Partička (2011) (pořad)

Bohužel mám dojem, že česká Partička značně zaostává za ostatními pořady se stejným základem v jiných státech. Není potřeba chodit nikam daleko, stačí se podívat k našim bratrům Slovákům. Duo Genzer a Suchánek se do tohoto typu show nehodí. Oprava: Tak jsem tomu dal ještě šanci a hvězdu přidal.

Úkryt (2011)

Opravdu nějak nejsem schopný říci, zda se mi film líbil, nebo nikoliv. Námět jistě zajímavý, i herecký výkon hlavního hrdiny obstojný. Nicméně si myslím, že by z toho šlo dostat víc. Celé to na mě působilo hrozně nekonzistentně, což je někdy k užitku věci, ale v tomto případě mi to prostě nesedlo. Věřím, že kdybych to viděl znovu, tak bych své hodnocení změnil, se stejnou pravděpodobností, na 2 i 4 hvězdičky. O další vidění ale nestojím, proto hodnotím zlatou střední cestou. Podtrženo a sečteno: Námět zajímavý, ale celkové provedení a vygradování příběhu zaostává.

Sin City - město hříchu (2005)

Určitě zajímavé zpracování a herecké obsazení, tím to ale bohužel asi končí. Kdo nepotřebuje ve filmu hektolitry krve, vystřelené mozky z hlavy a polonahé slečny a to v míře vrchovaté, tak tomu se tento film líbit nebude. O ději se dá mluvit totiž jen velmi stěží, spíš se jedná o několik minipříběhů, které se sem tam prolnou, ale celkově nějaký ucelený dojem nevytvoří.

Once (2007)

Once je přesně příkladem filmu, kde pověst přeroste dílu samotnému přes hlavu. Film to není špatný, ale v době, kdy byl nominovaný na Oscara, tak v českých médiích probíhala naprostá adorace tohoto dílka. To mu u mě, paradoxně, uškodilo. Na druhou stranu je to film o běžných problémech, co si na nic nehraje a ještě podpořen výbornou muzikou.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Určitě se z tématu dalo vytřískat více. Jak jsem se na to docela těšil, tak jsem nakonec zklamán, ale na druhou stranu je to asi jasný, že to nějaký nový unikátní pohled na věc přinést nemohlo.

Poslední vládce větru (2010)

Mně to trochu připomínalo počítačovou hru. Jdete s panďulákem a učíte se nový pohyby, abyste mohli využívat úžasný kouzla a být nejlepší. Všichni, v čele s prckem, tak pořád máchají rukama a to je asi vše. Takže takhle ne, soudruzi, aby to mělo smysl, tak máchat rukama může jenom David Carradine.

Pád Třetí říše (2004)

Poměrně zdařilé popsání fanatismu, který Hitler zvládl v lidech (i sobě) vyvolat. Bohužel dějově film příliš neoplývá. Nápad a motiv tu tedy je, zpracování bohužel pokulhává a konec filmu to už úplně "zabil". Jak se zabije Hitler a tím z obrazovky zmizí Bruno Ganz, tak film ztrácí minimálně polovinu své kvality. Škoda, škoda

Anna Karenina (2012)

Tak to opravdu nebyl šálek mé kávy, 2 hodiny, které trvaly (alespoň subjektivně) dvakrát tak dlouho. Propojení divadla s filmem může někdy fungovat, ale tady mě to vyloženě rušilo. Herci byli také stylizováni do divadelního herectví, ale to bohužel působilo dost nepřirozeně kýčovitě. Zejména výkon Keiry, která smutek i radost vyjadřuje vlastně stejným výrazem, filmu jednoznačně na kvalitě nepřidal. Ono to vlastně celé dost stojí na prožitcích a mimice a když hlavní hrdinka je věrna cimrmanovské zásadě pro začínající herce (smích i pláč vyjadřuj zády k hledišti cukavým pohybem ramen), tak z toho opravdu kasaštyk nebude. Žel bůh 2*, na 3 mě to nepřesvědčilo.

Atlas mraků (2012)

Na film jsem šel s velkým očekáváním, které ale nebylo ani trochu naplněno. Zpracování výborné, herecké výkony a obsazení také dobré, až do teď je vše v pořádku. Problém nastává, kdy se dostaneme k ději, tedy pardon dějům. Neustálé prolínání několika příběhů může být zajímavé, ale každý příběh musí mít nějaký příběh, tady byl příběh pouze obtíží, která prostě do filmu patří, ale není třeba se jí nějak extra věnovat- prostě tam nějaký slušný příběh vlastně nebyl. Díky dějovému prolínání jsem si opravdu připadal jak Jan Neruda, když navštívil Cimrmanova Němého Bobeše. Za mě tedy jednoznačné zklamání.

Svatá čtveřice (2012)

Kam až může někdo klesnout od Šakalích let a Pelíšků!? Trapnost se střídá s trapností (a nahotou). Je sice hezké, že si to štáb zajel natočit do Karibiku, asi to tam bylo hezké, ale film je to příšerný. Jenom se potvrdilo, že Marika Procházková hrát neumí a Langoš to neutáhne. Dvě hvězdy jenom ze známosti a s odporem.