Dorian Gray (2009)

Čítali ste knihu? Zamilovali ste ju? Poznáte všetky tie nesmrteľné, úžasné aforizmy? Tiež ich tak zbožňujete? Tak potom pre vás tento film bude asi tiež sklamaním ... Tak úžasné dielo zredukované na sexuálne orgie mladého Doriana (keby to aspoň nebol Ben Barnes ale niekto, koho výzor by priam predurčoval na rolu neodolateľného krásavca...) Nepoznať predlohu, tak Wilde je u mňa odpísaný ...

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Verím, že naživo by som otvárala ústa a lapala po dychu. Ako TV záznam ma to skoro uspalo

Drákuloviny (1995)

Pre mňa KRÁĽOVNÁ PARÓDIÍ ... Malá ukážka svojrázneho humoru: "Páni, máme šťastie." "Prečo ?" "Je to úplny idiot." Inými slovami: Leslie Nielsen konečne vo filme, kde primerane zúročil svoj komediálny talent - bez toho, aby sa zbytočne strápnil (viď jeho ostatná tvorba).

Drákulův sluha (1985)

Mám slabosť na Drakulu a zvlášť na komédie o ňom. Od tejto som si sľubovala čosi ako Drakuloviny, žiaľ, omnoho viac mi pripomenula Ples upírov - na ešte väčší žiaľ však nie kvalitou. Atmosféra a dej síce mali čosi do seba, no množstvo (ne)logických chýb mi miestami naozaj cicalo nervy. Akoby ktosi podsunul režisérovi prvú verziu scenára a ten akoby absolútne nedbal o to, že ju ešte treba obrúsiť a doladiť. Celkom by som však uvítala remake (to odrúsené, doladené a pozbavené všetkých tých otravných chybičiek uberajúcich čaro inak celkom potenciálnej komédií)

Drišľakoviny (2003) (pořad)

Kebyže túto satiricko-ľudovo-komediálnu bandu nepoznám naživo, ich spôsob sebaprezentácie a humoru ma zrejme neosloví. mali by ste ich však vidieť naživo! Spontánni exbicionisti schopní rozosmiať celú dedinu... Iste, je to typ zábavy, ktorý inak chápe "erdeg vychodňar" a inak niekto zo západu (tobôž z Čiech), ale v svojej podstate ide o humor univerzálny, tzv. masový - škoda tejto prazvláštnej relácie, ktorej úspech si neviem vysvetliť ani ja, inak veľká "Drišľakaňa" ... Ešte raz zdôrazňujem - skúste ich zažiť naživo. To je naozaj čosi iné (rozumej - lepšie).

Druhý život (2011) (seriál)

A je za nami ďalší štandardný seriálový pokus o prilákanie čo najväčšieho počtu divákov za čo možno najmenší peniaz. I keď, vzhľadom na lokality, kde sa dej odohráva, tentoraz si tvorcovia siahli hlbšie do vrecka - žeby to nejako pomohlo, to zas nie, ale nechcem byť zase raz typicky cynická a úprimná, ako pri hlúpostiach typu Panelák či Ordinácia som, pretože predsa len, hoci tento seriál dych nevyrazí ani nezastaví, predsa len je neporovnateľne lepší i kvalitnejší ako spomenuté seriály (nie žeby tie nasadili látku veľmi vysoko, preto berte v tejto súvisloti slovo "kvalita" s rezervou). A veď si to povedzme na rovinu - ak už musia tunajší diváci sledovať drístiky kde on a ona bojujú proti všetkému a všetkým aby mohli byť oni, nech to je aspoň v slovenskom šate ... Aj keď aj o pôvodnosti scenára by sa dalo polemizovať ...

Duel (2006) (pořad)

Môžem hodnotiť len verzie s Marešom - iné som nevidela. A viete čo? Ja som s týmto programom spokojná. A keď som si ho zapla v maturitnom ročníku, hneď som bola aj pokojná. Človek sa čosi nové dozvie, tí múdrejší majú aj reálnu šancu získať peniaze... Keď už môžu "love" vyhrávať podivní exoti z rôznych reality show, prečo by ich nemohli získavať ľudia, čo naozaj majú niečo v hlave? Takže pre mňa taká dvadsaťminútová (takmer) každodenná pauza. Inak sa - čo sa mojich názorov na túto reláciu týka - stotožňujem s užívateľom "nascendi".

Dům u jezera (2006)

Ani mimoriadne sympatická Sandra Bullock nemohla zachrániť tento melancholický experiment oscilujúci medzi fantasy, drámou a romantikou. Z fyzikálneho hľadiska absolútne nereálna "časová sľučka" (na to som veľmi citlivá), k tomu tá všade číhajúca prekliata melanchólia a soundtrack, ktorý vo mne takmer vyvolal migrénu ... Áno, pri správnom načasovaní môže ísť o poetický zážitok, ale i tak trvám na tom, že je to skôr film na podrezanie žíl.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Vtipný, nezameniteľný, v podstate kultový. No miestami až nepatrične cynický, sexistický, občas až vyslovene trápny. nechcem pôsobiť prudérne, veď i takéto počiny svoje miesto v TV majú, no nemalo by sa zabúdať, kde to miesto je (respektíve by malo byť)

Enigma (2001)

Lepšie ako programovanie na Turbo Pascal, ale sledovať to dobrovoľne ... nie, ďakujem. Milý pán informatikár, vymyslite si pre nás lepšie aktivity