Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tak ujetý námět na romantický film se jen tak nevidí. Když jsem o tom slyšel prvně, nechápavě jsem kroutil hlavou, co je to zase za píčovinu, aby se Pitt narodil jako dědek a mládnul až do nemluvněte. Nenatočit to Fincher, tak to bude asi řádná píčovina. Ten cvok to ale pojal tak vážně a přesvědčivě, že mu to sežrali i na Oscarech. Film je natočený dojemně a zručně, ale nijak zvlášť mě, jak jsem očekával, nenadchnul.

Past (2010)

Dobře natočená psychologická nuda s kokotsky useknutým nicneříkajícím koncem. Největší předností filmu zůstavají čudlíky na titěrných kozách Milly Jovovich a samozřejmě její krásné oči. Ovšem i Norton hrál skvěle a u De Nira je to běžný standard být skvělý, takže se na to dívat dalo i když to bylo víceméně o ničem.

Posel budoucnosti (1997)

Po Vodním světě další Costnerův film, který si nezaslouží být propadákem. I když je to patetická americká pohádka o národním patriotismu, pořád je to skvělý film. Dokonalý mix postapocalyptické sci-fi a westernu. Pro fajnšmekry povinnost.

Vzkaz v láhvi (1999)

Doják jako prase. Vhodné spíše pro zanedbávané ženušky bažící po romantice. Happyend je tam skutečně povedený. Dámy, kapesníky připravit.

Jack – Zabiják obrů (2013)

Nevyužitý potenciál. Ze slibné béčkové zábavy se jak je u Asylumu obvyklé vyklubala kokotsky natočená slátanina popírající logiku i zdravý rozum. Samozřejmě, že na filmu je nejlepší jeho plakát, který toho s filmem nemá moc společného, ale i tak to nebyl jeden z nejhorších odpadů a v kategorii Asylum filmů to byl rozhodně jeden z těch lepších. Příšery připomínající pravěké nosorožce jsou udělané moc hezky, čímž nemyslím grafiku (ta je standardně nekvalitní-levná), ale mám na mysli design.

REC (2007) odpad!

Si děláte prdel??? No tak, lidi. Tohle není film, ale realitysračkoshow. Nebál jsem se ani trochu, ale několikrát jsem se posral smíchy, jak je to celé trapné. A nejvtipnější je, že ta ubohost měla rozpočet 1,5 mil. eur. Co na tom proboha tolik stálo? Vždyť to může natočit kdokoli z nás za hubičku s nejlevnější kamerou, kterou by mohla držet třeba moje babička, protože se jí ruky třepou skoro jako tomu Španělovi.

Zodiac (2007)

Příliš dlouhé a příliš o ničem. Navíc bez konce, ale přesto dobře natočené. Svým způsobem mistrovské dílo pro fajnšmekry.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Tvůrcovské duo Rodriguez a Tarantino funguje báječně. Tohle je asi ten nejzábavnější, ne-li nejlepší film o upírech, jaký byl kdy natočený. Prostá nenáročná krvavá gore zábava.

Desperado (1995)

Banderas ve své životní roli v Rodriguezově životním díle. Tohle není jen obyčejný krvavý akční film. Takové já nemusím. Tohle je Desperado a toho já miluju. Čím to je? To ví jen Rodriguez.