Modrý kód - Dlužíte mi smrt (2019) (epizoda)

Dneska bych to pro sebe pracovně nazval, kde jsem ty tváře viděl? Manželka traviče z Metanolu jako manželka humanitárního youtubera ( jů tubera na urgentu ) , Žolyk z Boty jménem Melichar jako chorá účetní, malý vietnamský chlapeček z Bezva ženské na krku jako malý vietnamský chlapeček a song z televize v Milionáři z chatrče jako závěrečný song. jak málo stačí ke třem hvězdám.

Planeta opic (1968)

Legendární sci-fi, kdy američtí kosmonauti po neřízené hybernaci se probudí v budoucnosti a jsou nuceni přistát na planetě, kde jsou lidé vývojově na úrovni opic lovené opicemi vývojově na úrovni lidí středověku. Ve své době fantastická podívaná, která se dá jako pohádka i dneska. Předčí dokonce i zpracování z roku 2001.

Queen v Budapešti (1987) (koncert)

Zfilmovaný legendární koncert kapely Queen, která jako jedna z mála západních kapel na vrcholu jela za železnou oponu konkrétně do Maďarska, které uvolňovalo šrouby trochu rychleji než zaprdění komunisti v Československu.

Specialisté - Zlaté časy (2019) (epizoda)

" Seřežu ti prdel, chlapečku" Štáfkova infiltrace do bordelu jako nový zaměstnanec, jehož pracovní náplň jsem do konce dílu nerozklíčoval jako něco smysluplného., takže jediný světlý moment byl jeho střet s dominou. Diplomaticky řečeno: na náhradníka za mého oblíbence Zadražila Hánu si budu muset asi dlouho zvykat. Ikdyž já si ještě úplně nezvykl ani na Dejdara, takže mne dnes v dost nudném díle potěšila jen Zuzanka Kajnarová a rád jsem viděl Petru Tenorovou.

Modrý kód - Rovnýma nohama (2019) (epizoda)

Under pressure za tři hvězdy ... jinak jsem se po dlouhé prázdninové pauze nějak ztratil.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Slabší pokračování francouzské komedie o otci, kterému se dcery provdaly za žida, araba, číňana, a afričana, tak tentokrát řeší že se všichni chtějí odstěhovat z Francie, čemuž otec v podání Claviera chce zabránit. Už to není tak originální a překvapivé a ani vtipné, já se asi hodinu nechytal dokud nezačala "akce" s cílem zadržet své zetě doma. Tři hvězdy této inteligentní, konverzační uhlazené komedii dám asi pro mou slabost pro Claviera, protože ten chlapec každým výrazem v každé sekundě záběru je 100%.

Neslušný návrh (1993)

Milionář Redford nabídne manželskému páru milion dolarů za to, že se s ním ona Demi Moore vyspí. Ústřední motiv, který tento film spolu s obsazením zapsal do historie , jinak by to byla zapomenutá romantická inteligentníí dráma. PS: Milion dolarů za noc s Redfordem ( při tehdejším kurzu 1:40 ), to bych si hodil korunou snad i já natož Demi ( pravda ikdyž vdaná ) a mám pocit, že v dobách slávy, by ženský platili spíš Redfordovi.

Avengers: Endgame (2019)

Moje první Avengers a hned si připadám jako mimoň, protože nechápu jak tohle může být nejvýdělečnější film současnosti a už vůbec mi hlavu nebere tak vysoké hodnocení na CSFD. Sice nejsem příznivec blockbusterů zfilmovaných komiksových hrdinů, ale přesto jsem dokázal ocenit Spidermana z roku 2002 ( to už je sedmnáct let? ) nebo první Transormery, ale tahle tříhodinová slátanina , kdy první hodina je neskutečně nudná zvlášť když neznám předchozí filmy ze série, mne minula. Hrozná slátanina , které dám dvě hvězdy za cestování časem, které na chvilku bylo zajímavé a za šok, že jsem viděl Roberta Redforda, který se tu mihnul. A to asi nadhodnocuji, protože ač nejsem žádný morous, tak tohle mne fakt nebavilo.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Kirk Douglas jako kapitán vojenské lodi, která se přenese v čase z osmdesátých let do předvečer útoku na Pearl Harbour a oni řeší jak moc zasáhnout do historie, zvláště, když se do toho zamotají tehdejší současníci, které zachrání z moře. Tento americký film mne vždy fascinoval, ale taky jsem měl vždy pocit, že nevyužil svého potenciálu a něco k tomu chybělo.

Bratři (2004)

Michael je vzorný občan, skvělý otec dvou dcer a úžasný manžel a má bratra Jannika ( N.L. Kaase si pamatuji z Informátorky a v Číně jedí psi ) , kterého vyzvedne z kriminálu, kde seděl za bankovní koupež. Nezodpovědný lůzr s výbuchy agrese. Michael pak odjede jako velitel jednotky do Afganistánu, kde ho sestřelí a prohlásí za mrtvého, ikdyž ho jen zajmou. Jeho bratr v jeho smrti objeví zodpovědnost a starost o jeho rodinu včetně krásné ženy. Michael je v zajetí nucen zabít svého spoluvězně a když je pak osvobozen a vrátí se domů je z něj nepoužitelný, žárlivý agresor. Zajímavý dánský film , který se zpočátku jeví jako rodinné melodrama, ale dojde do mrazivé psycho magorie. Civilně jednoduše zahrané, ale skvěle ( dětské herečky brilatní ) a vymazlené do celkového obrazu a realistické atmosféry. Asi zkusím i americký remake.