Vampire Academy (2014)

Daleko zajímavější a zábavnější než všechny ty tvajlájty a podobné teenagerské capiny. Tohle má šmrnc a na nic moc si to nehraje. Snaží se to zůstat béčkem a je to svým způsobem kouzelné béčko. Ovšem stále je to capina a já musím tak vysoce hodnotit jen díky přitažlivosti dhampírky Zoey Deutch. Ta holka byla neskutečně zábavná, i když bohužel toho humoru tu zase tak moc nebylo a mohl by to být daleko lepší film, kdyby z toho udělali pořádnou prdel. Kdyby tam nebyly ty pěkné baby, tak to asi diváka zase tak nebaví.

Najednou jsme rodina (2018)

Další skvělá role pro Rose Byrne i pro otravu Wahlberga. Je to takový instantní návod, jak (ne)adoptovat skupinku cizích nevychovaných smradů. Taky je to docela násilná propaganda adopcí celkově a především, což je v USA žádoucí, násilná propaganda antirasismu a smíšených rasových párů a homosexuálních párů. Adoptovat musíme samozřejmě latinoameričany, abychom ukázali, že nejsme rasisti. Ano, je to taková politická agitace nového světového řádu, ale přesto se jedná o příjemnou komedii.

Wonder Woman 1984 (2020)

Po vynikající jedničce velké zklamání, ale i tak ten film miluju a ty 4 si rozhodně zaslouží, narozdíl od těch zbytečných kritik, které si nezaslouží. Gal Gadot je pořád kočka a hrát moc neumí, ale o tom ten film přece je (o její kráse, nikoli herectví). Kristen Wiig je taky kočka nebo spíš gepard a hraje to skvěle. Pedro Pascal je herecky na vrcholu kariéry a celý film si krade pro sebe. Paní režisérka svůj výkon z jedničky nepřekoná asi už nikdy v životě, protože to asi nebude zas taková režisérka a jednou jí prostě cosi vyšlo. Ale i tak je to skvělý film, pokud na něho budeme pohlížet jako na osmdesátkovou lacinou komiksárnu. Z tohoto hlediska si utírá zadek jak prvními Batmany, tak především trapnými Supermany. Ano, WW84 je o dost horší film než Wonder Woman, má ubohý scénář a přímo naivně nedokonalou pohádkovou zápletku, stupidní laciné finále a o dost slabší hudbu. No a co? Pořád je tam Wonder Woman a pořád je to zábava. A když se zjeví s křídly ve zlaté zbroji, tak jen valím bulvy a chci to vidět zas a znova. A o tom to je. Jo a za ten působivý olympijský amazonský začátek si to zaslouží snad i těch 5 hvězdiček.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Za skvělého Sokola a rozkošného Ramba musím tuto českou televizní kravinu lehce nadhodnotit. Tak trochu vykrádačka vynikajícího hollywoodského Hvězdného prachu a tak trochu nezáživná ubohost české tvorby. Přesto pobavilo.

Šťastný nový rok (2019)

Jedna hvězda za vynikající scénu s medvědem a jedna za okouzlující Táňu. Jinak je to další česká ubohost. I když z těch všech českých ubohostí je to jeden z těch povedenějších pokusů o film.

Špinavý trik (2013)

Herecký koncert v dobře natočené podvodnické seanci, která však nemá krom výstřihu Amy Adams co nabídnout. Za ty herce to však stojí a rozhodně to i pobaví. Jeden lepší než druhý a pak se tam zjeví bůh De Niro ve své další milionté mafiánské roli a vy se prostě musíte usmívat, i když je to proklatě napínavá a děsivá scéna. Jeden z těch velmi zajímavých filmů podle pravdy, ale pořád v podstatě nuda, jelikož podle pravdy to nemůže být nikdy taková prdel, jako když se scénáristé utrhnou z řetězu.

Cooties (2014)

Ty dětičky mají nějaké breberky. Ideální film pro lidi, co nemají rádi děti. Jinak je to jen podprůměrně blbý horor s několika skvělými vtipy. Být to více zábavné a ujeté, tak to mohla být pořádná prdel.

Vládce Paříže (2018)

Syrové a atmosféricky dokonalé. Nemám, co bych vytknul. Snad jen ze začátku trochu nudnější rozjezd příběhu, ale jakmile stojí Vidocq u toho regálu se spisy a machruje, že ty spisy s největšími zločinci přemístí nahoru do té prázdné police zatčených... Pak je to prostě jízda. Držel jsem mu palce až do posledního záběru, kdy nonšalantně odkulhal mezi historické legendy. Jeho husarský parťák byl taktéž velmi sympatická postava a jeho znepřátelený kdysi parťák na útěku, to byl psychopat k pohledání, z jehož pohledu mrazí. Ženská část obsazení přímo okouzlující - Olinka i Freya Mavor potěšily. Skvělé hudební podbarvení a dokonalé kulisy a kostýmy vás vtáhnou díky vynikající kameře do příběhu a nepustí. Myslím, že tak dobrý historický film Frantíci dlouho nenatočili.

Co děláme v temnotách (2014)

Představte si Rok Ďábla, akorát ne o nějakých českých muzikantech, ale o opravdových upírech. A vypadalo by to asi jako tahle novozélandská prča. Živí mrtví to sice nejsou, ale prdel je to místy řádná. Dal bych i za pět, jenže občas se to vezlo v takovém nudném tempu a byla tam hluchá místa, která bych radši vyplnil nějakým tím ujetým humorem. Ty frky, co tu jsou, ovšem stojí za to. Perfektní parodie takové té tradiční britské dokumentaristiky.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Jennifer Garner je rozkošná a Matthew sympaťák, co táhne celý film. Samozřejmě Michael Douglas jako nadsamec. Potěší též střelená Emma Stone. Nadpřirozená zápletka je originální a povyšuje tuto přeslazenou romanci o napraveném obšoustovi někam do příjemnějších rovin. Je to zábavné a není to moc dlouhé. Co více si můžete přát od romantické komedie?