvniho filmu co jsem od nej videl a to Tenkrat na zapade, bohuzel jak to citim ja tenhle film na nej bohuzel nema. Mistr ma podle me spise vetsi cit pro westerny. Misty jsem mel dokonce pocit ze koukam na jistou variaci westernu, za coz teda hlavne mohla ustredni melodie hrana na panovu fletnu. Nevim jako zivotni saga to spatne nebylo ale jako zivotni dilo jsem ocekaval neco jineho. Tempo filmu je docela fajn ale proste tomu neco malo chybelo. Nutno ale pochvalit naprosto realisticke vykresleni vsech tri etap zivota v americe ktere jsou dotazene do naprosteho detajlu a jsou opravdu perfektni. V me osobni top ten to nebude ale urcite se vryje do pameti. Jinak pokud bych mel teda doporucit rozhodne doporucuji tu delsi verzi clovek se u ni nenudi a ve vysledku spatri opravdove dilo mistra.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Na to ze jde o televizni film se Jirimu Strachovi povedlo uchvatne dilo. Prvni dva dily se mi opravdu libily ale ten posledni a zvlaste pak zaver to opravdu trochu srazeji. Nicmene dobry pocit z dobre odvedene prace Strach rozhodne mit muze.Jinak hacknuti pocitace pomoci exploreru nebo co to bylo za prohlizec bylo vice nez usmevne. Jo a jeste jedna vec me docela stvala a to byla hudba ktery pomerne casto byla docela nevyvazena.

13 posterunek (1997) (seriál)

Nejlepsi polsky sitcom co jsem kdy videl. Na to ze vlastne kazdy narod mel svuj sitcom o policistech je tenhle opravdu vyjmecny. Pripoustim ze netnou nosnou vlnou je hlavne herec Cezary Pazura ale i ostatni meli sve nezapomenutelne hlasky. Jedno je ale velice smutne a to to ze to neni pro kazdeho je to polsky a tudiz je nepravdepodobne ze by se to u nas nekdy objevilo.

Babylon 5: Legenda o strážcích (2002) (TV film)

Od zacatku se to zda byti uplne mimo celou B5 serii a vlastne taky je. Je to proste o necem uplne jinem s nekym uplne jinym a je to naprosto desne. Tohle jsem od jmena Babylon 5 necekal. Nektere veci v tomhle filmu mi prisly naprosto smesne a naprosto mimo misu tak treba co to bylo za utocny mod dane lodi ten vyznel naprosto trapne a v celkovem pohledu strasne neefektivni. Ale to je jenom jedna vec a ne az tak filmova jako spise scenaristicka ale trapnych scenaristickych momentu se dockame od zacatku do konce vice. Herecke vykony to je kapitola sama pro sebe proste jim to nezerete a oni se ani nijak zvlas nesnazi. Smula tohle je proste kandidat na otres a vlastne spatny vtip s krasnym jmenem B5. A to mam Babylon 5 jinak opravdu rad.

Hříšné noci (1997)

Spatne to rozhodne nebylo ale happyend si mohli odpustit.

Láska nebeská (2003)

Opravdu nerad hodnotim vyborne filmy protoze vetsinou nevim co o nich napsat. Tohle je presne ten druh filmu, nejsem nejaky fanda do romantickych komedii ale tohle me proste dostalo. Vyborne vypointovany dej a skvele prolinani pribehu proste uzasne.

Dámy nebo nedá mi? (2002)

Ale jo je to proste zanrovka a nemuzu rici ze bych se pbcas nebavil.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

O chlup lepsi nez prvni dil. Je zvlastni kolik toho mistr Woo do tohohle filmu nacpal, vtip, akce, romantika a mnohem vice a to vse vyvazene tak, ze nic neprevlada a vsechno se naprosto doplnuje. Oba dva dily nemuzu nic jineho nez vrele doporucit, protoze tady mame do cineni s necim co by se dalo oznacit mistrovskym dilem. PS: Nejlepsi scena v celem filmu je ta kdyz kradou sipy.

Kat: Válečná zóna (2008)

Vypnout mozek prinest neco dobreho k jidlu a jdeme na vec. Tohle je opravdu naprosto debilni akcni film zvraceneho nasili litru krve a neskutecne mnoha mrtvolami. Od prvni vteriny je vam jasne ze tohle je film ze stare skoly. Je to blbost jako vrata ale obcas neuskodi vypnout mozek a pozorovat naprosto linearni pribeh. Pro lidomily tohle rozhodne neni ale pokud jste tak trochu fanouskem nasili budete se skvele bavit. Jako film po umelecke strance je docela hodne blizko odpadu a herecke vykony bych taky moc nezminoval ale ja jsem se bavil docela dobre a celkove me pomerne pobavil. I am here for the Punisher party