Město Ember (2008)

Zajímavé prostředí postapocalyptického světa a pár zajímavých záběrů proložených nudnými scénámi, ve kterých hlavní hrdinka po čemsi pátrá. Pro děti možná dobré, ale i blbá Narnia mě bavila víc.

Špinavá dohoda (1986)

Jednoznačně nejhorší Arnoldův film. Normální akční béčko. Víc dodat netřeba.

Pavoučí teror (2002)

Hloupé geniální béčko, které možná potěší víc než mnohý velkofilm. Podobně jako Critters je i Pavoučí teror prostě zábavný nezapomenutelný zážitek. Svěží film, který si na nic nehraje a umí si udělat z tématu i srandu. Je to zhruba asi tak stokrát lepší film než Hadi v letadle. Entomologové jistě ocení, že zde máme obří skákavky, sklípkany a křižáky, přičemž každý druh loví přesně tak jak lovit má (jen trochu ve větším měřítku) a navíc jsou všichni moc hezky věrně animovaní. Kari Wuhrer coby mamina a šerifka je dost sexy a mladá Scarlett Johansson coby její dceruška je tak sexy jak jen může mladá Scarlett být. Prostě nádhera. Doporučuju používat film při léčbě arachnophobie.

Edith Piaf (2007)

Tak si to shrňme a pojďme přijít na to, proč se tento hodně nepovedený film lidem tak líbí. Příšerná režie, která neumí ničím zaujmout ani dojmout. O scénáři škoda mluvit, protože nedodržení časové posloupnosti je možná zajímavé, ale tomuto filmu to škodí jako žádnému jinému. Normální chronologické pojetí by bylo mnohem lepší. Co se týče hlavní hrdinky, tak ta je v podstatě jen protivná ožralá zfetovaná kreatura, takže s kým a čím mám vlastně sympatizovat? No zbývají nám tu už jen asi dva důvody proč se film lidem líbí. Jedním z nich je hudba, která mi ovšem nic neříká a tím nejpodstatnějším je Marion Cotillard. Škoda, že udělali z tak krásné holky takovou příšeru, ale pokud měla hrát protivnou ožralou zfetovanou kreaturu, tak se to hodně povedlo. To co tady předvádí je naprosté převtělení, za což musíme ocenit neméně i maskéry.

Ultraviolet (2006)

Pro mě jedno z největších zklamání. Říkal jsem si, že sci-fi, kde pobíhá Milla Jovovich s mečem ve futuristických kostýmech prostě nemůže být špatné, už jen protože je to sci-fi a je tam Milla. Bohužel někdy ani to nestačí. Lidé, co jim Milla nepříjde sexy (ano, i takoví jsou), si klidně z hodnocení můžou oddělat jednu hvězdičku. No a lidé, co nejsou fanoušci sci-fi (no fuj, chudáčci), si klidně můžou oddělat ještě jednu hvězdičku a pak se dostanou někde na hranici odpadu a nemají důvod film sledovat.

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Seann William Scott je opravdu vtipný i když je trapný a drží nad vodou celý film. Bez něho by to byla nuda. Jeho speciální trapnovtipné kreace nemají chybu a být jich ve filmu víc, tak dám snad i čtyři hvězdičky. Bohužel je tam spoustu hluchých míst a člověk si na nějaký ten pořádný gag musí počkat. Třešničkou na dortu je Leonor Varela jako učitelka španělštiny.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tradičně skvělý vypravěč Spielberg a neskutečně přesvědčivý Leonardo DiCaprio. Tímto filmem mě ten slizký playboy z Titaniku definitivně přesvědčil, že je opravdu herec a získal si nadobro můj respekt. Poté to už jen dokazoval každou další rolí.

Láska a jiné závislosti (2010)

Nesympatický teplouš ze Zkrocené nory zkouší pro změnu krotit noru sympatické Anne Hathaway. Jelikož má Anne Parkinsona, tak se mu do ní noří docela obtížně i když je holka rychle povolná. Právě díky té vážné nemoci je to dost netradiční romantický film a vůbec mi tam nevadil ani ten teplouš coby hlavní hrdina. Podstatné je, že krásná Anne Hathaway ukáže v několika odvážných scénách úplně všechno kromě té nory. No a jako herečka se myslím předvedla taky na výbornou.

Kurýr 2 (2005)

No to je k posrání, co si to ten Besson vymýšlí za kraviny. Po vzoru hesla: Pošlete mozek na dovolenou a bavte se, nám uklohnil opět pěknou bessonovinu. Nezničitelný a nepřemožitelný kříženec Terminátora a Jackieho Chana předvádí ještě větší kousky než v jedničce a jeho Audinka létá vzduchem z budovy do budovy, jako by se nechumelilo. Co naplat, že je to přehnané až hrůza, pořád je to prostě zábava.

Můj auťák Brouk (2005)

Film pro děti o staré rezavé rachotině, v které jede mladá zrzatá rachotina.