Popelka v teniskách (2016)

Zase další odpad s touto tématikou, že to ty američany stále baví. Aspoň, že dokážou z těch svých milionů zbytečných lidí, vybrat krásnou herečku. 10% za hlavní protagonistku

Rivalové navždy - bitva o tenisky (2015) (TV film)

Již několikrát jsem se během života přesvědčil, že TV produkce s neznámejma xichtama a hereckou bídou, která válí maximálně v trapných seriálech své země, dokáže docela pěkně překvapit. A to nemusím listovat ani moc daleko viz. Houdini. (ale samozřejmě,že Adrien Brody není žádnej seriálový looser). Bitva o tenisky není vyjímkou. Pro životopisné filmy mám slabost a když se ještě k tomu jedná o něco, co mne provází defakto celej život, tak o to víc mne to zajímá. Kvalitu herců jsem již zmínil. Chvílema je vidět, že jsou to opravdu jen amatéři, ale jinak to zvládli vcelku slušně. Každopádně tady jde hlavně o příběh. Ten je moc zajímavý a poutavý. Cesta na vrchol, všechna úskalí, válka, úspěch, úplatky, vydírání, přetahování se o sportovní hvězdy, vše parádně vykresleno. Nevim za co nějak extra ubírat na hodnocení. Za mě velmi slušných 90%

Varieté (2010)

Film je hroznej odpad pro pubescenty, ale pro mne, jakožto fanouška krásných žen, to byla slast pro oči. Sice nejsem fanoušek Aguilery, ale musím říct, že jí to ve filmu fakt seklo a hlas má famózní. Kvalitu ve filmu nehledejte, ale oči a uši si na své přijdou. 60%

Grizzly zabiják (2015)

Klasické Béčko či Céčko. Stačí obsadit nějakou tu pěknou ženskou, pohlednýho chlapa, nacpat tam známější jméno, trošku zabrknat na nervy a máme tu další z mnoha průměrných filmů, kterých USA vyprodukuje desítky ročně. Scénář děsnej a nelogickej. BBT chce zabít Grizzlyho, kterej jde nesmyslně po hlavní čtyřce a stále jde svou cestou, nechápu. Přitom se najednou objeví vedle nich, nechápu. Grizzly se chová jako člověk a sleduje oběti, není vidět, je tajnej, nechápu. Na konci je 10 cm od jedné z protagonistek a jen na ní řve a nic, kdyby byl tak hladovej, jak se celej film zmiňuje, tak by s ní honem rychle zacvičil. Všechny předchozí oběti Grizzly sejme, BBT se na konci objeví s maskou Bishopa z Vetřelců jakoby nic, nechápu. Marsden si to s Grizzlym dá 1v1 a má jen pár škrábanců,nechápu. Efekty hrozný, počítačově nezvládnuté,prostě bída. 40% za krasnou přírodu, Thomase Janea a pohlednou Michaelu McManus :)

Panu učiteli s láskou (1967)

Četl jsem tu několik komentářů a hned v několika padla zmínka o tom, že tak vysoké průměrné hodnocení ovlivnila nostalgie. U mě to neplatí. Viděl jsem film poprvé a 85% je adekvátních. Teď už aspoň vim, kde si vzali tvůrci nebezpečných myšlenek inspiraci. Každopádně tohle bylo teda lepší. Sidney Poitier mi sedí, protože mi trošku připomíná mě samotnýho + se s tou rolí velmi dobře popasoval. Nádech filmu v Anglii na vlně Beatles s pohlednou herečkou a jednim správným rebelem alá James Dean. Velmi jednoduché, předvídatelné, ale koukatelné a poutavé. ----80%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tomu teda říkám řežba. Od začátku do konce sešup, jak na tobogánu. Tom Hardy je momentálně v top 10 všech herců Holywoodu, zahraje cokoliv. No i když tady to neměl moc těžký, řekl ve filmu tak 10 vět :-) Charlize Theron a její role mužatky na konci světa na pohodu, dobrá volba. Nicholas Hoult má před sebou slušnou budoucnost, protože už po několikáté svou roli zvládl na výbornou. Malinkou kaňkou jsou paradoxně akce. Chvílema dost nepřehledné,nareálné a z říše fantasy. Dost syrové, ale nadmíru zábavné. Ale něco mi tam chybělo----80%

Jonah Hex (2010)

První čtyři jména dávaly napovědět, že by to nemuselo bejt vůbec zlý. Opak je pravdou. Ani jeden z této čtveřice není žádná herecká megastar a 80ti minutovej chabej scénář jim taky moc nepomohl. Filmu nepomohl ani Brolinův oživovací proces mrtvol, kdy jim opaloval xicht zapalovačem, ani v korzetu vyšpulený dvojky Megan Fox a ani atomová kulička která srovnala město se zemí. Malkovich jako záporák v klidu a Michael Fassbender se bude jen zlepšovat. Každopádně ani jeden z herců si tohle asi za rámeček nedá...20% je až až

Válka o planetu opic (2017)

Pro mě jednoznačně nejslabší díl od zrození. Především název filmu je dost zcestnej. Válka trvá asi 5 minut na začátku a 5 minut na konci. Takže kdo to ještě neviděl, tak na nějakou brutální řežbu zapomeňte. Celý film je defakto o putování Cézara za pomstou a hledáním vraha své rodiny. Bohužel ta cesta za plukovníkem, je až na pár momentů docela nuda. Za zmínku stojí snad jen opičák samotář, kterýho potkali na cestě a který rozesmál v každém svém záběru. Woody docela překvapil. Se žiletkou na lebce, vousama a jednim naučeným výrazem, vypadal docela věrohodně. Asi si špatně vybírám, ale poslední dobou jsou pro mě návštěvy kin vyhozený prachy. Vyplatí se počkat----lepší průměr 60%

Erin Brockovich (2000)

Dlouho jsem nic nekomentoval, ale zde musím. Už v polovině filmu jsem si říkal, že tam musely lítat nějaký nominace, protože film má docela velkou sílu. První třetina filmu absolutní nuda. Trapné a běžné klišé o svobodné matce, která si neudržela chlapa a navíc bez práce. Scéna u soudu s krunýřem taky fantazie. Zlom zájmu o film a poutavý příběh začíná během týdne absence v práci, kdy se Erin dostane k dost zásadním informacím. Poté nabírá film úplně jiný rozměr. Bezprostřednost a upřímnost hlavní postavy stojí opravdu za to. Hlavně v případě prvního sezení s obviněnou firmou, kdy to tam Julia neskutečně rozbalí. Pak všichni jen čumí a nevěří. Opravdu úsměvná scéna. Těch silných scén je ve filmu hned několik. Albert Finney taky nezůstal pozadu a role mu sedla. Roli Aarona Eckharta mohl zahrát asi každej šašek, kterýmu rostou vousy. Minusy jsem v tomhle filmu moc nenašel. Herci super, poutavé a nenudí...vše, co musí drama mít, abyste u něj ten čas vydrželi. Prostě příběhy na základě skutečných událostí mají velkou šanci na úspěch a tohle se povedlo----90%

Železná srdce (2014)

Za mě 90%, protože jsem zrovna při tom tanky hrál a nemohl se vůbec soustředit, jak mě to vtáhlo do děje. Takže jsem tanky vypnul a jen čumákoval až do závěrečného fightu na rozcestí. Tam už mi došla slova. Masakrální řežba. Veškeré bojové scény parádně propracované a pěkně natočené. Vesměs každý člen posádky zahrál super a Brad Pitt je prostě Brad Pitt. Kde se mihne, tak to ve většině případů stojí za to. Kdo neviděl a má rád válečný filmy, nudit se nebude. S chutí do toho!