Barbar Conan (1982)

Strašná ptákovina! Tento děj dokáže vyprodukovat i mozek party premiantů na zvláštní škole. Nicméně je pravdou, že to má něco do sebe. Ta atmosféra a Arnieho bicepsy to trošku zachraňujou, jinak to nestojí za řeč, ani jako rádoby legenda --->60%

Batman (2022)

Na konci filmu se mi potvrdila jedna věc, se kterou jsem dávno počítal a naopak hned několik věcí, který mě zaskočily. S čím jsem počítal už dopředu, byla nevhodná volba hlavního hrdiny, ale pozor, není to zcela jednoznačný. V masce Batmana vypadal Pattinson famózně, ale jako Bruce Wayne? Tam mi přišel jako perníkem zfetovaný mastnovlasý nýmand ze záchodu pražského metra. Sorry jako, ale takhle opravdu nevypadá milionář a princ Gothamu. Jeho vzhled pak samozřejmě kazil celkovou věrohodnost pod maskou. Vůbec jsem mu toho Batmana nevěřil a že by na sobě nějak zásadně máknul? To taky jako fakt ne. Takovej Affleck ze sebe udělal taky slušnýho řízka. Neříkám, že by měl být každý superhrdina nasypanej jako Henry Cavill, ale určitě mohl udělat víc. Poté bychom i my, třeba uvěřili víc. Jeho zmrtvýchvstání po každé palbě z automatických pušek a brokovnic z bezprostřední blízkosti v kombinaci se skvělou pohyblivostí, odpovídaly spíš nějaké pohádce pro děti. Hlavní psychotický záporák mi silně připomínal pošahaného Kevina z thrilleru Sedm. Takže ve finále se jedná spíš než o klasický akčňák, o takovou ponurou, detektivně laděnou kriminálku s minimem soubojů a velmi vypínacími úseky, kdy ve večerních hodinách nepomůžou ani sirky v očích. Nicméně je třeba říct, že Reeves naservíroval úplně něco jiného, než jsou fans Batmana po Nolanově trilogii zvyklí (štěky Afflecka ve spravedlnosti ani neberu v potaz) a vůbec to nebylo špatné menu. Plus Velmi dobře zahraný a věrohodně vypadající tučňák v podání Farella, skvělá hudba a atmosféra...jo a mimochodem, to antré Batmana v 10té minutě v kombinaci s tou skvělou hudbou...jeden z nejlepších nástupů, co jsem kdy ve filmu viděl---za mě slušných 80%

Batman (1989)

Než přišel Nolan a Bale,tak byl tohle jednoznačně nejlepší zfilmovanej Batman! A ač to možná nikdo nečekal,světem kolujou názory,že Heath Ledger o 20 let později, zahrál Jokera líp než brilantní Jack Nicholson,můj názor? Ledger dostal Oskara,ale Nicholson určitě nezahrál hůř. Jen ho oba zahráli trošku jinak...Michael Keaton se mi taky z těch starších Batmanů líbil nejvíc i když by mu neuškodila nějaká ta svalová hmota..ještě,že mu ten 30ti kilovej oblek udělal aspoň ramena,ale pořád lepší než jeho následovníci Val Kilmer,kterej mě nějak nepřesvědčil nebo George Clonney---> to už byla opravdu jen sázka na atraktivitu...moc se mi líbil soundtrack,takovej svižnej a správně akční a Kim Basinger?No prostě Kim Basinger, i kdyby zahrála nejhůř na světě,sex-appealem to dožene--->90%

Batman a Robin (1997)

Jednoznačně nejslabší díl,kterýmu k úspěchu nepomohl ani Mr. Olympie ani sexsymbol holywoodu a ani pohledná herečka! Už první 10ti minutovka a serfování ze stratosféry, dává najevo, že to bude srajda jako vrata. Trapnej scénář,trapnej Clooney pod maskou Batmana,trapnej Arnie,trapný prostě všechno!! Díky bohu za Nolana,kterej mi v roce 2005 spravil chuť... 10%

Batman navždy (1995)

Obdobně jako u Vetřelců,tak i zde platí,že s každým nově natočeným Batmanem, kvalita mizí,jak pára nad hrncem. Pro někoho Kilmer nejlepší Batman,pro mě určitě ne! Joel Schumacher si evidentně usmyslel,že jeden soupeř je pro batmana a jeho hračky málo,tak mu jich zde nadělil hned několik,ale aby mu to nebylo líto,tak ho posílil o jednoho ctižádostivýho cirkusáka...kdepak!! přetláskaný všim možným,ale bohužel ne kvalitou...aspoň,že ten Carrey zde uplatnil svůj komediální talent a Nicole Kidman zase sex-appeal,díky bohu za ně--->50%

Batman se vrací (1992)

O něco slabší díl než jednička,ale pořád to ještě bylo ok, oproti následujícím dílům s Kilmerem a Clooneym...novej záporák v podobě ,,člověka´´co vyrůstal mezi tučňákama, zahraný výborným Danny deVitem, rozhodně neurazí. Dobrá práce maskérů,to hnusný tajemno těch kanálů,Michelle Pfeiffer v roli kočičí ženy, jsou moje důvody,proč je film koukatelný i po 20ti letech --->80%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

70% po pár dnech? Obávám se, že to půjde ještě dolů, protože to žádná hitparáda není. Nevim jestli to bylo kinem či špatnými 3D brýlemi, ale jakoukoliv svižnější scénu jsem viděl rozmazaně + defakto celý film noc, takže si těch zvláštních efektů člověk taky moc neužil. Což jako fanoušek zvláštních efektů považuju za největší trágu. Už v předchozím díle to stálo za prd, ale tady to bylo ještě horší. Defakto už po pár minutách vlastně člověk zjistí, proč Batman vs Superman, ale pak se další hodinu čeká, až k tomu dojde. Po té nudné hodině zrovna chce Batman Supermana rozmašírovat věcičkama z Kryptonitu, když se náhle objeví jako vždy nemastná a neslaná Amy Adams, aby vysvětlila Pucflekovi, proč Martha...Batman v půjčené zbroji od Ironmana náhle otočí a už spolu valí do bitvy na život a na smrt proti Nemesisovi z Resident Evila a která byla mimochodem taky přehledná jak křižovatka v pražské špičce. Clarkova smrt byla taky trošku zbytečná, když všichni víme, že příští rok se má v pláštíku opět objevit. Ale aby to nebylo jen o negativech. Příjemné zpestření v podobě Eisenberga, který rozhodně hrát umí, o Afflecka jsem se taky bál, ale nebylo to až taková trága, uvidíme dál, ale stále si myslím, že on a Batman nejde dohromady. Jeremy Irons jako Alfred taky na pohodu. Co se zpracování týče, tak jak jsem psal. Nepřehledné scény, přemíra efektů, půlka filmu fatální nuda a zbytek už to zachránit nemohl. Jako největší plus bych viděl bojové scény Batmana na nohou. Suma sumárum jednou a dost. V Nolanovo režii by to určitě dopadlo lépe. Snyder by měl trošku ubrat a více přemýšlet ---->50%

Batman začíná (2005)

Nolan je na režiséra pořád ještě docela mladej,ale dává si to slušně!! Po každým jeho filmu jen čekam,na co se můžu těšit příště...na Batmana v jeho podání je radost koukat a ten začátek toho všeho,se mi líbí...Batmanův trénink,myšlenka jaký symbol vlastně bude představovat,pravidelné návštěvy Luciuse Foxe, kde mu pomalu začíná pacifikovat tajnou výbavičku pro armádu,aby jeho boj s prohnilým Gothamem byl co nejjednodušší a nejefektivnější a k tomu všemu pomalý náběh akcí --->dobrá práce Nolane! O Chrisu Baleovi,Morgenu Freemenovi a Michaelu Caineovi se netřeba nějak více rozepisovat,protože ti už si nějakou tu dobu drží svůj standart,jen ten Cillian Murphy mi nějak nesednul :( Ken Watanabe a Liam Nesson jsou moji oblíbenci,takže tam taky není co řešit :) Pokud hodlá Nolan pokračovat v takové práci i nadále ,tak ať klidně točí Batmana každej rok a já do toho kina půjdu,protože mám jistotu,že tam nebudu tu předraženou colu chlastat zbytečně :) 90%

Bez dechu (2011)

Jejda jejda...USA, USA, USA...země nepřeberných možností a taky nepřeberné množství filmových výblitků...kdykoliv něco podobnýho vidim, tak si vzpomenu na roční přestávku NHL. Jakou to má souvislost? Tehdá si řekli, že někteří hráči vydělávají víc, jak američtí státníci a začali se dohadovat o platebních stropech a já si vždycky v těchto případech říkam, že by neuškodili i stropy produkující takové televizní zvratky. Ročně jich tato země vypustí do světa desítky a co je nejvíc k pláči, že nás naše komerční televize těmito úlety pořád krmí. V hlavni roli jižanskej cigoš, kterej před rolí pumpoval bicáky a jehož celofilmovej tupej výraz s rádoby uhrančivým pohledem, ze kterýho se třináctkám klepou nohy, byl první prů*er. Opravdu herec každým coulem. Poté připočtem tragickej scénář, dějovou stránku, stupidní dialogy a zbytek kvalitních herců. Je mi líto Jasona Isaacse, Ripleyový a taky doktora Octopuse, tohle si nezasloužili. Děkujme bohu, že nám tvůrci dopřáli aspoň jednu pohlednou slečnu, která sice měla obočí jak Brežněv, ale jí to aspoň slušelo----> 10%

Bez kalhot (2012)

Pořád jsem se tomu vyhejbal, protože sledovat týpky, jak si jednim tahem sundají kalhoty a rozsvítí se na vás tanga, mě moc nelákalo, ale nakonec jsem se odhodlal. A musím říct, že jsem se docela bavil, ve filmu bylo dost úsměvných scén, ale znova už to vidět nemusím. Film opravdu spíš jen pro dámy ---70%