Velký útěk (1963)

Uchvatne uchvatne presne ten typ filmu ktery mam rad tak trochu drama tak trochu komedie tak trochu valecny film. Uzasne jsem se bavil.

Donnie Darko (2001)

Po druhem shlednuti nemuzu jinak nez za plny. Takhle nadherna ukazka psychadelickeho filmu se jen tak nevidi. Bravo.

13 posterunek (1997) (seriál)

Nejlepsi polsky sitcom co jsem kdy videl. Na to ze vlastne kazdy narod mel svuj sitcom o policistech je tenhle opravdu vyjmecny. Pripoustim ze netnou nosnou vlnou je hlavne herec Cezary Pazura ale i ostatni meli sve nezapomenutelne hlasky. Jedno je ale velice smutne a to to ze to neni pro kazdeho je to polsky a tudiz je nepravdepodobne ze by se to u nas nekdy objevilo.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

O chlup lepsi nez prvni dil. Je zvlastni kolik toho mistr Woo do tohohle filmu nacpal, vtip, akce, romantika a mnohem vice a to vse vyvazene tak, ze nic neprevlada a vsechno se naprosto doplnuje. Oba dva dily nemuzu nic jineho nez vrele doporucit, protoze tady mame do cineni s necim co by se dalo oznacit mistrovskym dilem. PS: Nejlepsi scena v celem filmu je ta kdyz kradou sipy.

Casino (1995)

Ksefty hazard nasili zbrane, to vsechno patri ke spravnemu gangsterskemu filmu a tim tenhle film rozhodne je. Vsechno souvisi se vsim a tak neni divu ze to nakonec odnesou vsichni. Tohle bylo proste uzasne dilo nevyssiho kalibru. A vykon De Nira jako vzdy genialni.

Frajer Luke (1967)

Vyborny film o sile lidskeho ducha a s Paulem Newmanem ve sve zivotni roli. To je proste bombasticka kombinace ktera nemohla dopadnou o moc lip. Na scenu s vejci a nebo se stale vykopavajici a zakopavajici dirou asi dlouho nezapomenu.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Oba hlavni hrdinove naprosto skveli. Film naprosto skvely. A zaver naprosto dechvyrazejisi. = Naprosto skvely film.

Podraz (1973)

Dlouhou dobu to bylo na jasne ctyry hvezdy dlouhou dobu az asi do posledni pul hodiny. Proste celou bobu jsem jim tu povidacku s FBI zral a konec me tedy neskutecne dostal. Nic jineho nez pribeh ani nema cenu hodnitit protoze vsechno ostatni bylo opravdu vysoko.

Serenity (2005)

Jako totálního fanouška seriálu Firefly jsem by mile překvapen, když jsem se dozvěděl, že existuje něco jako závěrečný film. Bez dlouhých řečí řeknu snad jenom to, že se seriál opravdu podařilo zakončit se ctí. Jsem rád, že to vůbec někoho napadlo a, že někdo viděl potenciál v tom seriozně ukončit předčasně zrušený seriál. Film Serenity lze víceméně zasadit hned za původní 14ti dílný seriál bez výrazného posunu v čase, řekl bych, že přímo s nulovým posunem. To je však snad taky asi jediná nevýhoda tohoto filmu. Přestože si Serenity víceméně stojí samostatně a v průběhu se snaží člověka neznalého seriálu uvést do děje jde mu to pouze částečně. Během seriálu si totiž člověk vybudoval k hrdinům jistý vztah a samotný seriál nám představil jednotlivé charaktery natolik, že ve filmu člověka jejich jednání nepřekvapí. Pokud ovšem seriál neznáte budete o tento zážitek ochuzeni. Na druhou stranu jsem rád, že se nepřevypravovalo příliš mnoho a tak je tento film určen hlavně fanouškům seriálu s čím já osobně nemám nejmenší problém. Pokud bych se měl nyní zaměřit hlavně na děj a celkovou stránku tohoto filmu, musím říct, že se moc nezměnilo. Jde víceméně o takovou delší epizodu, která evidentně dostala slušný rozpočet, ale jinak se drží přesně toho samého čeho se držel seriál. Akce, vtip, trochu drama a zajímavá zápletka dělí z tohoto filmu výborný zážitek a o to víc když i samotný příběh má hlavu a patu. Jinak platí víceméně totéž co jsem již napsal u seriálu. Ani v tomto případě nemohu jít pod plné hodnocení.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jestli by mel kdy v zivote nejaky film zmenit muj pohled na westerny pak jednoznacne film Hodny, zly a osklivy. Tenhle film ma proste uplne vsechno co by mel mit a nerikam to jenom pro to ze dalsim nekolika tisicum lidi se to taky libi. Tenhle film totiz obsahuje akci, napeti a dokonce i vtip. Nejlepsi postavou je jednoznacne osklivy a Eli Wallach si za nej zaslouzi oceneni. Lidem kteri nemusi westerny jako jsem byl kdysi ja vrele doporucuji a doporucovat budu.