Špión, který mi dal kopačky (2018)

Na komedii nečekaně mnoho mrtvol a krve. Krom povedených akčních scén to i pobaví. Mila je tradičně příjemná, ale o zábavu se stará hlavně kolegyně. Kate McKinnon má rozhodně potenciál být větší hvězdou. Místy je to skvělý film, ale celek je takové nedotažené ženské nekonečně dlouhé cosi.

Smrtihlav (1998)

Jedna hvězda navíc za ten námět. Tohle je kultovní sci-fi a stejně jako Matrix znepokojuje šokujícím odhalením, že náš svět nemusí být tím, čím se zdá, a někdo manipuluje s naším vědomím. Bohužel narozdíl od Matrixu, zde je obsah nad formu, neboť forma působí zbytečně poněkud nudněji.

Zůstaň se mnou (2014)

Duchařina, která zaujme především díky Chloe. Zvraty v nemocnici jsou zde skutečně velmi bolestivé i pro diváka. Celkově jde však spíš o takový ten dívčí pubertální příběh o nerozhodnosti, lásce a budoucnosti. Jedním slovem: nuda.

Sweet Country (2017)

Tak nevím, jestli to bylo nudně depresivní, nebo jen depresivně nudné. Jako taková názorná ukázka anglosaské lidskosti to poslouží úplně stejně dobře jako western o vyvražďování Indiánů, neboť Anglosas v USA je stejná svině jako Anglosas v Austrálii. Jo, mají ti Angláni být na co hrdí. Během půl století se jejich přístup z "Negři jsou zvířata" změnil na multikulti masírovaní o tom, že jen na černých záleží. Zrovna tato anglosaská zvěř nás dnes bude poučovat o tom, co je rasismus a jak je špatný. Svět se v prdel obrací, ale zpátky k filmu. Je prázdný a je úplně na hovno, narozdíl třeba od takové špičkově natočené Austrálie.

Miluj mě, prosím (2004)

Neromantická romance, která je zajímavá především tím, že jsou tu holky z Tróje. Když jeden ojede Briseovnu i Helenu, tak to je fakt nadsamec. To se nepodařilo ani Achilovi. Což o to, holky jsou to pěkné, ale raději bych je viděl v nějaké příjemné komedii, než v takovém rádoby mysteriózním dramatu s takměř Shakespearovskou zápletkou.

Sázka na favorita (2012)

Rebecca Hall je kočka k zulíbání. Catherine kdysi kočka byla. Bruce je Bruce. Na tento film se nesmíte dívat jako na komedii, protože moc vtipné to asi není. Musíte se na něho dívat jako na takový zajímavý manuál o životě sázkových magorů natočený podle pravdy.

Sněhurka (2012)

Lily Collins je rozhodně pěkná Sněhurka, ale nahradit trpaslíky liliputy mi nepřijde jako dobrý nápad. Nějak se v tom ztratila ta pohádkovost postav. Celkově je to slušná fantasy pro děti. Indický režísér si neodpustil na závěr klasickou hudební indickou vložku, ale ta příšerná popová hudba nezabila jen tu vložku, ale i celý film. MTV hnus na závěr? Děkuji, nechci.

Paříž počká (2016)

Nestárnoucí Diane Lane v růžovoknihovničkovém balení pro postarší ženy. Těžko snesitelný film, jehož snesitelnost spočívá výhradně na sympatiích stále svěží a přitažlivé Diane. Nenadchne a nedonutí vás pustit si to znovu. Instantní romantika pro starší a pokročilé bez vyvrcholení a humoru.

Božská Florence (2016)

Taková suchá anglická absurdní tragikomedie. Poslouchat Merylku, jak zpívá jako vyšinutá kráva bez špetky hudebního sluchu, to je opravdu zábava, ale na 111 minut dlouhý film to vskutku není dost.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Česká filmařina je hrozná bída a toto je bohužel dalším příkladem, ačkoli se jedná o jeden z nejlepších českých filmů. Hrozně moc by to chtělo být Přeletem nad kukaččím hnízdem, ale Forman to není. Ta režie je takřka amatérská a působí to jako obvykle tak nějak televizně. Jako motivační film pro alkáče je to super, jako odrazující film pro mladé taky, ale jako film celkově je to prostě jen taková nezáživná televizní inscenace. Bez Duška by to bylo o ničem a bez Duška by tam nebylo ani tolik potřebného humoru. Duškova postava tomu dala koule a mysteriózní rozměr.