Kdo přežije (2000) (pořad)

Koncept americkeho survivora je opravdu vyborny (zel v ceskych rukach nebyl promenen v zlato ale spise v hromadu hnoje). Kazdopadne americka verze je genialni. Nemuzu rici, ze bych to sledoval nejak pravidelne, ale sem tam nejaky ten dilek shlednu a z 90% je to vzdy docela zajimave i kdzy nesledujete celou radu. Nyni sleduju 19. radu Samoa (poprve trochu pravidelneji) a musim rict, ze vyborne. Jenom abych se vratil k hodnoceni jako takovemu, hodnotim celkovy koncept, ne jednotlive serie ono se to ani neda.

Architekt odpadu (2007)

Chlapec je docela vizionar, bohuzel smula u dokumentu je ta, ze pouze ukazuje. Clovek by to musel vyzkouset na vlastni kuzi aby uveril. Jinak dokument perfektni.

Proroctví z temnot (2002)

Ze začátku mě to moc nebavilo, asi tak půl hodiny jsem nevěděl co od toho čekat, ale potom se to rozjede a chytí vs to. Napínavost je na vysoké úrovni a ta atmosféra vás proste chytí. Skoda jenom toho závěru, když jsem čekal nějaké velké odhalení a ono pořád nic a nic. I tak jde o výborný mystery počin.

Probuzení (2007)

Výborný thriller kde hodně dlouho nevíte o co vlastně pude a nakonec vás stejně překvapí novým zvratem. Vše bylo celkem fajn až na Jessicu Albu která jako herečka vyloženě dvakrát neexceluje, ale i tak je její přednes snesitelný. Jinak propouštím, že při při scénách kdy začala operace jsem nebyl schopen koukat.

Geriho hra (1997)

Výborný kraťas jak příběh tak animace.

Star Trek (2009)

Abramsovi se povedlo něco neuvěřitelného a to fouknout do starych plachet nový vítr. Star Trek je plný svěžích nápadů které jste v tomhle kultovním světě ještě neviděli (Lens flare to ale neni). Tím bych mistrovi naprosto tleskal, protože jde vidět onu snahu zavděčit se fanouškům ale přivést i nějaké nové. Já osobně patřím mezi ST fanoušky a proto jsem spoustu věcí uvítal, ale bohužel bylo pár věcí které mi v tomhle světě neseděly. Osobně jsem trošku zklamán restartem příběhu a vytvoření nové alternativní linie. Star Trek se totiž celou dobu snažil zachovat si svou vlastní historii, což je velkou devizou tohoto světa, podívejme se třeba na film První kontakt, který se snaží pohled na věc zachovat. A něco takového jako zničení jední civilizace, která je pro ST nedílnou součástí, by se v klasicky pojatém ST nemohlo stát. Tohe mi prostě tak nějak vadí, tvůrci si tímhle totiž nádherně otevřeli všechny možnosti a teď si s tímto světem mohou dělat co se jim jenom zlíbí. Další věc která mě zarazila, byla až přílišná komediálnost, která mi občas opravdu vadila. Jinak bych s tímto filmem neměl, žádné problémy, po technické stránce jde o výborný film. Po příběhové stránce taky všechno sedělo. Mno a závěrečné hodnocení není pro mě příliš jednoduché, kult jako takový byl zachován a cesta po které se vydal je velice dobrá, nicméně podkopal vše co již bylo odvyprávěno. Mno abych tu ale jenom netlachal o příběhu tak veškeré mé ostatní názory v podstatě pěkně shrnul uživatel Blizzard ve své minirecenzi takže tímhle se odvolávám na něj a plně s ním souhlasím. Takže pokud počítám dobe je to na pěkné 4*. Mimochodem je lepší tenhle film brát jako úplně jiné sci-fi než všechno ostatní co se jmenuje Star Trek.

Gulp (2001)

Jako bych se dival na remake Lola Rennt. Rezijne naprosto bravurne pojate a akcne sestrihane. A zapletka naprosto banalni o to to je lepsi.

Svolení (2004)

Tak tohle byl naprosto ultimatni napad. Neskutecne vtipne video.

Hangnail, The (1999)

Mno na film ktery ma 2 minuty, u jehoz prvni minuty jsem si rikal co na tom hodnotit, musim rici, ze druha minuta me totalne dostala. Animace docela dobre stylova. A morbidita nadherna :-D

9 (2005)

Co se 9 týče tak moc šancí jsem tomu nedával. Ovšem po shlédnutí tohoto kraťasu se na něj docela dost těším.