• Krátkometrážní

Lupiči paní domácí (2004)

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a napíšu rovnou, že LuPIČI paní domácí jsou bohužel nejhorším filmem bratří Coenů, přesto však nejsou zcela k zahození. Ironický a absurdní humor lze nalézt i zde a to možná i v uspokojivé míře v závislosti na aktuální náladě, ale základní problém je v příliš skromném scénáři. Stopáž je občas vyplněna k příběhu nedůležitými scénami, několika ubíjejícími a bezpředmětnými dialogy a vše je špatně orámováno nedostatečně promyšlenou a málo "Coenovsky" zamotanou zápletkou. Taktéž charaktery byť jsou v základním náčrtu extrémní, s dobrým potenciálem, ve výsledku nejsou až na Hankse efektivně využity. Jediný Hanks má tady vskutku zajímavou roli, jejíž polohu navíc skvěle zahrál (odlišně od jeho tradičního projevu). Každopádně nebýt šíleného vyvrcholení a závěru, nebylo by to ani těch 6/10

Tom a Jerry - Myší revue (1954) (epizoda)

Mráz dokáže být kouzelný a když se obyčjená kuchyň postupně mění v lesklé ledové království, platí to dvojnásob. Tom, Jerry a malý myší sirotek se dají na krasobruslení, to by ale nebyli oni, kdyby si přitom nevyvedli hromadu naschválů... Pěkný závěrečný díl z edice největších honiček Toma a Jerryho. 9/10

Tom a Jerry - Jerry a lev (1950) (epizoda)

Lev na lampě, lev v koši, lev v deštníku a pak, že komprese živých forem není možná! Lev dokázal zmenšit svůj objem až na jednu tisícinu, ne-li míň, uměrně s tím zjevně klesla také hmotnost, neboť v tomto stavu mohl být nesen kočkou... Fyzikové všech zemí, jak vysvětlíte tohle? (aneb Tom a Jerry jako téma na diplomovou práci) 8/10

Tom a Jerry - Jerryho deník (1949) (epizoda)

Troufám si říct, že tohle je jeden z nejslabších dílů a to jednoduše proto, že nepřináší nic nového, Tom čte Jerryho deník a nám se ukazují scénky, které už dávno známe. A ne, opakování v tomto případě neznamená matku moudrosti... Ale tím dortem Tomík Jerryho rozmázl pěkně. 7/10

Tom a Jerry - O myši Johannovi (1952) (epizoda)

Spojení Toma, Jerryho a klavírní hudby zde sice rozhodně není tak vtipné jako v Kočičím koncertě, ale stále velice okouzlující, milé a dostatečně zábavné. Tyhle krásně animované, nadčasové pohádky o nekonečné tahanici kočky s myší neomrzí ani po po více než půl století... 8/10

Tom a Jerry - Zmařené plány (1948) (epizoda)

Tomík už tak dostává pořádnou čočku a tentokrát se k Jerrymu ještě přidá kanárek, to nemůže pro kočkovité šelmy animovaného druhu dopadnout dobře. Ti dva jsou zákeřní a sehraní, kdyby aspoň Tom byl o něco chytřejší - proč svou večeři nesníst hned, proč ji nejdřív zbytečně rozmašírovávat vlakem? 8/10

Tom a Jerry - Číča na pláži (1947) (epizoda)

Casanova Tom se vydal na pláž balit kočičky, to by ale nebyl Jerry, kdyby mu to pekelně nezkomplikoval a když se do toho vloží ještě agresivní krab, strhne se pořádná mela. Svižný, vtipný, zkrátka špičkový díl jednoho geniálního nadčasového animovaného seriálu, který vydrží bavit celé generace. 9/10

Tom a Jerry - Malý sirotek (1949) (epizoda)

Jerry dostal na starost malého, roztomilého myšího sirotka, který má pořád hlad, něco mi říká, že to nebude poklidná večeře... I když jak se to vezme, tohle je jeden z mála dílů, který po urputné válce s útočnými rajčaty a dalekonosnými pomeranči končí relativním usmířením. Nejvíce se mi líbí scénka, kde myší sirotek spolkne pomeranč, krása :) 9/10

Tom a Jerry - Kočičí koncert (1947) (epizoda)

Vynikající souhra hudby a animace, originální a geniálně vymyšlený skeč na vážnou hudbu, úžasně vtipný a dokonale fungující, zkráka jeden z nejlepších dílů Toma a Jerryho. Je vidět, že ke skvělé zábavě není třeba ani zdevastovat celý dům, postačí jedna kreativní hra na klavír... 10/10

Tom a Jerry - Doktor Jekyll a pan Myš (1947) (epizoda)

Ach ta chemie, tak málo stačí k tomu, aby se něco zvrtlo, jedna drobnost a místo zvětšovacího elixíru máte zmenšovací, to je pech... Výrobní proceduru jsem se snažil přesně zkopírovat a elixír aplikovat na určitou část svého těla, ale bohužel se mi stalo něco podobného jako Tomovi... Fakt, tohle není sranda, teď srát na Toma a Jerryho, ale co můj penis?! POMOc! 9/10