Sněhurka (ne)šťastná až navěky (2009)

Émerický výplach, z kterého srší i německá nefilmařská debilita. Jedna hvězda za morální ponaučení a za sirotčinec Deset malých černoušků.

Vášnivý tanec (1998) odpad!

Pro mě absolutně nesledovatelné. Ještě větší kravina než Hříšná tanec, ačkoli tady je alespoň pěkná ženská. Vanessa Williams je dost rajcovní afroameričanka, pokud se to tak dá ještě nazývat, protože je to mulatka, co má pomalu víc rysů z bělošky než černošky. Tančení je pro buzny a hloupé pipiny, co si myslí, že jejich čistě náhodou heterosexuální partner je nijak netouží opíchat a dělá to jen čistě z lásky k tanci. To se ovšem v tomto filmu nedozvíte.

Oheň a led (1983)

Nádherně Frazetovsky animovaná fantasy. Princezna je jak se patří polonahá a všechno se na ní pohupuje na těch správných místech. Animace je sice sekaná, takže moc okýnek si z lenosti tvůrci asi nenakreslili, ale i tak je to velmi pěkné a v mnohém lepší než moderní 3D animace. Úplně si v tomto stylu dovedu představit Conana. Bohužel má Oheň a led jednu velkou vadu na kráse. Tvůrci nějak zapomněli na scénář. Čumím na film a furt čekám, kdy se začne něco zajímavého dít. A ono nic. Zápletka jakoby ji napsalo dítě. Tempo filmu je navíc dost pomalé, takže chápu, že se u toho může někdo i nudit. Je to ale pořád fantasy a jelikož jich moc natočeno nebylo, člověk musí být vděčný i za každý chabý pokus.

Sirény (1994)

Lehce úsměvný a lehce lechtivý příjemný film dozdobený australskou krajinou a povedeným Playboy poprsím Elle Macpherson. Chytré dialogy a žádné vulgarity prozrazují britské tvůrčí ručičky. Za zmínku stojí mladá Portia de Rossi, která sice neměla zrovna vnadné vnady, ale zato je kouzelná.

Zmatená duše (2007)

Překvapivě vážný Perry. Celou dobu se tváří docela drsně, zašklebeně a jakože je úplně nasračky. Chandlera by jste v tom hledali jen těžko. Rozhodně se jedná o zajímavý film o zajímavé psychické poruše. Není magor jako magor. Když se vám rozpadá vlastní existence, tak je to hold na prd. Na film jsem se díval hlavně kvůli Lynn Collins. Bohové, ta ženská je úžasná. Její úsměv povytáhne každý film nejméně o jednu hvězdičku.

Temný anděl (1990)

Po Vládcích vesmíru a Zúčtování v Malém Tokyu třetí nejlepší film Lundgrena. Nepočítám samozřejmě ty mnohem lepší filmy, kde hrál vedlejší roli (Univerzální voják, Rocky 4, JOHNNY MNEMONIC). Jinak je Temný anděl strašná sračka slabá i na rok 1990, což jen svědčí o tom, do jak šílených filmů je tento údajně velmi inteligentní herec obsazován. Cožpak se inteligence nedá využít kupříkladu i k rozumnému výběru filmů, kde chci hrát??? Tak nějak to nasvědčuje tomu, že Dolph inteligentní prostě není anebo se spíš jen rád vyžívá ve filmovém bahně. U Temného anděla měl ještě šťastnou ruku, protože se na to dalo i podívat.

Téměř bez šance (1999)

Dvě blbky na dovolené aneb jak si domrdat život. Díky těm dvěma sympatickým a přitažlivým herečkám jsem se na to tak nějak dodíval a konec byl velmi zajímavý a překvapivý. Kdyby byl celý film jako jeho konec, tak hodnotím výš.

Cesta samuraje (2010)

Do pěti hvězdiček mi chybělo málo. Lépe řečeno, přebývaly mi tam ty nudnější pasáže nasáklé korejským filmem. Jinak je to ale zábavný akční meganářez plný nádherně vybarvených záběrů. Prostě jedna velká efektní imaginace srovnatelná svou poutavou vizualizací se Sin City. Snad s každým záběrem se tvůrci neskutečně pomazlili, aby vytvořili komiksově působící vizuální orgie. No a především je tam úžasná Kate Bosworth, na jejíž ujetou rozkošnou postavu se prostě nedá zapomenout.

Černá kočka (1981)

Šílená taliánská nuda. Černá kočka to zahrála fakt dobře a detaily do očí byly až westernově požitkářské, ovšem blbě nasnímané a blbě sestřihané. Celkově to Poe rozhodně není. Chybí tomu atmosféra, i když se hudební složka snažila seč mohla. Po letech to působí strašně staře. NJ, Taliáni uměli jen westerny. Lucio Fulci je šupák.

Já, robot (2004)

Zapomeňte na předlohu. Jelikož si toho z ní film bere jen málo, tak to chce prostě brát jako film, co se náhodou jmenuje Já, robot. A jako takový, je skvělý. Bridget je sexy a i toho namachrovaného ušopleska Smithe jsem dokázal snést. Efekty místy dost zestárly, ale to nevadí. Proyas je frajer a já byl tehdy v kině plně uspokojen - a po letech je to stále bomba. I když mě pobavilo, jak Smith vylezl skoro 3000 schodů a navrchu se tvářil jako velký king, nezadýchaný a neupocený, vždy dokonalý. To jsou ale prkotiny, nad kterými přivírám oči podobně jako nad "nenápadnou" reklamou na nejrůznější bordel ve filmu.