Pathaan (2023)

Proč jen tři??? Protože to jejich neustálé "machrování" angličtinou. To si fakt nedají s tím pokoj?? PROČ proboha musí dávat světu najevo, že jsou IN, když co věta to mišmaš hidštiny a angličtiny. ANO - není nutný neustále dávat najevo, že i v Indii se dá domluvit anglicky. Takže proto jedna červená dolů. A za co ta druhá??? Za to šílené "přehánění" (ale to už Indové tak nějak mají v krvi, takže TO jen tak z nich vymazat nepujde). Když teda pominu tyhle dva "nedostatky" tak ano - nebylo to špatný koukání. Akce stíhala akci, "bollywoodské taniny" bylo v rámci snesitelnosti, občas nějaké to jiskření, avšak bez zbytečných "postelových scén" (to s tou "důchodkyní" jsem nemyslel :-))). Jinak herci celkem sympatáci, bez zbytečné "nákazy" rasovou rozmanitostí. Takže nakonec by chtělo zvolat "At žijou východní filmaři" (o Indii ani tak nejde ;-)) , že jsou ještě místa, kde neřádí ani neštovice, ani "hollywodský mor".

The Last of Us - Vydržet a přežít (2023) (epizoda)

Tak tu máme zase hluchoněmé dítě. To fakt bylo nezbytně nutný tam cpát zase nějakou "anomálii" ?! Co přijde dále?? autista? dejchálek? vozíčkář? ...začínám mít pocit, že tento seriál je nezvykle nadhodnocen.... Asi nedostatek "konkurence"... Navíc mám pocit, že se tam čím dál tím víc žvaní, než dělá. Nevím... ale co jsem dostal "varování" od kámoše, co hrál hru, podle níž je tenhle seriál natočen, tak prý se TO bude kvalitativně zhoršovat a druhá série prý bude totálně o H***. Takže se máme na co těšit kužátka. Pozitivum nakonec: zachránilo to finále, kdy se konečně zase něco dělo a při níž byl hluchoněmec "vyřazen ze hry". Tak chvála bohu ;-) a doufám, že nepřijde něco horšího...

The Clearing (2020)

No... celkem by se dalo říct, že to zas tak špatný nebylo. Ručičky, hlavičky, nožičky lítali, kuchy-kuch tam bylo dostatečné, akorát si řikám, že měl to ale štígro, že ho žádný zombík nepokousal ;-) Stejně to vypadalo i s jeho neutuchající energií. Jako rval se jako tygr, to joooo, ale KDE pořád bral na to sílu?? Tejden (či jak dlouho) o deštové vodě a něco málo k jídlu, a k tomu započteme nedostatek spánku, bo pořád mu na ten karavan někdo bouchal, dožadoval se vstupu... atd. No a ted zápory: 1) kde se vzal, tu se zval nějaký vir. Nikdo nevysvětlil odkud; 2) od kdy jsou zobíci takový rychlíci?? 3) byly noci, kdy zombíci nedali pokoj a pak tu máme dny, kdy bylo až podezřele "ticho"... To jako zombíci odpočívali?? Já měl za to, že to u zombíků jaxi nehrozí ;-)) 4) holčina asi skautka, či co... celkem nerušeně se potulovala kolem místa dění až nakonec si vyšlápla na vrcholek kopce, kde nerušeně bivakovala. No a tak jsme u konce. Pozitivum na tom bylo: žádnej teplouš, žádnej autista, žádnej asiat a černochů poskrovnu (navíc hlavní hrdina byl běloch ;-)) Být to obráceně, tak bych šel s hodnocením podstatně níže.

Moonfall (2022)

Jako jo... v dnešní relativně neplodné době je každý divák rád za nějakou tu nálož akčna s vesmírnou tématikou. Sice blbostí až na půdu, ale dle úsudku se to nebere ani vážně. Spíše pradávných astronautiků, kteří vědí jaxe věci mají (t.j. vesmír je DUTÝ !!! pozor kužátka !! a uvnitř je mega reaktor s kolama) a za každých okolností potvrzují, že bůh vlastně je mimozemská entita. A tak v tomto duchu běží celý film. Vesele ve vesmíru bouchají asteroidy (až uši zaléhají), pořád tam něco hoří, či alespon jiskří a nakonec kdo by to byl řekl, uvnitř měsíce je vzduch !! No.... tak a to by jako spojlery mohlo stačit na to, abychom si udělali o tomto dílku obrázek ;-). I přes povinnou rasovou rozmanitost a nadřazenost černé rasy musím uznat, že alespon tam nebylo takových hluchých míst, neprobíhaly tam žádné "flešbeky", milostné linky, ani patetické kydy US prasidenta nad hvězdnatým hadrem. Samozřejmě nesmíme zapomenotu na hepyjend. Měsíc se "srovnal", svítíčko se rozslunilo, všichni se radují a život jde dál. Jak při narození KimČongČuňa na hoře Pektusu v KLDR :-D

Neviňátka (2021)

Mohl bych dát víc, ale za to násillné multiKulti srážím 1*, dále za zbytečnou délku. Sice se řiká, co se vleče - neuteče, ale tady byly některé pasáže příliž natahovány. Jinak co se týče námětu, tak to špatný nebylo. Hudba navozovala hutnou atmosféru, ale ta bohužel byla degradována tím zbytečným natahováním. Představitelka Anny to zahrála výtečně !!

Čung_E (2023)

Čongové (teda Korejci.. ale ti jižní samozřejmě;-)) se nezdají a celkem slušně našlápli tento rok na sci-fi vlnku. Ano... je to ásie, takže případný "humor" musí evropan brát poněkud "s nadhledem". Nicméně pokud se zanoříme do celkového děje, hrou na psychiku a celkově na situaci, (kdy existuje možnost žití i po životě - avšak za TO se poněkud "krutě" platí, tak musím uznat, že každého alespon trochu citově založeného diváka, některé momenty fakt nenechají chladným. Film má co nabídnout, v podstatě žádné hluché místa tam nenajdeme, má to spád... zkrátka něco co divák očekává. PS: jak už bylo zmíněno - pointa s malou panenkou je fakt psychologický brutus...

Zámek a klíč - Drama až do konce (2021) (epizoda) odpad!

Tak tento díl mě celkem vytočil chováním těch hlavních protagonistů (2x mládež, 1x dítě a 1x DOSPĚLÁK, kteří se nezmohli na "jednuho" teenagera. Jako já už myslel, že "tuho" konečně dostanou zpět do studny a ono zase nic... dokonce jim pláchane!!! No nic.-... zcela otráven jsem si řekl, že na třetí sérii si dám zase nějaký ten čas odstup (než to nasrání pomine).

Avatar: The Way of Water (2022)

I přes všechnu tu podívanou (s minimem hluchých míst) trvajíc přes 3hod je nutno se na Avatára 2 zaměřit optikou realismu. Prostě nevím, CO trvalo Kameronovi pomalu 15let, protože výživnější "jedničku" rozhodně nepřipravoval v devadesátkách (už jen z toho důvodu, že tehdá nebyla triková scéna na dnešní úrovni), svým způsobem "zkopíroval", akorát, že se jednalo o vodu. Máme tu "klona" drsnáka jenerála (sakra.. to se to "lehce" generují záporáci, když je stačí prostě naklonovat), kterýmu jde v podstatě o pomstu a proto se vydá s plejádou malináků opět na Pandoru. Zajímavé přitom je, že všichni (ovce) následují "baču" bez ohledu na případné oběti (přitom v prvním dílu šlo o "vytěžení" planety a nyní jen o pomstu jednotlivce). No dobře... Dále tu máme "nebezštany", kteří si tu tak nějak loví jakýsi veddliby pro jakousi hmotu z mozku (asi jako u nás pytláci vs sloní kly), avšak toto je jen taková "nevýznamná odbočka". Ale co nejvíce asi zamrzí jsou ty až neuvěřitelné "náhody" během filmu. Jako ono je tam tisíc veddlib a zrovinka tu jednu z tisíce si veddlibáři vyberou a zrovna tahle pak zavede veddlibáře i s armádou jednoho na 1 a 1000tý ostrov, kde se jako napotvoru skrývají Skaliouci. A nelibost č.2 je bohužel závěr, který může být -spouštěčem- pro další díl. (nějak mi ucházel DŮVOD, proč ....) . Vzhledem k tomu, že jsem se zařekl (kvuli tomu zbytečnému oddalování premiéry) návštěvy IMAXu, tak viděno z pohodlí domova v kinovém vydání (avšak ve velmi slušné kvalitě). Možná.... ale to je diskutabilní... se možná ustrnu a do IMAXe nakonec ještě zajdu, protože 3D potenciál to má.

Black Site (2022)

Bud jsem už moc náročný, nebo se čím dále tím více točej jednoduchý, přímočarý (ale hlavně!) heroický akční filmy o neohrožených trvrdácích (v tomto případě tvrdaček), který zkrátka "udělají pořádek" (a to nejen v CIA,FBI,WhiteHouse). Ne... bylo to strašný, hloupý (možná asi tak fungují amíci marináci ;-)) a celkově relativně nelogický... (ta já teda nevim, ale když už někde ARMY zbuduje super tajnou základnu někde v poušti, kde uchovává citlivý data... tak samozřejmě tam nebudu dělat věznici pro arabáče... to dá rozum, ne??? No... jak kde ;-)). Jedno + za absenci asiata/ky ; teplouše; astmatika; osmého pohlaví a druhý + za trochu toho násilí ;-) Jinak... na torrent dobrý, ale vyhazovat za lupen 250 by se mi za to asi nechtělo.