Poslední polibek (2006)

Tenhle film mě dostal jako dlouho žádný, řadím si ho do skupiny s Before sunset a Before Sunrise, Love Actually atd. Co se týká Zacha Braffa, jedna skupina ho nesnáší a druhá ho považuje za výborného herce - já se od dob Scrubs a Garden State řadím do té druhé.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Výborně jsem se bavila. Všichni si můžou svoje kritiky a připomínky strčit někam, protože tohle byl přesně ten Indy, na kterého jsem se těšila jako malá. Vtipné, odsýpající, retro, po čertech zábavné. Není co dodat. A syndrom přiblblého úsměvu (Matty) mě také potkal.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Rozkošná Marylin v krásných šatech, vtipná spoluhráčka a slintající pánové. A hlavně diamanty, nejlepší přátelé žen :-).

Procitnutí v Garden State (2004)

Zvláštní, mám po dlouhé době po shlédnutí filmu rozporuplné pocity, které oscilují mezi 2 až 4 hvězdičkami. To se mi běžně nestává. Nálada a téma snímku mě nadchly, zpracování již méně. Takže jsem se přistihla, jak při některých scénách téměř slzím a při jiných se znuděně koukám kolem. Tož zlatý střed, pokud se to časem nerozleží a ručička na miskách vah něco nezmění.

V Bruggách (2008)

Tak tady si mě debutující režisér namazal na chleba. Zatím nejpříjemnější filmové překvapení roku. Čekala jsem úplně něco jiného (jakousi další variaci na Pulp Fiction, humorné hlášky a vtipné zvraty, prostě klasickou britskou jízdu alá Podfuck), ale ve finále došlo na výborné překvapení. Pomalu gradující dramatická zápletka, s výborně napsanými a zahranými postavami, které se postupem času opravdu zavrtají pod kůži. Miluju totiž Colina v těchto drsňáckých rolích a s fajnovým irským přízvukem "Fukin lojv! Fukin Brůž!" Když se potom takový chlápek složí a vede až filozofickou debatu nad opravdu závažnými tématy, a přesto zůstává lidský a nepřehrává, to je prostě zážitek. Prostředí města bylo neuvěřitelné, takže pocitově se film vnímá úplně jinak než by tomu bylo např. při záběrech z Londýna. Skvěle podané střídání nálad by vydalo na samostatný článek, nicméně celým snímkem se táhne jistá melancholie sem tam šmrncnutá černým humorem. A o čem že to tenhle ve své podstatě velmi komorní film vlastně je, to se běžte podívat sami, stojí to za to.

Vydržet se ženou (2007)

Film s úvodem, který vás bez většího zasvěcení vrhne přímo do dění - a je tak vtipnou paralelou prožívání dané situace hlavní postavou. Bez varování se v jeho životě objeví žena, která zamává s jeho dosavadními jistotami a donutí ho se zamilovat. A pak už se jedná o sled milování - hádka - rozčarování - milování - rozchod - milování - hádka - usmíření, atd atd. A nakonec vše dopadne úplně jinak. Je to vcelku vtipná ukázka, čeho všeho jsou lidé ve vztahu schopni, i když dost často ten úsměv zhořkne. Dokonalá hudba je velké plus.

Dr. House (2004) (seriál)

Ze začátku na plný počet hvězdiček, ale pak se to postupem času nevyhnutelně opakuje. Nicméně i po letech se ráda na jakoukoliv epizodu podívám.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Další hodně povedená záležitost. Jak má pan člověk stíhat chodit do práce a koukat na "kvalitní díla světové kinematografie" ? :-) 90% protože některé díly nejsou dobré a když porovnám stoprocentní vyváženost u HIMYM tak za 5* to nebude.

Božská Julie (2004)

Božská záležitost. Celou dobu si říkáte, že je to jen takový vcelku dobrý film, ale konec vše postaví do nové dimenze. Strašně mi to připomínalo ještě jiný film, ale pořád si ne a ne vzpomenout jaký..

Paříži, miluji Tě (2006)

Moc pěkné pokoukání na mé milované město, nicméně občas mi škublo v oku a tak to za pět tentokrát nebude. Vyhodit šílenost s kadeřníkem, plus nestřídat nálady tak zběsile - jeden si chce chvilku ponechat dojetí a nelekat se hned při pohledu na upírku - a mohlo to být dokonalé.