40 let panic (2005)

Nejlepší Apatow. Ten divný režisér tento svůj počáteční zářez asi už nikdy nepřekoná. Nepočítám jeho scénáře. Tohle byla zároveň asi i životní role pro Steva Carella. Je to komedie, která vždycky pobaví a působí velmi vypilovaně. Navíc je tu slušná hromádka sympatických herců.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Tohle má být reálný obraz? Nejvtipnější je, když nám Anglosas s Frantíkem předkládá, jak škaredé to tehdy bylo v Moskvě. Jako film je to zábavné a mrazivě děsivé při všem tom zabíjení. Realita ovšem byla samozřejmě poněkud jinde. O Stalinovi bylo napsáno hodně, ale tupému člověku ovlivněnému západní propagandou těžko podáš reálný obraz té doby, protože ten se bohužel ztratil pod nánosy lží a ohýbání pravdy ve prospěch druhých. Propaganda přebíjená propagandou. Čert aby se v tom vyznal, jak moc velká zrůda ten krutý diktátor byl. Já mám narozdíl od zdejších Havloidních nadšenců načteno a za prostou indicii o Stalinově osobě považuji fakt, že po Stalinovi nezbyl žádný majetek, neboť ten člověk nic neměl, nic si nenahrabal, nic nezpronevěřil a o přepychu např. britské královské rodiny či jakéhokoliv západního velkého politika si mohl nechat jen zdát. Stalin: "Pokud to děláte tak, že vás bude nepřítel pomlouvat a výmýšlet o vás lži, pak to děláte asi dobře."

Mystery Men (1999)

Vynikající obsazení, několik velmi povedených frků a geniálních dialogů, sem tam dobře odvedená parodie na komiksy a skvělý Geoffrey Rush jako záporák. To vše bohužel totálně zabito nevyužitou dlouhou stopáží, nízkou koncentrací humoru a nedostatečně vypilovaným scénářem. Trapnost humoru je až to poslední, neboť film stojí za hovno už jako celek. A jaká to mohla být paráda, kdyby to neposrali.

Vivárium (2019)

Dal bych i za 4, jen kdyby nám tcůrci nabídli alespoň nějaké vysvětlení. Nemám rád příběhy, kde se něco děje a není ani zjevné co. Zajisté se jednalo o nějaký multidimenzionální prostor, ale všem to bylo jedno, i tvůrcům. Imogen je skvělá.

Plán útěku 2 (2018)

Tragické a naprosto zbytečné pokračování vynikajícího filmu. Působí to jako laciná béčková videoprodukce, která má bohužel navázat na áčkový velkofilm. Asi něco jako Titanic 2. Ten byl taky naprosto trapný a zbytečný, přičemž pouze názvem parazitoval na věhlasu prvního filmu. Tady bohužel skutečně hraje hrdina z prvního filmu, což je hanebné. Fakt moc hezky to nechal ten Sly potopit. Děsím se trojky.

Král ze Soho (2013)

Vcelku nuda, na to, jak je to prý ukrutně moc slavný Anglán. Filmařsky je to oproti takovému Lid vs. Larry Flynt naprostá slabota. Imogen je samozřejmě rozkošná, stejně jako obě ženušky pana podnikatele.

Moje borůvkové noci (2007)

Pěkný romanťák připomínající americkou nezávislou tvorbu. Hodně dobrých herců a zajímavé epizodky ze života. Na jedno podívaní dobré, ale více asi ani ťuk.

Po smrti (2008)

Pěkná umírací romantika s lehce depresivním tónem a chytře vymyšlenou pointou. Evandželína je kočka, ale z filmu si stejně zapamatuju jen ten kaktus, co kvete jeden den v roce.

Šípková Růženka (2011)

Taková artově poblitá hovadina a nadržené kurvičce, která si chce jen přivydělat na nový byt. Ta kurvička má tvářičku Emilky Zahnědlé, takže kočka. Její rozkošně drobné tělo a nenápadné poprsí s hezkými bradavkami jsou zde v hlavní roli, ačkoli si erotiky neužijete. Spíše jde o nechutné scény s nahotou, jakkoliv vypadá spící princezna působivě. Autorka je asi trochu narušená.

Stíny mezi námi (2018)

Hvězdičku navíc za překrásnou Bellu. Jinak je to takový šeivý průměr. Zápletka je málo vygradovaná a pointa předvídatelná, ale celkově nutno přiznat originalitu celkového námětu. Mě to prostě bavilo právě díky té originalitě.