Volání divočiny (1966)

Dojemný příběh se sympatickou lvicí a méně sympatickým párem britských afrosnobů. Kdyby tam nebylo tolik blbých keců a tolik zbytečného střílení, tak dám s klidem pět hvězdiček. Soundtrack je perfektní a ústřední melodie se vám zažere pod kůži. Ten film je legendární a knihu doporučuji též.

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Neskutečný průser, který nezachrání ani nakynutý Marlon Brando. A beztak toho přehnaně přechvalovaného Pana herce Val Kilmer přehrál.

Ostrov doktora Moreaua (1977)

Tak trochu britsky vypadající béčková slátanina. Z filmu jsem si zapamatoval jen překrásnou Barbaru Carrera, která snad mohla být přeměněná kočička nebo co. Pořád je to ale lepší a rozhodně snesitelnější, než novější verze s Valem Kilmerem.

Požehnání smrti (1981)

Slabší Noční můra ze zapadákova. Wes Craven celý film něco buduje, aby to pak na konci zabil přehnaně mysteriózním koncem. Konec byl efektní a líbil se mi, ale zároveň jsem se mu i zasmál a chytil se za hlavu. Taková debilovina projde jen málokterému režisérovi. Maren Jensen je kočka. Škoda, že nemá víc filmů. Sharon Stone je zamlada též pochopitelně kočka, ale hrála tady takovou blbou krávu, že se na ni nedalo dívat.

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Stravitelné, dobře natočené a dobře zahrané historické drama. Kate Hudson je nádherná. Dávám za 4, ale je to jen tak tak, protože kamera stála v podstatě za hovno.

Rozvod po francouzsku (2003)

Nůďo. Dlouhé, nezáživné, zbytečné a příliš ženské. A především to snad ani není komedie. Když už se někdo odváží do toho pustit, tak jen kvůli těm pěkným blondýnám.

Smrtící andílci (2002)

Překvapivě dobrý akční film, který je zároveň i nečekaně dojemný. Qi Shu je opravdu kočka, takže to stojí za to. Škoda jen, že se ti Číňani bojí ukázat trochu víc erotiky. Filmu podobného typu by jen prospělo, kdyby se aktérky praly třeba v tangách nahoře bez. Na režii bylo poznat, že se vyžívala v sexy záběrech na prdelky a stehýnka, ale chtělo to prostě jen trochu víc přitvrdit, protože takový žánr je akorát o těch babách a nějaké větší hodnoty v tom hledat jen těžko. Choreografie soubojů je pěkná a akční scény jsou až matrixovsky vyšperkované. Ubrat na romantice, zkrátit stopáž a přidat lesbickou scénu tam, kde vyloženě chyběla, tak to bylo bombové a Amíci se můžou jít zahrabat.

The Haunting of Morella (1990)

Ujetý odpadní mistr Winorsky opět zasahuje. Úchylák si tentokrát troufnul na samotného Poea a vzal to kupodivu docela seriózně. Tři hvězdičky za kozy a za koupací scénu Lany Clarkson.

Ator, pán ohně (1982)

Rychlá italská odpověď na Barbara Conana. Bohužel dosahuje úrovně tak maximálně Deathstalkera. Film je to možná i lepší než Deathstalker, ale chybí tu ty kozy, takže je to o ničem. Laura Gemser a Sabrina Siani jsou sice megakočky, ale v Atorovi neukázaly ani bradavku.

Stoker (2013)

Podivně vystavěný film. Místy je mrazivý a skvělý, ale místy nudí a působí jako levná sračka, co si hraje na umělecké dílo. Zpřeházený časosled je místy zajímavý, ale místy hodně rušivý a prudí. Tohle ocení pseudointelektuálové mastící si ega nad podobnými oceňovanými veledíly (chápej nenormální nudné filmy). Hlavní hrdinka je vymatlaná emo kráva, co by zasloužila párkrát přes hubu. Z filmu ovšem plynou dvě ponaučení. Jednak je jasné, že lidi co rádi střílejí zvířátka jsou vlastně nebezpeční zkurvení psychopati a jednak je tu důrazné varování, abychom neučili holčičky střílet na ptáčky.