Otrokáři (1978)

Švédská kráska Britt Ekland jako aristokratka, která musí prchnout do Afriky, kde pozná realitu trhu s otroky. Ve své době to musela být asi bomba - krásné scenérie dobrodružného filmu, syrový až naturalistický náhled na téma otroctví, dobové kostýmy, obrovský komparz, nahé černošky ... dokonce to šlo v normalizačním Československu do kin. Jenže dneska je to už jen kuriozita, která působí naivně a asi by to dávali v televizi odpoledne po Moravcovi. Kdyby to bylo v HD dám i tři hvězdy.

Barbaři (2020) (seriál)

Bitva v Teutoburském lese v 9. roce byla největší porážka římských vojsk ( paradoxně v době Říma na vrcholu ) , kdy tři legie padly do léčky v Germánii a 20.000 vojáků a jejich rodin bylo zmasakrováno, poté co se přesouvali pralesem tak úzkým koridorem , že se jejich řada roztáhla do délky 20km a oni nemohli uplatnit v své bojové formace. Tento seriál o této události má krom tématu několik pozitiv: pěkné kostýmy, pěkné rekvizity, krásné dobové příbytky a třetí hvězdu dávám za autentickou latinu v ústech Římanů ( .. to jsem ještě neviděl ). Jenže problém je, že to nakonec i tak působí lacině, protože ta výprava o pár lidech, vesnice o pár domcích a zkomprimování tématu na optiku milostného trojuhelníku to nebylo ono. Tohle by si opravdu zasloužilo brutální velkofilm ( přesně jako úvodní scéna z Gladiátora Ridleyho Scotta, která mi do hlavy nabušila co jsou Barbaři zač v jedné minutě ). Jo, kdyby to točil Scott tak jen tu bitvu dá do tří dílů, ale tady to doslova odbyli ve chvilce posledního dílu. Hanba! A to nemluvím o fascinujícím osudu římského velitele Arminia původem Germána, kterého jako děcko unesli do Říma a udělali z něj dokonalého Římana, ale on pak zavedl vojska do pasti.

Polda - Přes moji mrtvolu (2021) (epizoda)

Ta pohoda u Vandy by se dala krájet, škoda že případ s nadměrným počtem přiznávajících se vrahů a jednou akční klauniádou s Etzlerem mi to trochu kazí.

Boží mlýny - Splacený dluh (2021) (epizoda)

Dvě hvězdy za perfektního Koláříka jako směnkového podvodníka. Má to dejme tomu nápad, ale chybí tomu šťáva.

Policajt nebo spratek - Divoká jízda (2014) (epizoda)

Krimi kde hlavní hrdina nehoní teroristy ani sériové vrahy, ale zloděje kabelky, to zaujme. První díl ruské krimi komedie o rozmazleném synovi oligarchy, který se za trest stane policajtem jel ve svižném, moderním, klipovitém tempu s dobrou muzikou a úsměvným humorem a i tu prosvítající moralitku jsem zkousnul.

Seal Team 6 (2017) (seriál)

Americký seriál o akci komanda SEAL, které jde osvobodit svého exkolegu, kterého v Nigérii unesli teroristi z Boko Haram spolu s hromadou školaček. Strašně schizofrenní seriál, na jednu stranu je to dokonalé pětihvězdičkové inteligentní drama, kde je znát, že scénář psal někdo z tohoto prostředí, protože výzbroj, postupy, trénink jsou ohromně autentické, přesvědčivý je i soukromý život vojáků s defektními vztahy, poškozenou psychikou a dokonce i náznak morálních pochybností. Jenže na druhou stranu tohle realistické potápí jednak nevěrohodná zápletka, kdy se na únos školaček namontujou Čečenci a osobní mstitel, a kdykoliv promluví záporáci , rozjede sólo akci hlavní hrdina nebo se rozjedou dojemné momenty tak to padá někam mezi laciná hloupá béčka a nejhorší je v tomto první díl, který mne odradil od dalšího sledování a jen díky zdejším komentářům jsem pokračoval. Hodně velké mínus je i malý rozpočet ( nevěřím, že se točilo v Africe, Dubaji atd. ) a že se to ohání inspirovanou skutečností? Jo, Boko Haram unáší školačky, ale ostatní ji fantas.

Bitva o Británii (1969)

Bitva o Británii z roku 1969 dnes působí trochu suše obstarožně, ale na druhou stranu ta síla gigantického nasazení letadel do bojových scén v době před digitálními efekty, to je ohromující i pro dnešního diváka...

Slovania - Morena (2021) (epizoda)

Vřískot II. ... proč ten Loj tolik řve?

Specialisté - Nezvěstná (2021) (epizoda)

Unesená osmiletá holčička , překvapivě se mi to nezdálo tak hloupé jako vždycky, ale jenom nudné.

Gigi D'Agostino - La Passion (2000) (hudební videoklip)

A-HA Take on me, Michael Jackson Black or white ... přesně mezi tuhle partu originálních videoklipů patří i La Passion od Gigi D'Agostina, nemusím si vzpomenout na melodii písně, ale jak vypadá videoklip se mi zaryje do paměti a tenhle předávaný POV pohled všech postav v dějově uzavřeném kruhu je pecka.