Deo webtoon : yego salin (2013)

Klasický ázijský skvost. Plno detailov na veľké, šikmé oči - pohľady doľava, dopravu, doľava, doprava, dozadu, dopredu, doľava a BAF! Presne to, čo som od toho očakával, ale v zábavnom balíčku klasického hororu som ešte aj dostal zaujímavú detektívku, ktorá sa dokázala skutočne zapliesť. A tých zápletiek tam fakt bolo neúrekom. Konečne raz po dlhej dobe fakt dobrý film. Herecké výkony na úrovni a príbeh zaujme. Trochu mi vadí, že keď sa nad tým na konci trochu zamyslím, filmu chýba akákoľvek logika. Ale nakoľko sa jedna o horor, môžem mu to odpustiť.

The Taking (2013) odpad!

16 minút. Toľko som vydržal pozerať túto ober-epickú sračku storočia. Nejaký wannabe režisér si zohnal wannabe hercov a vytvoril... no.. toto. NEPOZERAŤ! Nejedná sa o film.

V zajetí démonů (2013)

Alebo keď Vám jeden film zostane v pamäti dlhý čas. Je tomu už niekoľko mesiacov, čo som ho videl a chystám sa na druhé kolo. Ako hororovému geekovi mi nič iné neostáva. Po desiatkach fádnych béčkovych sračiek so štipkou originality alebo hereckého umenia prišiel na scénu opäť raz jeden majster. Po Insidious ďalšie mrazivé prekvapenie.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Zase raz film, ktorý mi fakt sadol. Pozor, nie je pre každého. Jednoducho sa ponoríte do tej atmosféry alebo budete pri obrazovke trpieť a stonať. Ja som sa našťastie ponoril do deja, vychutnal si 50. roky, Emmu Stone a klasické prestrelky. Neočakávajte hlboký dej a myšlienky. Ak by som mal ísť skutočne do hĺbky, musel by som ísť s hodnotením dolu a to nechcem. Čistý guilty pleasure.

Drsňačky (2013)

Nedeľná komédia súca tak akurát pre Markízu. Tri hviezdy dávam z úcty k Sandre Bullock, pretože sa jedna o schopnú herečku a možno sa len potrebovala vyblbnúť v debilnej americkej komédii. Už si poriadne nepamätám, o čom bol dej. Skoro mi na rozum nepríde žiadna scéna okrem nejakej tučnej ženskej, ktorá mala v chladničke raketomet. Bullock ho nepotrebuje, tá je stále raketa sama o sebe (If you know what I mean). V každom prípade sa aspoň nejedná o film, v ktorom som musel preskakovať pasáže. Práve naopak - v konečnom dôsledku som sa celkom bavil. Slabučké tri.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Skvele strávený čas pri niečom, čo ja osobne považujem za masterpiece desaťročia - možno aj storočia. Niečo takéto sa skutočne nevidí. Skvelí herci, skvelé - fakt úžasne zahraté a zrežírované. Každá časť Vás priklincuje ku stoličke a všetko to vedie k famóznemu finále, ktoré Vás donúti kričať blahom. Áno, jedná sa o seriálove nebo. Uvidíme, čo sa vykľuje z ohláseného Spin Offu - Better Call Saul.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Veľmi silné 3 hviezdy! Skvelá šou, perfektné natočený a zábavný film, na ktorom mi však vadila istá prehnanosť. Akoby nevedeli, či chcú ho spraviť zábavným, vážnym - dramatickým, alebo mysterióznym. Rozhodne tu nájdeme množstvo silných hercov, ktorý vedia, ako zahrať svoje role poriadne a na úrovni. Príbehy spolu dokonalo ladia, nedovoľujú nám naviazať sa na jednotlivé postavy, ale na mestečko ako také. A verte mi, keď tých 112 minút uplynie, bude Vám ľúto, že sa Pawn Shop zatvára.

Dark Touch (2013)

Tuho som rozmýšľal nad jednou alebo dvoma hviezdami, ale nakoniec som sa rozhodol, že sa budem držať svojho pravidla. Ak pri filme nezaspím - dostane aspoň dve. No, nezaspal som. Akým zázrakom, to neviem. Zo začiatku vysoké tempo, pekná atmosféra a od razu nič. Film ma chabých 90 minút a ja som sa trápil ako na trestnej lavici. A navyše to malé urevané dievča ma fakt nehorázne iritovalo. Za mňa veľké sklamanie, zjavne Marina nemá ten šmrnc, ktorým by naštartoval svoju kariéru - respektíve natočil niečo, čo sa dá pozerať.

Stážisti (2013)

Musím povedať, že som bol zarazený niektorými reakciami tunajších užívateľov. Ale úplne im rozumiem, ja - ako mladý človek, viem presne, o čom tento film bol. Nikdy sa nevzdávať, nasledovať svoje sny a veriť v to, že život vie aj dávať a nie len brať. Pre starých, plešatých a tučných písalkov, ktorí majú na krku decká a škaredé manželky je táto časť života fuč. Už nemôžu snívať o tom, že budú úspešný, že si nájdu krásnu ženu a kúpia si veľkú vilu, ale pre nás, ktorí sme sa nevzdali svojich snov je tento film inšpiráciou na to, že stačí tvrdo makať. Z pohľadu spracovania sa fakt jedná o príjemnú, možno rodinnú, záležitosť. Nemám rád komédie a nakoľko ma to udržalo hore ešte o druhej v noci - rozhodne odporúčam.

Jako za starejch časů (2012)

Starí chlapci to stále vedia. Zakladať hodnotenie na ich hereckých výkonoch, bolo by vyššie. Ale s rukou na srdci musím povedať, že scenár bol napísaný trochu nudne. Stále som čakal, kedy sa to celé rozbehne a ono sa to nie a nie... A keď prišla konečne scéna, ktorú som považoval ja za zápletku, tak naskočili titulky. No nič, nejednalo sa o akčný film, ale o komediálnu drámu. Bolo to fajn. Malo to šmrnc a humor. Ale s týmto nápadom sa dalo popracovať aj oveľa lepšie, čo je škoda, pretože takéto hviezdy sa stretnú len z času na čas.