Nákaza (2011)

Očakával som nudný katastrofický film bez štipky akcie a napätia. Očakával som dobre. Počas prvej polovice filmu som bojoval s tým, aby som nezaspal. Žiaľ ani zverák na očné viečka by mi nepomohol a druhú polovicu som už fakt nezvládol. Neskôr som si dopozeral happy ending, aby som zbadal, že všetko dobre dopadlo. Sme šťastní, juhuu. Film bol zlý po všetkých stránkach. Hudba bola príšerná, nakoľko tam ani nebola. Herecké výkony hodnoť je ťažko, keďže väčšinou sa tam len všetci potia a chrčia. Celé si to viem predstaviť možno tak na markíze po obede, kde takéto hovadiny s radosťou vysielajú.

Victim (2011)

Presne tak, ako som očakával. Ďalšia dlhá a nudná dráma, v ktorej padol jeden výstrel(aj to nechtiac), čo jej zjavne dalo právo nazývať sa akčnou. Celý čas sa tam prakticky nič nedialo, sledovali sme úbohých černochov, ktorí boli nútení životom kradnúť a na záver sme dostali jednu srdcervúcu básničku a tragickú smrť. Áno, koniec bol dobrý, ale to je asi tak všetko.

V/H/S (2012)

Film, ktorý by sa dal pokojne nazvať poviedkovým found footage. ´Musím povedať, že opäť zase niečo originálne a doposiaľ nezastúpené. Režiséri dokázali, že aj z found footage žánru sa dá stále ešte vyťažiť mnoho. Je pravda, že línia na pozadí, ktorá mala dávať zmysel poprepájaniu jednotlivých kaziet(poviedok) úplne zlyhala, no aspoň zvyšok filmu je plne funkčný. Dočkáme sa päť príbehov, v ktorých nájdeme takmer každý žáner hororu. V/H/S teda funguje ako skvelá hororová antológia. Máme tam všetko od duchov, cez zombie, až po vyvražďovačky. Samozrejme času nie je na zbyt, preto sa ide hneď na vec. Kto to rad zhurta, nech si pokojne prihodí ešte jednu hviezdu.

Tajemný muž (2012)

Ja neviem. Možno to skutočne je dobrý film, lenže som pri ňom zaspal tri krát po sebe a pozrieť to štvrtý krát už silu nemám. Strašná nuda a dementná zhátlanina.

Chata v horách (2012)

A to som sa tomuto filmu vyhýbal kvôli názvu. Znel tak neoriginálne, že som na celý počin takmer zabudol.Takmer. Opak bol však pravdou a film to bol teda originálny až nad plán. ÚZASNÉ! Nečítal som si vopred žiadne recenzie, žiaden obsah a nepozeral trailer. Predstavte si teda moje prekvapenie, keď sa mi dostavilo tohto geniálneho mišungu. Z počiatku som mal dojem, že sa jedná o obyčajnú hororovú komédiu (nenechajte sa zmiasť popisom žánru, vtipu je tam viac ako v Diktátorovi), no ako sa vyvíjal dej zostal som v nemom úžase. Mal som dojem, že najprv sa bude jednať o základ pre pokračovanie, možno hororovú sériu, no opäť som sa mýlil. Tento film ma jednoducho nenechal domyslieť si, čo sa bude diať. Uvidíte tam všetky šelmy z castingu Supernaturalu, komplex z Resident Evilu a krvi, že by ste ňou zaplnili celú priehradu. Skvelá zábava, skvelý film!

Havran (2012)

Dlho som rozmýšľal nad finálnym hodnotením. Hútal som a nevedel sa rozhodnúť. Nakoniec som išiel po troch hviedzach, pretože film predsa len mal svoje muchy (a bolo ich dosť), no napriek tomu to bolo viac než slušné. Edgar Allan Poe ako hlavná postava? Božské! Nehovoriac o tom ako strašne mám rád poéziu. Romantický autor Edgar Allan Poe bol génius, napriek tomu, že to bol ožran a feťak. Nejde o samotné hodnotenie kriminálnej zápletky, tá bola slabá. Ide o filmové znázornenie pochmúrnej doby, skvelé zachytenie Poa , ktorý bol na pokraji mentálneho a fyzického krachu, to bolo impozantné. Navyše zakomponovanie poetickej vsuvky do filmu, na to mám veľkú slabosť. Každý jeden, kto tu o zlomkrky nadáva, chodte si dať radšej pivo, keď neviete oceniť dobrý film ;)

Méďa (2012)

Tak som sa opäť raz bavil ako sa patrí. Presne takéto filmy z času na čas padnú dobre. Storyline je v štýle klasickej rodinnej komédie, no prevedenie je výhradne pre publikom dospelé. Vulgárny plyšový macko s vtipmi, ktoré vás drbnú o zem. To už hej! Žiadne záchvaty smiechu som síce nemal, teda až na thunder song, ale hodinu a pol som sa priblbo usmieval popod nos. Veľmi zábavné a dobre zrežírované. Mark Whalberg si u mňa už druhým filmom po sebe pekne šplhol. Seth MacFarlane ukázal, že vie natočiť aj skutočný film, nie len zhluk vtipov o tučnom chlapíkovi a jeho nepodarenej rodine.

REC 3: Počátek (2012)

V inom vesmíre by som tento film možno nazval dobrý, v druho zase zlým. Je to proste zombieovka ako sa patrí, aj keď to nie je [REC]. Očakával som found footage masaker, dostal som len masaker. Film by teoreticky mohol byť dobrým, lenže niektoré scény úplne strácajú logiku. Áno viem, že sa bavíme o filme plnom živých mŕtvol, ale prečo by postavy museli čumieť na všetko 2 minúty, kým sa konečne pohnú z miesta. Ja mať za zadkom zombie, tak bežím ako klobása pred Maďarom. Stupidná love story a bozky počas toho, ako hlavné postavy naháňa horda zombie, tomu tiež veľmi nepomohli. Nebyť vskutku zábavnej brutality (už som videl všeličo, ale vraždu ponorným mixérom, to nie), tak by som skončil na dvoch hviezdach. Názov Genesis je tiež pekne zavádzajúci, nakoľko sa dozvieme veľké makové. Stále však zábavná vyvražďovačka na dobrú noc. Ale zle, podotýkam ZLE, natočená. Veľmi zle.

Komando postradatelných (2012)

Nečakal som od toho nič, aj keď trailer ma trochu navnadil. Pred tým ako som film zhliadol, rýchlo som ho preklikal a popravde, myslel som si, že alebo umriem nudou, alebo zaspím. Našťastie som sa mýlil, skvelá akcia, ktorá tu bola už tisíc krát, ale nikdy neomrzí. Žoldnieri na neznámom ostrove, ktorému vládne samo-vyhlásený diktátor v rozkošnej uniformičke. Videli sme. Avšak to neustále bum-tresk mi zdvihlo po dlhej dobre náladu. Ak by sa niekto pomýlil, film nemá rovnaký názov ako staršia PC hra. Je len podobný. Možno reklamný ťah? :)

Silent House (2011) odpad!

Najprv som poupratoval, potom som si spravil niečo jesť, napokon som si sadol a ono to stále nebolo ani za polovicou. Tak som tej nudnej kravine dopomohol 5 minútovými skokmi. Strašný film. Vskutku strašný. Od kamery po herecké výkony. Kiež by niekto šmaril sekerkou po hlavnej postave alebo ju aspoň pohladil tankom po zátylku.