Dařbuján a Pandrhola (1959)

Jeden z mnoha klenotů tehdejší doby. Výbornej Jirka Sovák i Venca Lohniský, Ruda Hrušínskejch nám zde zase ukázal, že umí hrát i zlouny :) --->90%

Souboj Titánů (2010)

Atmosférou absolutně nesrovnatelnej remake původní verze z 80tých let. Louis Leterrier sice měl k dispozici řadu elitních herců Holywoodu, ale jen to bohužel někdy nestačí. Samozřejmě graficky a efektně lépe natočeno, však je také mezi snímky skoro 30 let rozdíl, takže filmové triky poněkud pokročily, ale jinak to žádná hitparáda není. Prostě to kouzlo původního snímku je nepopiratelný a vždycky se radši podívam právě na něj, než na tuhle umělou maškarádu! Herci si zvládli svoje, takže takovej průměr --->60%

Romantici (2010)

Hvězdně obsazená ptákovina v čele s holywoodskejma hercema, kteří svýma hereckýma schopnostma, ani nemají v Holywoodu co dělat. Řeč je hlavně o Katie Houmles a Josh Duhamel. Tyhle dva jsem ještě neviděl ve filmu, kde by ukázali nějaký herecký um a zde ze svého standartu nevybočili. K tomu jim sekundoval tragickej režisér, který držel v ruce klasický klišé scénář a pár dalších nevýrazných seriálových herců. Ve filmu jsem neviděl nic, co bych hodnotil pozitivně. Trošku je mi líto Elijaha Wooda. Jeho skromná role vykalený jitrnice, byla v týhle krávovině jen smutným dovětkem---->10%

Adios Django (1966)

V dobách brutální konkurence mezi westerny, je tohle spíš slabší průměr, který dohání Franco Nero svým charismatem a modrýma očima, ve kterých se tehdá topilo miliony ženských. Nicméně si nalejme čistého vína. Kvalitou scénáře, hereckých výkonů nebo třeba i osobních soubojů, je tohle docela slabota--->40%

Braindead - Živí mrtví (1992)

No, jak bych začal. V první řadě bych chtěl napsat, že ač pátram v paměti jak se dá, nepamatuju si, že bych kdy viděl, tak nadhodnocenej film, jako v tomhle případě. Asi nemám smysl pro tenhle žánr nebo si jen neprotahuju rypák moučkou, aby mi tohle přišlo vtipný nebo nedej bože strašidelný, ale větší p*čovinu s horrorovou tématikou jsem teda neviděl! Po pravdě je to i jedna z největších p*čovin, kterou jsem vůbec kdy viděl. Takhle primitivní záležitost průměrných 80%?To je opravdu přestřel a nějak to nepobíram. Koukal jsem na celosvětovou imdb, tam je sice hodnocení cca o 10% nižší, ale i tak mi to přijde moc. Já zde dozajista poplavu proti proudu. Cílem Jacksona evidentně bylo, aby to bylo řádně nechutný, možná i strašidelný a vtipný. Nechutný to opravdu chvílema bylo, strašidelný vůbec, ale vtipný? Na celým filmu bylo vtipný maximálně zombie mimino s tim šibalským smíchem, hlavně jeho dobrodružství na dětským hřišti a ty tragický výkony herců, který nejspíš studio vytáhlo někde z okresního divadla. Co hodnotit pozitivně? Herci trága, scénář trága, natočeno tragicky, vtipný jen chvílema a nádech horroru to mělo asi jen prvních 20 minut, kdy člověk netušil co přijde...každej nějak začínal a Peter Jackson má dnes renomé šikovnýho režiséra, ale tohle je teda bída, kterou by s pár litrama červený barvy a trochou prostředků, dokázala natočit i parta vysokoškoláků. V dobách vzniku filmu, bych dozajista hodnotil jinak, ale vzhledem k tomu, že jsem to viděl až v roce 2013, nemůžu jinak--->20% za masky, mimino a docela pohlednou španělku

Superman 4 (1987)

Moc rád bych se dozvěděl, kolik peněz bylo hlavním protagonistům nabídnuto, aby se do tohohle nechali uvrtat. Gene Hackman byl už dávno úspěšným hercem, kterej si role určitě vybírat mohl a Chris Reeve už po druhým díle mohl pověsit modročervenej plášť na hřebík a nikdo by mu to nevyčítal. Trojku jsem mu ještě odpustil, ale tohle byl z jeho strany krok vedle. Jedním polibkem vymazat paměť, pohledem opravit čínskou zeď a k tomu všemu vysekanej nuklární týpek, jak vystřiženej ze skupiny Europe s vysouvacíma nehtama s tupým výrazem a kterej si libuje v Solárku, bylo na mě už moc. O stupidním scénáři taky netřeba pochybovat. Jedna hvězda za Hackmana a Chrise...tohle byla fakt zbytečnost--->20%

Transformers (2007)

Typický letní popcorn s bandou amatérských herců a jednoduchým scénářem, nicméně...dále tu máme jedno luxusní camaro, luxusní černovlásku a jednu parádní kultovní hračku --->60%

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Pro mě je tohle plná nálož. Jednoznačně nejlepší film s X-men tématikou ze všech. Konkurovat mu může snad jen dvojka a i ta dost ztrácí. Wolverinovi více prostoru rozhodně svědčí a Liev Schreiber vůbec nezůstal pozadu. K tomu připočtu karetního sympaťáka Taylora Kitsche, krásnou Lynn Collins, slušný efekty, zajímavej scénář, závěrečnej fight s univerzálním teploušem Ryanem Reynoldsem a jsem na 100%. Na neznámého Gavina Hooda velmi dobrá práce!

Muži v říji (2009)

Přemejšlim, jak hluboko může ještě českej film klesnout. Tohle byla teda krávovina na entou. Nuda jako prase, takřka celej film zachmuřelá atmosféra, každej se tam tváří, jak vyblitý zelí, scénář o ničem a výkony tragický. Jsem si naprosto jistej, že kdyby to nebyl českej film, tak je to hodnocení daleko nižší. Jedna hvězda za Hanzlíka, Zedníčka a Lábuse --->20%

Sedm (1995)

Tuhle záležitost jsem kdysi viděl, ale v dobách, kdy jsem neměl moc rozumu a zajímal mě jen fotbal a počítačový hry. Pravdou také je, že krimi thrillery pro mě nejsou úplně numero uno, ale zde mohu psát jen v superlativech. Marně přemýšlim, co se mi na filmu nelíbilo. Jo už vim, byla to hrozně malá ňadra Gwyneth Paltrow :-D Ale to samozřejmě moje hodnocení filmu nějak neovlivní. Výbornej scénář, parádně zamotaný a bezchybné herecké výkony. A samozřejmě nemůžu opomenout výbornou režii. To jest ve zkratce. Morgan Freeman je prostě Morgan Freeman. V 90ti % případů jen stačí mít jeho jméno v titulcích a máte záruku plnýho kina a úspěchu. Mě asi nejvíc oslovil Kevin Spacey. Ohřál se ve filmu jen chvíli, ale v celé jeho atmosféře rozdmýchal oheň jako skauti při opejkání buřtů. To hodnocení tady je opravdu adekvátní kvalitě snímku a já nemám důvod hodnotit jinak--->za mě 100%