Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na Star Wars jsem se po prvním traileru hodně těšil a ta brilantní kampaň ve mě vzbudila nový zájem o Star Wars. Epizoda VII splnila svůj účel, i když to podle některých byla jen skvostná kopírka epizody IV. Abrams je borec, protože se mu povedlo zapracovat na neskutečné nostalgii. Mě se Síla líbila, ale něco mi tam na těch pět hvězd chybí. Já starou trilogii nezatracuji, ale víc se mi líbí nová, protože zbožňuji Obi-Wana, mytologii Jediu a ty souboje :) Takže pro mě nejlepší epizodou zůstává Pomsta Sithů, protože epičnost, souboj Obi-Wan vs. Vader, souboj Yoda vs. Sidius, a protože je to temnější díl. Hned potom Impérium vrací úder, a tam je to asi jasný :D Ale musím dát epizodi VII ještě jednou v kině. Musím vychválit Boyegu, protože zapadl do filmu úplně přirozeně. Rey je sympatická a je fakt sexy :D Adam Driver luxusní záporák, dokud si nesundal masku, pak jsem měl fakt rozporuplné pocity. Ale ten finální lightsaber fight na konci se povedl. Doufám, že příběh plně rozvinou, protože základy položily touto epizodou pěkně.

Legendy zločinu (2015)

Tome, ja ti musím sklánět poklonu. Impozantní ztvárnění dvojčat, jak tvrdého sympaťáka Reggieho, tak gay-magora Rona. A že je s Ronem ve filmu sranda! Od Legend jsem očekával nadprůměrný film a ten jsem i dostal. Ani ta druhá půlka filmu mě nezklamala. Hardy má nabitý rok a doufám, že mu to vydrží.

Osm hrozných (2015)

Quentin Tarantino opět dokazuje jaký je mistr. Tři hodiny trvající film, jenž je založený na úžasných dialozích, a přesto nenudí ani chviličku. Když už příde na brutalní scény, tak se krví vůbec nešetří. A co musím pochválit, tak je soundtrack. Tarantino v něm nikdy nezklame. EDIT: Tak viděno v podruhé v kině a je to senzace! Opět žádná nuda, vždyť já se podruhé bavil ještě víc. Po celou dobu úsměv na tváři a nemohl jsem se přestat smát těm kecům :D Samuel na konci je luxusní, neboť právě u něj se člověk pobaví. Jennifer Jason Leigh to zahrála bravurně. Odborná mrcha. Chci další western!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Mimořádný film s dechberoucím zpracováním, které posadí na prdel. Spojení DiCapria a Hardyho v takovém atmosférickém filmu, jenž má plno drsných scén, kterými se absolutně nešetří, je prostě paráda. Díky tomu se Revenant stává jedním z nejlepších filmů těchto hvězd. EDIT: Viděno podruhé na velkém plátně hezky před koncertem Imagine Dragons, a mé pocity z filmu se nezměnily. Stejně jak u Hateful Eight, tak zde je to ještě lepší zážitek a asi si dám brzy repete do třetice :-) především musím pochválit tu fakt brilantní kameru a úžasnou hudbu, která tu surovou atmosféru zvedá do výšin. Nesouhlasím, že DiCaprio přehrává a Hardyho přízvuk je skvěle podán.

Daredevil (2015) (seriál)

Excelentní komiksová adaptace! Skutečně to nemá chybu a musím jen sklánět poklonu. Parádní atmosféra, skvělá akce, propracovaný příběh, dramatické chvilky, krev atd. Jednoznačně jedinečný seriál. Víc ani nemusím komentovat. Kvalita, kvalita, kvalita! 1. série - 100% 2. série - 100%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Věděl jsem, že Mad Max bude stát za to, ale že to bude taková šílená a zběsilá cesta - to jsem vskutku nečekal. Vynikající akce, která je nejen přehledná, ale velmi poutavá. Tohle je prostě evoluce akčního žánru. Tom Hardy opět dokazuje, jaký je borec. Netuším, co víc říct. Prostě pecka, síla a brutální zábava. My world is fire and blood

Železná srdce (2014)

Brad Pitt válí ve válečných tankových jatkách druhé světové války, přičemž nechybí hutná drsná atmosféra, pořádná akce a ani velkolepé finále, takže se tu najde dost silných scén. Mě ten film prostě dostal, fakt se mi líbil. Ve filmu nechybí ani odlehčený černý humor, který i v tak dramatické atmoséře vykouzlí úsměv na tváři. Možná tam něco bylo trochu přitažený za vlasy, ale na to nehledím, protože mi to krásně uteklo a neskutečně pobavilo. Jediné co mě trochu vyvedlo z míry, bylo to sci-fi barevné střílení :D Herci dobře zvolení, nikdo neotravoval a dobře do své role zapadli. Než to vyřadí z kina, dám na 100% druhou projekci a nebudu litovat.

Interstellar (2014)

Neskutečný IMAX zážitek, u nějž bude potřeba další projekce. Christopher Nolan natočil fantastické promyšlené sci-fi, u něhož jsem nekroutil hlavou a cítil jsem z něj tu silnou osudovost. Excelentní McConaughey mě opět přesvědčil, že je to v dnešní době jeden z top herců, protože takhle hrát, to je na Oscara. Celkově je obsazení výborné a nikde mě nezklamalo. Hudba úžasná, ve filmu skvěle funguje a graduje. A co taková dobrodružná cesta vesmírem? Ta mě pohltila svoji epičností a nádherným ztvárněním. Co se všech teorií týče, nejde ve filmu nic nepochopit, neboť je to krásně polopatě vysvětleno. Závěr výtečný a já nemám jedinou výtku. Děkuju Nolane a prosím, abys nám v budoucnu natočil další skvost.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Solidní akční fantasy béčko, které skvěle pobaví a Luke Evans dokáže, že zvládne utáhnout celý film na svých bedrech. Charles Dance je taková třešnička na dortu :) Mimochodem doufám v pokračování, které rozvine dál rozvine hru o nesmrtelné snaze pomstít se. To byla jedna z nejzajímavějších věcí na tomto filmu.

Ten třetí (2013)

Tak tohle byla skutečná pecka. Příjemný film, navíc silně emočně natočený se skvělými hereckými výkony, z kterých bych asi nejvíc vynachválil duo Liam Neeson a Olivia Wilde, mezi nimiž navíc byla až enormní chemie, jenž nesmírně fungovala. Příběhy jsou silně interesantní, přičemž to proplétaní mezi nimi tomu dodává tu správnou ,,šťávu''. Přidejte k tomu velmi působivé finále, v němž se odkryje pointa celého filmu a dostanete znamenité dílo, které je na úrovni Crashe. Abych se přiznal, prvně jsem nevěděl, zda-li jsem tu pointu pochopil správně. Proto díky za Mr. George Stobbart, který to v komentáři vysvětlil. Popravdě řečeno jsem tomu byl velmi blízko, ale stoprocetní trefa do černého to nebyla :)