Trestanec (2017)

Nehledejte v tom realitu, raději se nechte unášet v přílivu testosteronu, kterým vás bude tahle atmosferická bombička postupně utápět. Jasně, že je to lehce přitažené za vlasy, ale v dnešní době krize maskulinity působí tahle sebranka ultradrsných hrdinů a padouchů jako "balzám na duši" (nebo právě naopak?). 8/10

Očista (2013)

Super nápad, dobří herci a přesto tak neinvenční zpracování. Postavy se chovají naprosto nelogicky, tvůrci se vyhýbají jakýmkoli potenciálně zajímavějším momentům. Ve výsledku je z toho tupé béčko, které o horor ani nezakoplo. 5/10

Dunkerk (2017)

Mistr Nolan opět ukazuje jedno z nejlepších užití hudby ve filmu, dost možná to úplně nejlepší. Příběh je zde hodně upozaděn, na obrazovce sledujeme převážně jen silně emocionálně zabarvené obrazy vykreslující krutost války a atmosféru bezmoci. Jsem si jist, že koncept Dunkirku by se v rukou většiny režisérů rozpadl v obludné a laciné klišé, což klobouk dolů, zde se ani v nejmenším nestalo. Dunkirk je brilantní a zase tak trochu jiný film o válce. Přesto ve šperkovnici zvané "Nolanova filmografie" se jedná spíše o "slabší" kousek. 8/10

Contratiempo (2016)

Síla vyprávění v akci, film na sebe vrství různé verze jedné a též události, nabízí odlišné pohledy až nakonec vše rozetne snad až Shyamalanovským rozuzlením. O překvapení však nejde, největší předností filmu je naprosto skvělá atmosféra a samozřejmě i chytrý příběh. Je vidět, že brilantní scénář lze realizovat i bez drahých triků a slavných herců, aby stál výsledek za výbornou... 9/10

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Guy Ritchie očividně umí uplést z hovna bič. Tedy ne, že by Král Artuš měl být nějaké hovno, ale velice snadno mohl sklouznout do zapomenutelného béčka (jako třeba Pompeje, které se mi, kdoví proč, vybavily). Nicméně film je natočen příjemně dynamickým a hravým způsobem, v řadě momentů dokáže být nečekaně vtipný a k tomu hlavní protagonista má své charisma i cool hlášky... 7/10

Ricky Gervais: Out of England 2 - The Stand-Up Special (2010) (pořad)

To nejlepší ze série standupů nakonec. Ricky opět z významné části recykluje, což opět nechápu, ale opět musím poznamenat, že své vtípky dotáhl až na samou hranici dokonalosti. Perfektní zábava, nefalšovaný smích, odlehčení a pár brutálně černohumorných vsuvek. 9/10

Ricky Gervais: Out of England - The Stand-Up Special (2008) (pořad)

Já jsem opravdu nepochopil, jak může vyjít nějaké vystoupení na DVD a přitom obsahovat z drtivé většiny vtipy použité v jiných show. Jasně, že Out of England je super, Ricky dokázal svůj přednes oproti předchozím vystoupením ještě vylepšit, ale přijde mi to trochu jako ojeb. :) Pro ty, co mají rádi nekorektní humor a neviděli předchozí trilogii, je to však povinnost! 8/10

Ricky Gervais Live 3: Fame (2007) (pořad)

Z první trilogie Rickyho vystoupení se jedná o nejlepší kousek, u něhož s odstupem času zvyšuji hodnocení, protože zkrátka takového humoru je málo. Ricky je odvážný, úsměvně arogantní, nebere si servítky, kde lépe se tedy pobavit? Ano, u Louieho C.K., ale jinak nikde. :) 9/10

Ricky Gervais Live 2: Politics (2004) (pořad)

Tento stand-up se odehrává ve stejném duchu jako Ricky Gervais Live: Animals, opět mě překvapilo, že i zde zazněly vtipy, které jsem znal již z Out of England, např. geniální AIDS leaflet, nicméně ještě ne v tolik vychytaném podání. Celkově tedy o chlup slabší. Rickyho příběhy v Politics jsou takové splachovací... 8/10

Ricky Gervais Live: Animals (2003) (pořad)

Výborný stand-up, fajn historky a jejich skvělé podání. U Rickyho mi ani nevadí jeho britská angličtina, dokáže výborně užívat vatová slova, pomocí kterých buduje a jakoby lehce natahuje cestu k pointě. K tomu samozřejmě skvělé obličejové grimasy... Osobně se u mě Animals tolik nezapsalo, protože jsem dříve viděl Out of England, v kterém Ricky použil pár vtípků mimo jiné i odsud a zdálo se mi, že je podal o procento lépe. 8/10