Gangy New Yorku (2002)

Gangy New Yorku jsou pro mě osobně grandiózním filmem od velikána Scorseseho, jednoduše je to mimořádný film, který mě donutí se na něj nejvíce soustředit a vychutnat si ho v celé kráse. Výborné obsazení, starý dobrý New York se zločineckou čtvrtí Five Points a skvělý děj.

Ospalá díra (1999)

Mistrovské dílo režiséra Tima Burtona, prostě mimořádný film. Temná hororová atmosféra, mystično, famozní Johnny Depp doplněný vynikajícím Christopherem Walkenem, okouzlující romantika a perfektní příběh se slušnou dávkou vtipu.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Úchvatné, velmi překvapivé, vskutku sladké. Na začátku jsem si říkal, co je to za kravinu, ale pěkně se to rozjelo a už jsem z toho nespouštěl oči, pořádně sledoval a vychutnával si celý film. Vůbec filmy od Burtona jsou takové zvláštní, ale právě díky tomu jsou tak skvělé.

Interview s upírem (1994)

Jeden z mála upírských filmů, na který se dá dívat, vlastně se to dá označit za brilantní film o upírech. Cruise, Pitt a Banderas se do filmu skvěle hodí a celý příběh mě zaujal hned od začátku. Atmosféra filmu tajemná s kostýmní přehlídkou.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Neskutečně skvělá jízda s totálně sjetým Deppem. Jeden z jeho nejlepších filmů, kde podal obdivuhodný výkon. Paráda, senzace, bomba! Stačilo Johnnyho jen vidět a už jsem nemohl, Benicio taky skvělej a celkově je to jeden z nejlepších filmů o drogách, protože se nevydal dramatickou cestou, ale spíš komediální a to funguje skvěle. V topce jsem měl Noeho, ale tahle jízda je prostě boží!

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Zajímavá komedie, která umí pobavit. Vince Vaughn, pan Starbuck, pan masturbátor jako otec 533 dětí. Sice je tam dost vidět to klasické americké klišé, ale to někomu vadí, někomu ne. Osobně si myslím, že je to na zabavení o večeru skvělá věc, při které se človek zasměje a celkem i zakouká. Přece jen mít tolik milujících dětí a přítelkyni vypadá celkem fajn, navíc Chris Pratt taky v tomhle filmu zaválel a jako mizerný právník, je zábavný sympaťák.

Firma (1993)

První třetina filmu a závěr je to nejlepší na celém filmu a může za to příliš dlouhá stopáž. Být to kratší, bylo by to i lepší. Cruise, Hackman i Ed Harris dobří herci jako vždy, příběh není špatný, ale jaksi mi po první třetině filmu bylo jedno, jak to dopadne a vyčítám to právě tomu, že je to příliš dlouhé. Člověk se pak začíná nudit a přeje si konec filmu.

Pár správných chlapů (1992)

Jednoduše jsem musel dát plné hodnocení. Možná tam není žádné nečekané a ohromující zjistění, ale rozhodně je film napínavý s dobrým příběhem a s dobrými herci, kteří nejdou přehlédnout. Jack Nicholson podal skvělý výkon, avšak myslím, že Cruise by neměl být opomíjený. Neměl bych ani zapomenout na cílevědomou a půvabnou Demi Moore, která se jen tak nevzdá. Možná se někde najde hluché místo, to je však jen menší detail. A konec s Nicholsonem? Ten byl skvělý a dal se skvěle vychutnat. Celkově film možná nedosahuje takových kvalit jako např. Philadephia, ale stojí za to vidět.

Tropická bouře (2008)

Tohle je šíleně ujetá komedie, při které se není snadné nesmát. Tom Cruise a Robert Downey Jr. mě pobavili snad nejvíc a vůbec, Tropická bouře je tak skvělá komedie, že nemám slov.

Posel (2009)

Film je vlastně o ničem, i když je zajímavý. Film podle mě táhne především schopný Woody Harrelson. Dva muži, kteří oznamují rodinám to, že jejich dítě zemřelo ve válce až se nakonec ukáže, že nejsou oba tak tvrdí, jak se zprvu zdálo a mají také své problémy. Fakt, nebýt toho Harrelsona, dal bych filmu menší hodnocení.