1941 (1979)

Neprávem podceňovaný film. Z trucu dávám pět hvězdiček. Nemyslím si, že tu Spielberg šlápnul vedle. Spíš ukázal, že umí skvěle natočit cokoliv (i nenáročnou komedii co si na nic nehraje) a to z něj dělá velkého režiséra. Některé scény jsou nezapomenutelné (např. kutálející se ruské kolo a letecká honička v ulicích). Já se bavil a bavit se budu i když si ten film pustím znova a znova.

Jurský park (1993)

Nechápu lidi, co hledají mouchy na tak ''božském'' filmu. Jurský park strčí do kapsy většinu dnešních kasovních trháků, a to i po trikové stránce. Zdánlivě béčkový film s béčkovým scénářem, ale tak dokonale natočený, že se Spielberg nemá za co stydět. Tohle stihnout společně s Schinlerovým seznamem, to je fakt Pan Mistr. Já osobně dám vždycky přednost Jurskému parku, než dramatu z druhé světové. Dinosauři jsou ve spojení se Spielbergovou režií prostě k pomilování. Jurský Park musí být pro každého fanouška sci-fi jeden z nejlepších filmů všech dob. Film, co nestárne a navždy zůstane legendou a společně s dvojkou Terminátora především revolucí ve filmových efektech a otcem všech megalomanských blockbusterů.

S nasazením života (1993)

Jeden z nejlepších filmů v tomto žánru. Wolfgang Petersen pojal režii podle staré školy a výsledek je daleko lepší než dnešní komerční uspěchané trháky.

Dokonalý svět (1993)

Dokonalý film o tom, že svět není dokonalý. Kevin Costner zde v jedné ze svých nejlepších rolí a Clint Eastwood v jedné ze svých nejlepších režií.

Vesmírní kovbojové (2000)

Říkejte si co chcete, ale já se u tohoto filmu náramně bavil. Clintova režie jako vždy skvělá a ústřední čtyřka staříků prostě nemá chyba. Stojím si za tím, že to je takový lepší a zábavnější Armageddon. Narozdíl od Armageddonu to není taková kýčovitá proamerická hrdinská slátanina.

Tajemná řeka (2003)

K úplné dokonalosti tomuto filmu chybí jen trochu lepší scénář. Clint Eastwood jako režisér nemá chybu a Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon i Laurence Fishburne podávají skvělé herecké výkony, na kterých v podstatě celý film stojí.

Bláznivá olympiáda (2005)

Škoda, že tento film netočili bratři Farellyové. Ti by se nebáli trošku v humoru přitvrdit. Ale i tak si myslím, že je to dobře natočený film, na který se můžu podívat i vicekrát a pořád se bavím.

Cesta draka (1972)

Průměrný film hodnotím nadprůměrně jen díky bojové scéně s Chuckem Norrisem. Mimochodem se jedná o jednoznačně Chuckův nejlepší film:-) Slyšel jsem ale, že se musel ten souboj nějak ztrikovat, protože Chuck ve skutečnosti Bruce Leeho bez problémů porazil a málem ho přizabil stejně jako Supermana.