dee.n

dee.n

okres Ostrava

9 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Osudový dotek (2004)

  Moje srdcová záležitost. Filmík je velice inteligentní, napínavý a srdcervoucí. Mohu ho vidět znovu a znovu a vždy mě něčím obohatí, překvapí a zaujme. Je tak strašně smutný, jak už život někdy bývá. Obvykle scifi žánr nijak extra nevyhledávám, ale v tomto případě rozhodně dělám výjimku, protože zde má vše smysl a nádherně to do sebe zapadá. Rozhodně se jedná o životní roli Ashtona Kutchera, o tom není sporu. Plus skvělá hudba a Oasis na konci jen doplňují mrazivou atmosféru a pocit z celého filmu. Pět hvězd a zasloužené místo v top 10 nejoblíbenějších filmů.

 • poster

  Čistá duše (2001)

  Tenhle film miluji. Obsahuje strhující příběh, emoce a dechberoucí herecké výkony. Russell Crowe a jeho životní role, o tom není pochyb. Film, který mě absolutně strhnul, prožívala jsem osudy Johna Nashe od začátku do konce, držela jsem tomuto obdivuhodnému muži palce a plakala jsem s ním. Jeden z mála filmů, kterému bez problému odpouštím více než dvouhodinovou stopáž. Tenhle příběh ve mne po jeho shlédnutí ještě hodně dlouho zůstane a mohu jej vidět znovu a znovu. Nevím který film už by měl mít pět hvězdiček, když ne tento! 100%

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

  Nedotknutelní... film, u kterého škála pěti hvězdiček nestačí. Film, u kterého brečíte smíchy i dojetím. Film, který vás pohladí po duši a zůstane ve vás ještě hodně dlouho. Perfektní příběh, skvělé herecké obsazení. Už drahný čas jsem neviděla něco, co by mě dostalo na kolena, ale Nedotknutelní se okamžitě stali jedním z mých oblíbených filmů, které chci vidět zas a znova a to se mi opravdu stává málokdy. Zasloužené umístění mezi nejlepšími filmy zde na čsfd :) Tohle se neskutečně povedlo a že je to podle reálné události tomu jenom a pouze přidává plusové body. A že hlavní hrdina ve skutečnosti nebyl černoch? Nevadí, sice mě to trochu překvapilo, ale neumím si představit, že by to někdo zahrál tak dokonale.

 • poster

  Truman Show (1998)

  Životní role Jima Carreyho a kdo říká něco jiného, nemá pravdu :D Jeden z mých oblíbených filmů. V dnešní době je podle mě více a víc aktuální. Vše v tomhle filmu je skvěle uděláno, vymyšleno. Perfektní Ed Harris, kterého prostě nemůžete mít rádi, herečka, která hraje manželku od Trumena je tak nesympatická, že máte chuť ji profackovat a takhle bych mohla pokračovat do večera. Film je na jednu stranu i úsměvný, ale na stranu druhou velice srdcervoucí. A na konci jsem se samozřejmě neudržela a plakala společně s Trumanem, kdy mi to přišlo neskutečně dojemné a silné. Na tento film jsem myslela ještě hodně dlouho po jeho skončení. A ohodnotit jej pěti hvězdičkami je pro mne samozřejmostí :)

 • poster

  Zmenšování (2017)

  A tento film byl natočen přímo na míru pro mne. Nějak nechápu jeho vcelku nízké hodnocení, ale nic si z toho nedělám, na zážitku, který jsem si já odnesla z kina to nic nemění. Film obsahuje téma ekologie, které se vlastně proplétá celým příběhem a téma zmenšování lidí, kvůli ochrany planety se mi velmi zamlouvá. Líbí se mi, že tam byli zakomponování i vědci, kteří s tímto nápadem přišli. Film jako celek pro mne funguje od začátku do konce a nejvíc nadšená jsem z toho, že po dlouhé době mě konečně něco překvapilo a trailer nevyzradil celý obsah filmu, jak tomu v dnešní době bývá zvykem. Další plusy: Skvělý Matt Damon, pro mne perfektně napsaná a sympatická postava, též bravurně zahraná, tahoun celého filmu. Hong Chau, správně nesnesitelná, ale velmi zajímavá postava s pohnutým osudem, Christoph Waltz a jeho typické cool hlášky, úžasná, překvapivá a vhodně doplněná hudba, zábavný příběh, který mne nenudil ani jedinou minutku. Sečteno, podtrženo 5 hvězdiček a zatím nejlepší film letošního roku, i když teprve začínáme.

 • poster

  Kolonie (2015)

  Kolonie, asi to nejlepší drama, které jsem letos v kině viděla. Napínavé, poutavé a zajímavé, od první, do poslední minuty. Emma Watson stále dokazuje, ze dávno překročila stín Hermiony a Daniel Bruhl se díky Rivalům a tomuto filmu stává jedním z mých oblíbených hercu. Věřila jsem mu každou vetu a jeho postava mi přišla z celého filmu zdaleka nejzajímavější. Nyqvist jakožto záporák famózní, po celou stopáž filmu se mi z toho slizouna chtělo zvracet. :D

 • poster

  V hlavě (2015)

  V hlavě je můj úplně nejoblíbenější animák, co jsem doposud viděla. Vizuálně je to nádherné a navíc se zde skvěle kombinuje humor a dojetí a to je přesně to, co já opravdu můžu. Vyjádření emocí a vůbec všeho, jak to v hlavě Riley chodí mi příjde velice přesné a inteligentně a krásně zpracované. U tohoto filmu si člověk přesně zavzpomíná na dětství a uvědomí si své dospívání a to, jak se mu postupně bortily jeho ostrovy, které se nikdy nevrátí a nahrazovaly je jiné. Zároveň se dokážu vžít i do Rileyiných rodičů a celý film mne tak neskutečně emočně dostává. Jasných pět hvězd a nikdy ne jinak.

 • poster

  Píseň moře (2014)

  Song of the Sea je pro mne nejlepším animovaným filmem, který kdy vznikl. Je vizuálně tak nádherný a zároveň tak odlišný od klasické americké animace, na kterou jsme zvyklí. Příběh na základě keltských legend je okouzlující a neskutečně jemný a emotivní , velmi mne zasáhl. Chytrá, a také hodně smutná, přesto pohádka, co pohladí po duši.Obsahuje rovněž nádhernou hudbu, ústřední píseň je nezapomenutelná.

 • poster

  Psí poslání (2017)

  Psí poslání je pro mne velice milým překvapením. Bailey, Bailey, Bailey, Bailey je psí pán a já jsem se do toho dobráka absolutně zamilovala... Jeden z nejnádhernějších filmů, které jsem kdy viděla. Ano, jedná se o zcela očividné ždímání emocí, ale u tohoto filmu se mu zcela ráda poddám. Kdo má rád zvířátka, tak si příběh užije naplno. Pokud film s někým nehne, tak musí mít srdce snad z kamene. (Mrzí mne okolnosti, které předcházely premiéře tohoto filmu v zahraničí a s tím související negativní hodnocení na zahraniční filmové databázi, protože tohle si film skutečně nezaslouží.) Tak směle do kina a s sebou obrovské balení kapesníčků.

 • poster

  Room (2015)

  Tento film opravdu stojí za vidění. Vůbec se nedivím, že posbíral několik ocenění. Skvělé herecké výkony, mrazivá atmosféra, dojemný příběh. Scéna, kdy hlavní hrdinové plánují a realizují svůj útěk je tak strašně nervydrasající. Brrrr. Málem jsem si umačkala palce, jak jsem je tomu klučinovi držela. Příběh prožíváte spolu s hlavními protagonisty a přejete jim jen to nejlepší. Výborně zpracováno, skvělá psychologie postav, ani chvíli to nenudí. Za mě jasných 5 hvězd.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace