Mrtví a neklidní (2013)

Warm bodies je jedna velká nadsázka, a tak film musíte i brát a dívat se na něj s tím vědomím. Nečekejte klasickou apokalypsu, klasickou romantiku, klasickou komedii, klasickou parodii, ani klasický akčňák - tenhle film je prostě všechno dohromady, ale celý braný s velkou rezervou. Podle traileru jsem čekala možná větší komediální složku, ale i výsledná porce byla slušná a bylo jí tak akorát. Dostával mě trefný hudební doprovod složený ze známých pecek. Prostě je to pohodové pokoukání, které dokáže krásně zpříjemnit večer, pokud přistoupíte na hru tvůrců. Já se bavila...

Wolverine (2013)

Takhle to dopadá, když filmovým tvůrcům dojdou nápady, ale i tak chtějí natočit film, aby z předešlé úspěšné série vytřískali ještě o pár kaček víc. Zkříží proto Kill Billa, Posledního samuraje, Amerického ninju, dosadí hlavního hrdinu, který zastoupí teda ty X-meny a doufají, že to bude fungovat. Předešlé díly měly takový úspěch právě kvůli mutacím, člověk se těšil, jaké další schopnosti uvidí, ale tady všechno přebila Jakuza a ninjové. Hugh Jackman zachraňoval, co šlo, ale na celý film to bohužel nestačilo. Někdy jsou tři hvězdičky pro film velký úspěch. Wolverine měl zaručeně mnohem vyšší ambice, ale bohužel v mých očích si víc hvězdiček nezaslouží.

La Luna (2011)

Pixar ohledně svých krátkých filmů jen málokdy šlápne vedle a i tentokrát se mu to povedlo. Všechno zkrátka dokonale sedí - hudba, animace, příběh, nápad... dohromady krásný celek moc hezoučké pohádky, která je podle mě jedna z nejlepších, kterou může svět krátkometrážních filmů nabídnout.

Geriho hra (1997)

Upřímně moc nechápu Oscarové ocenění. Znám mnohem lépe propracované i promyšlenější kraťasy, ale co... Mile strávené 4 minuty se schyzofrenickým dědulou byly fajn. Nevyvolal ve mně ale to něco navíc...

Terapie láskou (2012)

Tenhle film je tak šílený, až je dobrý. Docela jsem se na něj těšila a ve směs můžu říct, že mě nezklamal, ale zároveň ani nijak extra nenadchl. Děj byl zajímavý, neokoukaný, ale ztvárnění mohlo být o kapičku lepší. To samé platí ohledně psychologie postav. Občas mi přišlo, že jsou jejich motivace, vztahy a záměry zbytečně ploché a málo vysvětlené. Několik úseků filmu je opravdu skvělých, ať už jde o vtipné scény, nebo o scény vyhrocené. Každá má co nabídnout. Výsledný dojem pak o úroveň výš posouvají herci, kteří byli vybraní vážně dobře. Co mi vadilo asi nejvíc, byla předvídatelnost a zařazení filmu mezi romantické komedie. Terapie láskou sedne asi málokomu, člověk na ni musí být v té správné náladě a rozpoložení, ale myslím, že za shlédnutí stojí. Za mě jde o záležitost mezi 3 a 4 hvězdičkami

Koncert pro jednoho (2005)

Pixar kraťasy prostě umí a každý další je něčím zajímavý a originální. Tenhle mě sice neoslovil tolik, jako některé jiné, ale nebyl špatný. Pobavila jsem se, zasmála, ale že bych si z něj sedla na zadek, to ne a znovu si ho už asi nepustím.

Slimtime (2010)

Kraťásek s celkem milým poselstvím a významem, ale jinak... zbytečně dlouhé, bez pořádného vtipu, s ne moc propracovanou animací. Rozhodně už jsem viděla i lepší a zajímavější...

Rychle a zběsile 5 (2011)

Hodně scén je tu přitažených za vlasy, ale s tím musí člověk tak nějak už u dílu téhle série počítat, protože bez nich by Rychle a zběsile snad ani nebylo ono :). Akce se koná od začátku do konce, divák se dočká spousty efektních výbuchů, mnoha propálených pneumatik, vyplýtvaných nábojů, zmasakrovaných aut a dokonce i zmasakrovaného města. Všechno podtrhuje pro Fast and Furious typická hudba, na Vina Diesla se pořád kouká moc moc dobře a jeho tvrďácký pohled stále lámy skály a ani Paul Walker mě v tomhle díle nerozčiloval tak, jako v předchozích. Takže dohromady to všechno dává celkem solidní podívanou, která neomrzí a která baví, i přes svou předvídatelnost a jistou ohranost.

Denní hlídka (2006)

Po prvním díle má divák drobnou výhodu v tom, že už ví, co ho čeká za typ filmu, jakým stylem je natočený a podobně, takže to není takový šok. Denní hlídka je i o něco propracovanější a působí o poznání "velkolepěji". Jestli je to ale k lepšímu... no nevím... Děj byl stejně zmatený a útržkovitý jako v jedničce. Zase jsme se kupu věcí buď vůbec nedozvěděli, nebo byly podány naprosto nepochopitelně. Tahle fragmentálnost a nedotaženost je asi největším mínusem filmu, který by jinak mohl být docela dobrý. Takhle ale působí dost rozhašeně a zmateně. Na průměr to dá, ale že bych byla z Denní hlídky nějak odvařená a její sledování ve mně zanechalo nějaký silnější zážitek, to rozhodně ne a znovu se už na ni nepovídám.

Oui, šéfe! (2012)

Stáhla jsem, viděla jsem, smazala jsem... Pokud chcete za každou cenu vidět film s kuchařskou tématikou, ve kterém talentovaný ňouma bez prostředků ukáže díky jedné úžasné náhodě svůj um a vzkřísí tak prestižní, ale lehce zastaralou, restauraci, tak se spíš podívejte na kreslené Ratatouille, které oplývá mnohem lepším provedením, hudbou, nápadem i humorem. Francouzská verze je totiž sice fajn a sem tam se od srdce zasmějete...je to ale taky bohužel všechno, co se o tom dá říct.