Iron Sky (2012)

Nemôžem uveriť, že niekto skutočne natočil takúto kravinu. Je viac ako cítiteľné, že sa nejedná o americkú produkciu. Vtipov na "perfektné" USA tam bolo totiž až príliš a pri niektorých som sa nemohol prestať chechtať. Výbuchov smiechu tam bolo viac a aj keď si tento film nezaslúži viac ako tri hviezdy, ja sa jednoduchom nebudem krotiť. Brutálny vodvaz, ktorý nedáva zmysel.

Ochránce (2012)

Statham dýcha Segalovi na krk. V jednom filme mŕtvol ako za vlády Mao Ce-Tunga. Zlomené ruky, krky, nohy, prestrelené hlavy, Rusi a Číňania. Proste hodina a pol neviazanej akcie, ktorá vašu myseľ nijako nepotrápi a dovolí vám zrelaxovať. Ak však máte záporný postoj k násiliu... nechajte si to radšej pre seba. Inak môže prísť Statham odstreliť vám kotrbu :)

Hrůzná minulost (2012)

Jeden z lepších hororov poslednej doby, ale rozhodne nie najlepších. Tento film mi dal veľa. Naučil ma napríklad, že ak chcete niekoho pripútať k rúre, priviazať ruky je príliš staromódne, a preto použite radšej vlasy. Tiež som zistil, že ak by som raz chcel vidieť ducha, tak pravé miesto kde hľadať bude street view v google maps. Ale inak vážne slušný horor, ktorý má pár krát zachytil nepripraveného a vybafol na mňa, že som takmer sral bobky. Trochu ma mrzelo, že duch začal šarapatiť už tak skoro a nemohol som si vychutnať tu atmosféru z neznámeho. Inak som veľmi spokojný.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Špionážne thrillery, kde každý nájde každého podľa čipu, ktorý mu do riti voperovala CIA, keď mal tri roky, nie sú moja šálka kávy. To je fakt. Avšak Denzel je Pán Herec, a preto som si onen kúsok poriadne vychutnal. Okrem špičkových výkonov sa nám ponúka poriadna dávka akcie, pif sem, pif tam a občasné búm! Paráda! Bavil som sa, fajný film. Bodaj by sa takých viac točilo.

Grimm (2011) (seriál)

Tak som čakal a čakal kedy to konečne naberie grády. Nie začiatkom série, nie v strede a záverečnou časťou mi na tvári nabehol skalný pokerface. Jeden zo slabších seriálov, chaotický mix Once Upon a Time a Supernatural, kde lovel príšer neloví príšery a z rozprávok dostaneme akurát citát na začiatku dielu. Tiež nechápem, prečo musia všetky tie zrúdy vyzerať na jedno kopyto. Okrem toho ako stupídne to pôsobí, je to inak celkom slušný kriminálny seriál. Možno druhá séria pridá na tempe a všetko bude ako má byť.

Jump street 21 (2012)

Musím povedať, že hodnotenie môže byť neobjektívne nakoľko som nemal pri sledovaný oného kúsku práve najlepšiu náladu. Pravda je taká, že som z toho nebol bohvieako očarený. Pár krát som sa uškrnul popod nos, ale žiadne brušné záchvaty sa nedostavili. Ako komédia na večer, oproti ostatným Americkým sračkám, obstojná. Záverečná prestrelka zábavná, len ma trochu udivilo ako nikomu nikde neprekáža, že sa okolo nich strieľa (ale v tom je asi tá komédia). Moje výsledné hodnotenie sú slabšie tri hviezdy, poletujúce na hrane s dvoma. Ale ako som na začiatku podotkol, nebol som v najlepšej nálade.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Rodinná chuťovka, ktorá však pre mňa asi nemala ten správny nádych, keďže som ju pozeral sám. Musím pochváliť pár skutočne vtipných momentov, kde som sa smiechom chytal za brucho. Dwayne Johnson a.k.a The Rock predstavil svoj talent v speve a tiež vcelku obstojné herecké umenie. Sám sa neviem rozhodnúť, či kariéra Peytona má nejakú perspektívu alebo by to mal zabaliť. Film určite nikoho neurazí, je to rozkošná podívaná, ktorú si o desať rokov kľudne pozriem znova. Skôr nie...

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Perfektný fílmik, ktorý vo svojom žánre nemá až také veľké zastúpenie. Chvíľu som rozmýšľal, kedy som naposledy videl podobnú vec a musím povedať, že skutočne neviem. Dobrodružný príbeh plný akcie, bitiek, skákania, všakovakých potvôr a neviem čoho ešte. Je to taká rozkošná love story, kde ide o záchranu princeznej. Niečo ako Prince of Persia, ale na Marse. Dve hodiny mi zbehli ako voda a veru musím povedať, že by som pokojne bral ešte ďalšie dve :)

Nezvaní hosté (2011)

Vzhľadom k hodnoteniu som čakal otrasnú slabotu, ale na moje prekvapenie som zhliadol veľmi solídny a atmosferický horor/thriller. S týmto námetom by sa dalo robiť skutočne veľa a viem si to predstaviť ako dobre napísanú poviedku. Celé to brzdí trošku slabšia réžia, čo je škoda. Clive Owen, aj keď nepatrí medzi najznámejších hercov, mne osobne vždy sedel a je mi dosť sympatický, preto som sa nakoniec aj rozhodol filmík zhliadnuť. Ľutovať neľutujem, ale ospevné balady skladať tiež nebudem. Ak patríte k atmosferickým nadšencom a nemáte problém s pomalým rozbehom (a ešte pomalším finále), tak smelo do toho :)

Truth or Dare (2012)

Strašne natočené céčko s, podľa mňa, najhorším plotom všetkých čias. To už čo bolo? Zle, cakum-prásk! Očakával som solídny thriller dostal som otrasnú vyvražďovačku, nudnú ako prasa, kde sa celý čas nič nedialo. Hádajú sa o sprostej pohľadnici, niekto umrie a opäť to isté. Herci boli strašní a až na smačný anglický prízvuk, ničím zaujímaví. Ak teda máte nejaký filmový vkus, tomuto sa vyhnete.